Zamknij
REKLAMA

Radna ze Stanów Zjednoczonych z szansą na Odznakę Honorową Gminy Bytów

17:45, 22.05.2020 | C.K
Skomentuj
REKLAMA

Popularyzacja gminy Bytów i ziemi kaszubskiej w mieście Winona w amerykańskim stanie Minnesota w głównej mierze jest zasługą Michelle Alexander. Radna w zasłudze za swoje starania zostanie odznaczona Odznaką Honorową Gminy Bytów.

Michelle Alexander jest pisarką i orędowniczką praw obywatelskich. Nieustannie jest mocno zaangażowana w działania związane ze współpracą partnerską amerykańskiego miasta Winona z miastami partnerskimi w Polsce i Japonii. Już po raz drugi pełni jako radna Rady Miejskiej w Winonie funkcję prezesa Stowarzyszenia Miast Siostrzanych. Bardzo aktywnie wspiera księdza Paula Brezę w działaniach związanych z utrzymaniem Muzeum Polskiego oraz wymianę partnerską młodzieży. W związku z 100. rocznicą powrotu Pomorza do Polski, bardzo mocno angażowała się w przygotowanie całorocznych uroczystości upamiętniających to wydarzenie w Winonie.

Dzięki staraniom Michelle Alexander w wielu miejscach Winony wprowadzono na trwale różnego rodzaju elementy promujące Bytów i wzajemną współpracę. Między innymi dzięki jej staraniom podczas przebudowy centrum Winony zainstalowano elementy bytowskie, takie jak herb Bytowa i Gryf Pomorski. Co więcej, Alexander jako dyrektor KCC 2020 (Kashubian Capital Centennial) jest inicjatorką zamieszczenia na budynku Urzędu Miasta w Winonie baneru promującego Bytów i ziemię kaszubską.

W związku z jej dokonaniami na rzecz Bytowa, 12 marca Komisja Odznaki Honorowej Gminy Bytów wyniku tajnego głosowania zaakceptowała wniosek burmistrza o nadanie Odznaki Honorowej Gminy Bytów dla Michelle Alexander. Kolejnym etapem będzie uchwalenie wnioski przez Radę Miejską.

Na przestrzeni ostatnich kilku lat Pani Michelle Alexander dała się poznać jako wielki orędownik wzajemnej współpracy oraz dużej sympatii do wszystkiego, co związane jest ze sprawami bytowskimi - tłumaczy Ryszard Sylka.

Dzięki Michelle Alexander udało się zorganizować między innymi wyjazd do Winony kapeli muzycznej działającej w Bytowskim Centrum Kultury oraz pań promujących haft kaszubski i kuchnię kaszubską. Co więcej, dzięki niej w tym roku w amerykańskim mieście odbędą się dwa bardzo duże wydarzenia, promujące Bytów z udziałem naukowców pomorskich i samorządowców z Bytowa.

[ALERT]1590162360815[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA