Zamknij
REKLAMA

Profilaktyk spotkał się z bytowskimi seniorami

Patryk Knapczyk Patryk Knapczyk 08.00, 24.11.2022
Skomentuj fot. KPP Bytów
REKLAMA

Profilaktyk bytowskiej komendy spotkał się z seniorami z gminy Bytów. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się m.in. o niezbędnych zasadach ostrożności, których należy przestrzegać, aby nie stać się ofiarą przestępców. Seniorzy poznali oszustwa metodą „na wnuczka” i „na policjanta” oraz wiedzą już, jak się przed nim chronić. Funkcjonariusz przypomniał także o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu. To wszystko w ramach projektu „Bezpieczna przestrzeń publiczna na terenie gminy Bytów”.

Profilaktyk Komendy Powiatowej Policji w Bytowie spotkał się z seniorami z gminy Bytów. Funkcjonariusz przypomniał seniorom o konieczności przestrzegania zasad ostrożności w kontaktach z osobami obcymi, dzięki którym nie staną się ofiarami przestępców. Omówił także tematykę oszustów, do których wykorzystywane są wiadomości mailowe i sms. Seniorzy poznali również metody oszustwa „na wnuczka” i „na policjanta” oraz wiedzą już, jak się przed nimi chronić.

- Dodatkowo mundurowy przypomniał seniorom z czym mogą zwracać się do policjantów oraz kiedy i w jakich sytuacjach wezwać służby. To wszystko w ramach projektu „Bezpieczna przestrzeń publiczna na terenie gminy Bytów”. Dzięki tej wiedzy osoby starsze zyskały większe poczucie bezpieczeństwa - relacjonuje st. sierż. Dawid Łaszcz, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie.

Apelujemy o uświadamianie swoich najbliższych, dziadków, rodziców, sąsiadów i informowanie ich o występujących zagrożeniach. Tylko świadomy senior, to bezpieczny senior.

[ZT]7959[/ZT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

aż szkoda słóważ szkoda słów

1 0

"dzięki tej wiedzy osoby starsze zyskały większe poczucie bezpieczeństwa - relacjonuje st. sierż. Dawid Łaszcz" - człowieku, skąd wiesz, że zyskali WIĘKSZE poczucie bezpieczeństwa? Język polski trudna język prawda? Rzecznik prasowy? 11:53, 24.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%