Wyniki drużyn z powiatu bytowskiego (9-10 listopada) [RAPORT]

14:04, 12.11.2019 C.K Aktualizacja: 14:31, 14.11.2019
Skomentuj Fot. facebook.com/GtsCzarnaDabrowka Fot. facebook.com/GtsCzarnaDabrowka

W ostatni weekend bardzo ważne i prestiżowe zwycięstwa w swoich ligach odniosły drużyny Kaszubii Studzienice i Zawiszy Borzytuchom, natomiast GTS Czarna Dąbrówką doznał wysokiej i dotkliwej porażki.

Myśliwiec Tuchomie

Drużyna z Tuchomia w ostatni weekend stanęła przed bardzo trudnym zadaniem, bowiem mierzyła się na wyjeździe z liderem tabeli, ekipą Aniołów Garczegorze. Goście tego spotkania przez długi czas dzielnie się bronili, ale bramka japońskiego zawodnika, Katsury Riuty w 43. minuty ustaliła rezultat na 1:0. Myśliwiec obecnie z dorobkiem 23 punktów plasuje się na 6. pozycji w tabeli klasy okręgowej w grupie słupskiej, a w ostatniej jesiennej kolejce tego sezonu zagra na własnym boisku z Chrobrym Charbrowo.

Klasa okręgowa, grupa Słupsk, 14. kolejka: Anioły Garczegorze vs. Myśliwiec Tuchomie 1:0

Diament Trzebielino

W ostatni weekend klub z Trzebielina miał wolne - spotkanie w ramach 11. kolejki rozegrał awansem już 12 października (wysoka porażka 0:5 ze Skotawią Dębnica Kaszubska). To powoduje, że piłkarze Diamentu zakończyli już jesienną rundę tego sezonu, plasując się w połowie kampanii na 7. miejscu z dorobkiem 10 punktów.

GTS Czarna Dąbrówka

O ostatnim weekendzie zawodnicy GTS-u z pewnością chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Po dwóch kolejnych spotkaniach bez porażki, tym razem zespół z Czarnej Dąbrówki został rozbity na wyjeździe przez Piast Człuchów aż 8:1. W pierwszej połowie goście stracili aż sześć bramek, siódma padła chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy i nawet trafienie Oskara Cierzana nie pomogło poprawić nastrojów, bowiem gospodarze zakończyli dzieło zniszczenia w 89. minucie. Po tej porażce sytuacja GTS-u się nie zmieniła - zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, zaś w następnej, ostatniej jesiennej kolejce zmierzy się u siebie z MKS-em Debrzno.

Klasa okręgowa, grupa Słupsk, 14. kolejka: Piast Człuchów vs. GTS Czarna Dąbrówka 8:1 (Oskar Cierzan)

Kaszubia Studzienice

Zdecydowanie lepiej na poziomie klasy okręgowej w grupie Słupsk w ostatni weekend poradziła sobie ekipa Kaszubii, która pokonała na własnym boisku Jantarię Pobłocie 4:1. Jako pierwsi drogę do siatki w 16. minucie znaleźli goście, ale później na listę strzelców wpisywali się tylko gospodarze. Ogromny udział w zwycięstwie miał Damian Jakubek, autor hat-tricka (gole w 34., 57. i 76. minucie). Czwarte trafienie padło łupem Rafała Soldatke, który ustalił rezultat w 88. minucie. Zespół ze Studzienic w ten sposób zdecydowanie poprawił swoją sytuację w tabeli i obecnie z 14 punktami na koncie plasuje się na 12. miejscu. Za tydzień jego wyjazdowym przeciwnikiem będzie Bytovia II Bytów.

Klasa okręgowa, grupa Słupsk, 14. kolejka: Kaszubia Studzienice vs. Jantaria Pobłocie 4:1 (Damian Jakubek x3, Rafał Soldatke)

Lipniczanka Lipnica

Lipniczanka w ostatni weekend zanotowała trzecią ligową porażkę z rzędu, przegrywając na wyjeździe z Wierzycą Pelplin 4:2. Goście dwukrotnie wychodzili na prowadzenie - w 12. minucie na listę strzelców wpisał się Kamil Pranczk, zaś w 64. minucie gola na 2:1 strzelił Fabian Górski. Ostatni kwadrans należał jednak do gospodarzy, którzy dwubramkowe zwycięstwo zapewnili sobie w 89. i 91. minucie. Porażka jeszcze bardziej pogorszyła sytuację klubu z Lipnicy, który obecnie z zaledwie czterema punktami na koncie zamyka ligową tabelę. W następnej kolejce jego domowym rywalem będzie Wda Lipusz.

IV liga, grupa pomorska, 15. kolejka: Wierzyca Pelplin vs. Lipniczanka Lipnica 4:2 (Kamil Pranczk, Fabian Górski)

Zawisza Borzytuchom

Niedzielne derby regionu pomiędzy Bartonem i Zawiszą z pewnością przez długi czas pozostaną w pamięci kibiców, którzy na żywo oglądali to spotkanie. Wymiana ciosów w pierwszej połowie spowodowała, że do przerwy goście prowadzili 2:1 po dwóch golach Filipa Zblewskiego. W drugiej połowie dwie kolejne bramki dołożył Damian Wajs, ale i gospodarze dwukrotnie wpisywali się na listę strzelców. Ostatecznie to jednak drużyna z Borzytuchomia okazała się zwycięzcą, wygrywając po meczu pełnym zwrotów akcji 4:3. Dzięki zwycięstwu ekipa Zawiszy przesunęła się na 11. miejsce w tabeli z 14 punktami na koncie, zaś w następnej kolejce zagra na własnym boisku z liderem, drużyną Aniołów Garczegorze.

Klasa okręgowa, grupa Słupsk, 14. kolejka: Barton Barcino vs. Zawisza Borzytuchom 3:4 (Filip Zblewski x2, Damian Wajs x2)

Bytovia II Bytów

Bezbramkowe remisy na poziomie klasy okręgowej są niezwykłą rzadkością. Taki wynik padł w sobotnim pojedynku pomiędzy drugim zespołem Bytovii Bytów i GKS-em Pęplino. Bytowianie pozostali dzięki temu na 8. pozycji w tabeli, zaś w ostatniej jesiennej kolejce zagrają u siebie z Kaszubią Studzienice.

Klasa okręgowa, grupa Słupsk, 14. kolejka: GKS Pęplino vs. Bytovia II Bytów 0:0