Zamknij
REKLAMA

Czy opłata za wywóz śmieci zostanie podwyższona?

19:00, 15.05.2020 | C.K
Skomentuj
Fot. Zdjęcie poglądowe
REKLAMA

Po raz kolejny kwestia opłat za wywóz odpadów stała się przedmiotem dyskusji pomiędzy radnymi i włodarzami miasta. Najważniejsze jest jednak to, że na najbliższy czas nie planuje się znaczącej podwyżki stawek.

Od kilku miesięcy na terenie wszystkich gmin w powiecie bytowskim trwa dyskusja na temat sposobu ustalania opłat za wywóz i segregację odpadów. W ubiegłym roku gmina Bytów wprowadziła frakcję odpadów ,,bio". W pierwszym miesiącu odprowadzona była na poziomie 5 ton, w drugim 20 ton, a w trzecim już ponad 50 ton.

Zawsze chciałoby się, aby segregacja była prowadzona lepiej. Widzimy jednak, że świadomość ludzi o konieczności segregacji tych odpadów wzrosła. Najważniejsze, że zmniejszyła się ilość odpadów niesegregowanych - komentuje zastępca burmistrza, Mateusz Oszmaniec.

Ważną częścią całkowitej opłaty za wywóz odpadów jest stała ryczałtowa. Podczas następnej sesji Rady Miejskiej mają być podejmowane decyzje dotyczące przyjęcia wszystkich elementów, które zakłada nowa ustawa.

Mamy nadzieję, że koszty będą się bilansować, bo taki jest nasz plan. Na tę chwilę nie planuje się podwyżek za śmieci - podsumował Oszmaniec.

[ZT]2260[/ZT]

[ALERT]1589534163247[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

LogikaLogika

1 0

Przecież to logiczne, że w okresie zimowym odpadów bio jest znacznie mniej niż w okresie wiosenno-letnio-jesiennym Co w tym dziwnego? 12:03, 16.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA