Zamknij
REKLAMA

Elektryk poczuł się zagrożony: GROZIŁ MI Bogdan Gierszewski!

11:10, 08.02.2021 | M.W.
Skomentuj
REKLAMA

Poczuł się zagrożony, więc złożył doniesienie do Komendy Powiatowej Policji w Bytowie. Przedsiębiorca z gminy Lipnica - Sławomir Łącki - twierdzi, że jego były współpracownik Bogdan Gierszewski groził mu! Chodzi o telefon, który odebrał dzień po publikacji artykułu na portalu www.ibytow.pl.

- Zadzwonił do mnie i powiedział coś w stylu, że jeszcze popamiętam i odpowiem za to co mu rzekomo uczyniłem. Poczułem się zagrożony. Długo zastanawiałem się czy to zgłosić, ale w końcu to zrobiłem. Skłoniła mnie do tego informacja, że pan Bogdan wystąpił do Komendy Wojewódzkiej Policji o pozwolenie na broń. Ma być to broń myśliwska, ale nigdy nie wiadomo co mu do głowy strzeli - komentuje Sławomir Łącki. 

Bogdan Gierszewski zadzwonił dzień po publikacji na naszym portalu www.ibytow.pl. Łącki ujawnił tam swoje problemy. Chodzi o wzajemne rozliczenia. Łącki twierdzi, że Bogdan Gierszewski ma mu do oddania ponad 130 000 zł. Z powodu tego długu firma Łąckiego przestała istnieć. Przez lata pracował tylko dla niego wykonując prace związane z elektryką w budynkach Gierszewskiego, m.in. w kurnikach i w blokach budowanych przez firmę Cyferka.

[ZT]2539[/ZT]

- Minął rok, ciągle obiecywał przelewy i był bezczelny. Oznajmił, że prace wykonane w jego nowym biurze chce mieć… za darmo! W imię 13-letniej współpracy! Wcześniej powiedział, że pieniądze się nie liczą, a wszystko ma być zrobione w najlepszym standardzie. Taka była marmurowa podłoga w piwnicy, za którą w lepszych czasach - gdy był dyrektorem w firmie Drutex - zapłacił ok. 70 000 zł! - żalił się Łącki latem 2020 roku.

Dla niego odzyskanie pieniędzy od właściciela firmy Cyferka to być albo nie być dla jego firmy. Nawołuje inne poszkodowane przedsiębiorstwa do połączenia sił, aby wyegzekwować długi od Bogdana Gierszewskiego.

- Trzeba działać szybko, dopóki ma majątek! - stwierdza Łącki.

Wykonawcy ostrzegają też swoich następców. - Lepiej żeby wiedzieli, że po wykonaniu zlecenia odejdą prawdopodobnie bez zapłaty! - oznajmia.  

 

Długi wobec wykonawców to kolejne problemy Bogdana Gierszewskiego. Jednocześnie KOWR zabiera mu ziemie rolne, jako zakupione nielegalnie. Ma też sprawy w prokuraturze, a Okręgowy Urząd Górniczy potwierdził, że w Żukówku prowadzi nielegalną kopalnię kruszywa. Postępowanie jest w toku. Warto zauważyć, że Bogdan Gierszewski wykonawcom nie płaci, a pomimo to w Udorpiu... chce uruchamiać fabrykę. Powstaje ona w obiekcie, który też powstał nielegalnie, jako hala rolna. Jakby tego było mało, ostatnio wkroczyła tam policja. Okazało się, że nielegalnie prowadzi tam zakład produkcyjny. Informowany o tym wcześniej Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego nie reagował. Twierdził, że kontrole są wstrzymane z powodu… koronawirusa.

[ZT]3359[/ZT]

Przedsiębiorcy zaczynają organizować się przeciwko biznesmenowi. Należy podkreślić, że Bogdan Gierszewski to również szef rady nadzorczej spółki Wodociągi Miejskie. Jest przedstawicielem samorządu - gminy Bytów. Według przedsiębiorców, z którymi do dziś nie rozliczył się, źle to o świadczy nie tylko o nim, ale i o władzach Bytowa. Formalnie sprawuje on nadzór nad pracą gminnej spółki. Mógłby odwołać go jedynie burmistrz Ryszard Sylka, ale… on nie zamierza tego robić.

- Rada Nadzorcza jest powołana na kadencję. Dziś nie ma przesłanek i nie mam przekonania, że on jako przewodniczący rady nadzorczej źle wykonuje swoją funkcję. Pracą spółki zajmuje się wnikliwie - broni go burmistrz Ryszard Sylka. - To, że jest gdzieś w konfliktach nie jest przesłanką do odwołania go z rady nadzorczej. Jeśli ma długi źle to o nim świadczy, ale ja nie mam takiej wiedzy. 

Jeden z przedsiębiorców twierdzi, że niektórzy urzędnicy są podobno od Bogdana Gierszewskiego w tajemniczy sposób uzależnieni.

- Legendarna jest już jego wizyta w bytowskim ratuszu. Znam osobę, która słyszała jak wykrzykiwał, że jeżeli go ruszą to pójdą na dno razem z nim. O kogo chodzi? Tego nie mogę powiedzieć - ucina.

Jest przynajmniej kilku przedsiębiorców, którzy czują się poszkodowani przez Bogdana Gierszewskiego.

- Budowałem dla niego budynki wielorodzinne, ale tej nielegalnej hali w Udorpiu już nie stawiałem, bo wtedy nie stać go już było na moje usługi. W moich oczach on teraz jest już biedakiem - komentuje przedsiębiorca, który przez długi czas współpracował z Bogdanem Gierszewskim.

To jego firma stawiała budynki wielorodzinne w Bytowie.

- Skończyłem z nim już jakiś czas temu. Później wziął następnego wykonawcę, który też zszedł mu z budowy - opowiada. - Jeszcze kilka lat temu był to pan Bogdan, a teraz to tylko Boguś.

Kolejny przedsiębiorca potwierdza, że są problemy z płatnościami, jeśli chodzi o interesy z Bogdanem Gierszewskim.

- Rozmawiałem z kolegami, którzy dla niego pracowali. Każdy jeden mówi, że lepiej tego imienia i nazwiska nie wypowiadać. Są na niego zdenerwowani, bo ma taki zwyczaj, że wszystko dobrze się zaczyna, ale później nie płaci. Podchodzi każdego z wykonawców, a oni są nieświadomi tego co ich później czeka - opowiada. 

[ZT]2690[/ZT]

Do Bogdana Gierszewskiego dzwoniliśmy, ale nie odbierał. Po naszej publikacji oddał Łąckiemu kilkanaście tysięcy złotych. Elektryk musiał zamknąć firmę, bo pojawiły się zajęcia komornicze. Ma zobowiązania wobec hurtowni, gdzie kupował materiały wykorzystywane na budowach u Bogdana Gierszewskiego. Wynagrodzenia nie dostał, hurtownie upomniały się o swoje, więc teraz Łącki wyemigrował do Niemiec. 

- Odrabiam długi i mam nadzieję, że sprawiedliwość w końcu nadejdzie i on odda mi wszystkie pieniądze. Zaangażowałem firmę windykacyjną. W lutym mamy pierwszą rozprawę - opowiada. - Mam rodzinę na utrzymaniu. Nie mogę czekać aż on mi pieniądze odda. W Niemczech zaczynam pracę o 5 rano i kończę o 22. Łatwo nie jest, ale innego wyjścia nie mam. Muszę wyjść na prostą. 

Po kilku dniach burmistrz Ryszard Sylka nieco zmienił zdanie. Orzekł, że jeśli Gierszewskiemu zostaną postawione zarzuty, za prowadzenie nielegalnego zakładu w Udorpiu, to wtedy zacznie myśleć o odwołaniu go z rady nadzorczej Wodociągów Miejskich. 

Masz problem z wyegzekwowaniem należności od właściciela firmy Cyferka? Opowiedz nam o tym! W razie potrzeby gwarantujemy anonimowość. tel. 513313112

 

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (12)

KaszubKaszub

11 6

Zmieńcie w końcu nazwę portalu na ibogdangierszewski.pl 11:29, 08.02.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RedakcjaRedakcja

10 8

Zmiany nazwy nie przewidujemy, ale jest tyle skarg na tego Pana, że chyba w końcu książka powstanie.
PS. Być może Pana ten temat nie interesuje, ale innego zdania są ludzie, z którymi do dziś się nie rozliczył. Podarowałby Pan dług 130 000 zł? Chyba nie, więc radzimy MILCZEĆ ;) 11:31, 08.02.2021


hahahahahaha

7 9

A ten dalej o tym Bogdanie. Wyczekuję artykułu w którym dowiem się co dzisiaj ma na obiad. 11:59, 08.02.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RedakcjaRedakcja

8 5

Schabowe z pieczonymi ziemniakami i surówką ;) 12:14, 08.02.2021


MamaMama

14 3

Bogusiowi zawsze smakował kapuśniaczek, a na drugie danie kotlet schabowy z młodymi kartofelkami, które przywoził na rowerze od babci i dziadka. Do picia zawsze musiał być kompocik ze świeżych owoców, które Boguś przynosił z ogródków na Miłej. Z kolei na deser Boguś uwielbiał lody czekoladowe, które przynosił Wujek Leszek. Bogusiu bądź sobą zjedz Snickersa. 12:52, 08.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zażenowanyzażenowany

7 9

ibogdang.pl normalnie, Mateusz, aż tyle dostajesz od sponsora, że non stop jeden temat ciągniesz? weź zjedz snickersa i bądź sobą - chociaż nie, to niemożliwe, bo wtedy przestaną to wszystko czytać 16:42, 08.02.2021

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

KrkKrk

3 4

Co ciekawe, na inne zarzuty, co do poruszania na łamach portalu tematu Bogdana Gierszewskiego redaktor odpowiedział. Na ten, w którym pojawia się znaczące słowo "sponsor" już nie. Czyżby prawda? 13:36, 09.02.2021


RedakcjaRedakcja

3 6

Słaby research. Odpowiedź ws. tych pomówień była pod postem na FB. Zresztą jest nadal. Redaktor uważa, że osoba, która sugeruje sponsoring jest zwyczajnym idiotą. Proszę wziąć to do siebie ;) PS. Poniżej kopia postu zamieszczonego na FB, co można podsumować tak - Bogdan G. narozrabiał, a ibytow.pl będzie na jego popularności zarabiać ;) :
Sponsoruje firma Google, która płaci za reklamy umieszczone w tekstach. Akurat ten temat dobrze się klika, więc bez ogródek możemy oznajmić, że pomagamy ludziom pokrzywdzonym przez tego Pana, a jednocześnie świetnie zarabiamy na reklamach 😉 Jeszcze jakieś pytania? 🙂 20:35, 09.02.2021


KrkKrk

4 2

Tak, jeszcze jedno. Czy ma Pan moralny dylemat patrząc w lustro? Będąc "Redaktorem" naprawdę nie przystoi określać czytelnika "idiotą", bo to ten czytelnik między innymi zapewnia Panu kliknięcia. Nie każdy też czytuje Facebooka. Widocznie, aż tak się nie "klika". Wielu rzeczy można w życiu nie tolerować, ale Pana zachowanie to zwyczajny brak szacunku.
Polecam refleksję nad słynnym cytatem Marka Twaina o milczeniu. 06:40, 10.02.2021


Sponsor bezpośredni Sponsor bezpośredni

3 1

Najbardziej prawy i do szpiku kości etyczny redaktorze, wnioskuję, że chodzi o całkiem innego sponsora. 21:05, 10.02.2021


777777

11 2

Temat ok.ten człowiek już dawno powinien siedzieć afera za aferą wywalić go na zbity pysk z rady wodociągów wyjdzie z czasem że nie jednemu dawał w łapę za załatwienie jakieś sprawy a może i te wadliwe mieszkania 18:17, 08.02.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

6666

2 0

Otóż to, to będzie lawina, dlatego tak cichutko w pewnych instytucjach 15:19, 12.02.2021


REKLAMA
REKLAMA
0%