Zamknij
REKLAMA

Nietrzeźwi kierowcy powodowali kolizje

11:56, 14.09.2020 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

W miniony weekend bytowscy policjanci trzykrotnie interweniowali w związku z kolizjami spowodowanymi przez nietrzeźwych kierowców. Całe szczęście w zdarzeniach tych nikt nie ucierpiał. Sprawcy już niedługo zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Mundurowi apelują o ostrożność i odpowiedzialność na drodze. W piątek po godzinie 18.00 dyżurny bytowskiej komendy odebrał zgłoszenie o kierowcy skody, który w Dąbiu cofając uderzył w znak i odjechał z miejsca. Policjanci szybko ustalili, że samochodem kierował 30-latek. Mężczyzna był nietrzeźwy, w organizmie miał 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że mężczyźnie cofnięto uprawnienia do kierowania pojazdami.

Z kolei w sobotę po godzinie 19.00 policjanci zostali skierowani w okolice Przyborzyc, gdzie kierujący samochodem osobowym wypadł z drogi. Mundurowi, którzy pracowali na miejscu ustalili, że kierujący audi na zakręcie najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków drogowych, zjechał z jezdni do rowu i uderzył w betonowe płyty.JMak się okazało samochodem kierował 58-letni mieszkaniec Bytowa. Mężczyzna był nietrzeźwy. W organizmie miał 1,5 promila alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy.

Kolejny nietrzeźwy kierujący swoją jazdę zakończył w ogródku. 19-latek kierując renault w Barnowie stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Mężczyzna uciekł z miejsca. Został ujęty przez świadków i przekazany policjantom. Jak się okazało mieszkaniec Bytowa w organizmie miał 1,5 promila alkoholu. Policjanci już zatrzymali mu prawo jazdy. W najbliższym czasie wszyscy mężczyźni zostaną przesłuchani. Śledczy przedstawią im zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz