Zamknij

Cztery medale dla UKS Dwójki na Krajowym Turnieju w Badmintona

11:00, 20.10.2021 P.K Aktualizacja: 11:02, 20.10.2021
Skomentuj

W weekend w Miastku odbył się Krajowy Turniej w Badmintona o punkty do klasyfikacji Polskiego Związku Badmintona dla zawodników w trzech kategoriach - junior młodszy, młodzik i młodzik młodszy. Na zawody przyjechało 75 graczy. Wśród nich była 8 osobowa reprezentacja badmintonistów z UKS Dwójka Bytów. Bytowiacy zdobyli 4 medale.

- Najliczniejszą grupę startujących zawodników w Miastku była kategoria młodzik młodszy w grze pojedynczej dziewcząt i chłopców, gdzie wystąpiło po 19 zawodników z różnych klubów i województw. Również w grze pojedynczej, ale w kategorii młodzik dziewcząt wystartowało 17 zawodniczek - relacjonują uczestnicy.

Młodzikom młodszym dobrze poszło w grach podwójnych. Michalina Kurkowska zagrała w grze podwójnej wspólnie z Martą Czajka z UKS Bluza Władysławowo, wygrywając trzy pojedynki co dało im awans do finału, w którym finalnie zdobyły srebrny medal. Drugi srebrny medal zdobył dla bytowskiego klubu Szymon Sylka w grze mieszanej grając wspólnie z Aleksandrą Wróblewską z Lipian wygrywając trzy pojedynki w grupie.

W kategorii U15 dziewcząt wystąpiły z bytowskiego badmintonowego klubu 4 zawodniczki. Najlepiej spisała się Aleksandra Treder, która w grze podwójnej ze swoją partnerką Anną Lange z KS Badminton Scholl Gdynia/Słupsk dotarły po trzech wygranych pojedynkach do finału, gdzie ostatecznie zajęły drugie miejsce.

- Ostatni zdobyty medal - tym razem brązowy - należy do Sebastiana Saldata, który zagrał w dwóch grach w grze pojedynczej, gdzie wygrał dwa pojedynki eliminacyjne i o wejście do finału turnieju przegrał z późniejszym zwycięzcą Kamilem Romanem z UKS Kometa Sianów - relacjonują przedstawiciele klubu.

W dniach 22-24 października br. czwórka zawodników Sebastian Saldat, Michalina Kurkowska, Szymon Sylka oraz Anna Duda z Bytowa będzie reprezentować w Grand Prix Polski w Zielonce koło Warszawy.