GBY 112

Zamknij
Krzysztof Sławski, radny Sejmiku Województwa Pomorskiego z PiS, został prawomocnie skazany za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości. Polityk początkowo sprzeciwił się wyrokowi nakazowemu, jednak później wycofał sprzeciw. Musi zapłacić łącznie 13 970 zł, a przez 3 lata nie może prowadzić pojazdów mechanicznych. Mimo prawomocnego skazania zachowa mandat radnego.
Czy rosnąca liczba cudzoziemców mieszkających i pracujących w powiecie bytowskim przekłada się na większą liczbę przestępstw? Policja przekonuje, że nie odnotowuje zwiększonego zagrożenia. W 2025 roku na gorącym uczynku zatrzymano łącznie 163 sprawców, z czego 23 było obcokrajowcami. To około 14 procent wszystkich osób zatrzymanych bezpośrednio po popełnieniu czynu.
Wakacje to czas odpoczynku, wyjazdów i zabawy, ale również okres, w którym łatwiej o wypadek. Uczniowie Zespołu Szkół w Tuchomiu jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego przypomnieli sobie, jak udzielać pierwszej pomocy i reagować w sytuacjach zagrożenia. Zajęcia przeprowadzili druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuchomiu.
Dwóch kierowców straciło prawa jazdy, dwóch nietrzeźwych rowerzystów zostało ukaranych mandatami, a jeden z kierujących po zasłabnięciu wjechał do rowu. Policjanci z powiatu bytowskiego podczas ostatnich dni kilkakrotnie interweniowali na drogach.
„Pies przywiązany łańcuchem do drzewa na mokradłach” – takie zgłoszenie otrzymali w niedzielę, 21 czerwca, o godzinie 21.31 strażacy. Interwencja dotyczyła okolic ulicy Grand w Ugoszczy w gminie Studzienice.
57-letnia mieszkanka powiatu bytowskiego tłumaczyła policjantom, że podczas parkowania mercedes miał ulec awarii i nagle gwałtownie przyspieszyć. Auto najechało na prawidłowo zaparkowaną toyotę, a następnie przewróciło się na dach. Policja nadal wyjaśnia dokładny przebieg tej nietypowej kolizji.
Ktoś ukradł betonowe donice z kwiatami ustawione przy cmentarzu w Ugoszczy. Elementy miały upiększać otoczenie nekropolii i służyć całej lokalnej społeczności. Sołtys Tadeusz Bielawa nie kryje oburzenia i apeluje o zwrot skradzionego mienia.
Dwaj mężczyźni podejrzani o wprowadzanie do obrotu fałszywych banknotów o nominale 200 złotych nie wyjdą na wolność. Sąd Rejonowy w Bytowie przedłużył ich tymczasowe aresztowanie o kolejne dwa miesiące – do 14 sierpnia. Skala sprawy okazała się znacznie większa, niż wynikało z pierwszych informacji. Śledczy mówią o 121 fałszywych „dwusetkach”, 15 sklepach i sześciu miastach. Nadal nie wiadomo jednak, gdzie i w jaki sposób pieniądze zostały wyprodukowane.
Postępowania dotyczącego wypadku w Świątkowie nie prowadzą policjanci z Bytowa. Czynności powierzono funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku, ponieważ jedną z osób uczestniczących w zdarzeniu był syn miejscowej policjantki. Decyzja ma zagwarantować pełną bezstronność postępowania i wykluczyć jakiekolwiek wątpliwości dotyczące sposobu prowadzenia sprawy.
Zalane posesje, podtopione drogi, osunięcia gruntu i powalone drzewa – to bilans gwałtownej ulewy, która przeszła przez powiat bytowski w niedzielę (21 czerwca). Strażacy od rana odbierali kolejne zgłoszenia od mieszkańców i łącznie interweniowali 31 razy.
Kobieta podejrzana o spowodowanie tragicznego wypadku na drodze wojewódzkiej nr 212 w Lipnicy po kilku miesiącach oczekiwania została przesłuchana. 44-letnia mieszkanka powiatu chojnickiego nie przyznała się do winy i przedstawiła własną wersję wydarzeń. Prokuratura musi teraz zweryfikować jej wyjaśnienia. Rozważane jest powołanie biegłego z zakresu ruchu drogowego.
Ponad 920 tysięcy złotych mogą kosztować mieszkańców Gminy Czarna Dąbrówka decyzje dotyczące ziemi otrzymanej od państwa za darmo. Grunty w Nożynku, Kleszczyńcu i Jerzkowicach miały służyć lokalnej społeczności, ale nie zostały wykorzystane zgodnie z przeznaczeniem. Część trafiła pod prywatne uprawy. Najbardziej bulwersujący jest przypadek Nożynka.
Samochód wypadł z drogi na trasie Borzytuchom–Bytów, kierująca toyotą doprowadziła do zderzenia na jednej z głównych ulic Bytowa, a dwóch kolejnych kierowców zostało zatrzymanych przez policjantów. Jeden prowadził po alkoholu, drugi wsiadł za kierownicę pomimo sądowego zakazu. Ostatnie dni na drogach powiatu bytowskiego przyniosły kilka niebezpiecznych zdarzeń.
Wójt gminy Przechlewo Andrzej Żmuda Trzebiatowski stanie przed sądem w związku z prowadzeniem samochodu pod wpływem alkoholu. Prokuratura Rejonowa w Bytowie zakończyła postępowanie i skierowała akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Człuchowie. Samorządowiec podczas przesłuchania odmówił składania wyjaśnień. Wcześniej próbę odwołania go ze stanowiska podjęli mieszkańcy, jednak referendum okazało się nieważne z powodu zbyt niskiej frekwencji.
Wracamy do nietypowego zdarzenia na parkingu przy Biedronce przy ul. Zwycięstwa w Bytowie. Początkowo wiadomo było tylko, że rowerzysta potrącił pieszą kobietę i oddalił się z miejsca zdarzenia. Teraz policja ujawnia nowe fakty. Sprawcą okazał się 20-letni mieszkaniec powiatu bytowskiego, który był pijany.

OSTATNIE KOMENTARZE

Radny Sławski prawomocnie skazany. 3 lata bez prawka

A taki niewinny byl pijak po tych tabletkach

Orzel

22:32, 2026-06-25

Kary dla mieszkańców, kwiaty dla wójta

Jaka opozycja!!??? Nieudaczniki i cieniasy !!!! Mądrzy na FB bo im sztuczna inteligencja napisała co mają opublikować!!!!! Weźcie się mlodkiem w łeb...... włodarz robi was jak chce i tyle a wy to możecie jemu najwyższej papier do toalety nosić,amen.

Mieszkaniec

21:27, 2026-06-25

Ile przestępstw popełniają obcokrajowcy? Policja to wie

nic nie robienie bo się nie chce ,tak wygląda wasza statystyka realność jest inna

xxl

20:54, 2026-06-25

Radny Sławski prawomocnie skazany. 3 lata bez prawka

I tu nasuwa się moje stwierdzenie za które jestem krytykowany i obrażany dla przypomnienia przypomnę to tym ludziom którzy mnie obrażali i dla oskarżonego: Zawsze ale to zawsze mówię i mówić będę i to do znudzenia mówić będę, piłeś proszę błagam nie jedź zamów taxi, wyrusz parę minut wcześniej, spiesz się powoli a zdążysz powtarzam zdążysz do celu bezpiecznie ja to wam mówię, wasz ekspert od spraw życiowych a wiem co mówię bo z nie jednego pieca chleb jadłem, tylko że nikt mnie nie chce słuchać bo każdy ale to każdy udaje mądrzejszego od siebie, dodam jeszcze że ostatnio chamskie i beszczelne komentarze były pisane w moją stronę, mam to gdzieś, możecie mnie wyzywać, krytykować, obgadywać, możecie dać kciuk w górę lub w dół, możecie mnie opluwać, mam to gdzieś a krytykantom powiem jedno, kto choć raz trochę mnie posłucha to na pewno ale to na pewno nie będzie zimą w dziurawych butach chodził. A teraz skrucha skrucha i jeszcze raz skrucha dla oskarżonego.

Olek kapusta

20:30, 2026-06-25