Zamknij

Unieważniono przetarg na budowę nowej drogi w miejscowości Przewóz. Co dalej?

12:38, 10.09.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Dwa tygodnie temu informowaliśmy, że Urząd gminy w Studzienicach rozpisał przetarg na przebudowę drogi gminnej w miejscowości Przewóz w celu dojazdu do gruntów rolnych. Teraz Wójt Studzienic - Bogdan Ryś - podjął decyzje o unieważnieniu przetargu. Skąd taka decyzja?

- W odpowiedzi na ogłoszenie o zamówienie wpłynęła do nas tylko jedna oferta, która znacznie przekraczała założony budżet. Dziś został rozpisany drugi przetarg. Zachęcamy lokalnych przedsiębiorców do udziału w konkursie. Wierzymy, że do końca roku uda się zrealizować te inwestycje - mówi Bogdan Ryś, wójt Studzienic.

Zgodnie z projektem Droga na odcinku 363 metrów ma zostać wykonana z płyt żelbetowych typu IOMB. W ramach inwestycji przebudowane zostaną także czternaście istniejących zjazdów. Gmina zakładała przeznaczyć na realizację tego zadania 210 tysięcy złotych, z czego 150 tysięcy to wsparcie z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Jedyna oferta jaka wpłynęła przy pierwszym przetargu opiewała na kwotę blisko 280 tysięcy złotych. 

Otwarcie ofert z drugiego przetargu ma nastąpić pod przyszłego tygodnia. Oprócz remontu drogi i zjazdów wykonane zostanie pobocze z kruszywa łamanego oraz planowane jest dostosowanie niwelety drogi do warunków terenowych zapewniając prawidłowe odwodnienie jezdni. Czy uda się tym razem wyłonić wykonawce prac?

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%