Zamknij
REKLAMA

TYLKO TRZY gminy z pow. bytowskiego w rankingu "GMINA DOBRA DO ŻYCIA"

Patryk Knapczyk Patryk Knapczyk 17.45, 08.12.2022 .
Skomentuj fot. Gmina Studzienice
REKLAMA

Serwis samorządowy PAP opublikował ranking "Gmina dobra do życia", który pokazuje jakość życia w każdej z 2477 gmin w Polsce. Opracowany został na podstawie 63 wskaźników cząstkowych wybranych przez prof. Przemysława Śleszyńskiego z Polskiej Akademii Nauk. W czołówce 50 najlepszych gmin w woj. pomorskiej znalazły się tylko 3 gminy z naszego powiatu. 

Eksperci badali czynniki zarówno te, bezpośrednio związane z działaniami samorządu, jak np. poziom edukacji, infrastruktura kulturalna czy dochody własne budżetów gmin w przeliczeniu na jednego mieszkańca, jak i te, które od samorządu są niezależne, ale mają wpływ na jakość życia mieszkańców. Chodzi tu m.in. o przeciętne wynagrodzenie, walory estetyczne krajobrazu czy usłonecznienie. 

W naszym powiecie najlepiej poradziła sobie Gmina Studzienice, która uplasowała się na 272 miejscu w Polsce, 21 miejscu wśród gmin z województwa pomorskiego, a pierwszym w powiecie bytowskim.

- Jest to bardzo dobra wiadomość, świadcząca o dobrych warunkach do życia w naszej gminie. Jest to wyróżnienie dla nas wszystkich. Taki wynik z pewnością motywuje nas do dalszej efektywnej pracy i dążenia do tego, aby w kolejnych latach gmina była również atrakcyjna dla mieszkańców i stwarzała bezpieczne oraz dobre warunki do życia - mówi Bogdan Ryś, wójt Studzienic.

Na 24. miejscu w województwie znalazł się Bytów - w skali kraju było to 313. miejsce. Ostatnią wśród najlepszych jest gmina Tuchomie, która zajęła 40. miejsce w województwie oraz 518 miejsce w kraju. Pozostałym gminom z pow. bytowskiego nie udało się dostać do pierwszej pięćdziesiątki. W rankingach tego typu każdego roku panuje spore przetasowanie. Miejmy nadzieję, że pozostałe samorządy awansują  do tego grona w przyszłym roku. 

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%