Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
1
15:25, 11.05.2022
W siedzibie firmy Drutex, jednego z wiodących europejskich producentów stolarki okienno-drzwiowej, 6 maja odbyła się II Konferencja Studencka „Okno na Budownictwo”. Rywalizowało 11 zespołów, reprezentujących Politechnikę Śląską, Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie, Politechnikę Szczecińską, Politechnikę Koszalińską oraz Politechnikę Gdańską.
09:18, 11.05.2022
Londyńskie targi Grand Designs Live – Excel London były dla Drutexu niezwykle udane. Najwyższej jakości okna, drzwi, rolety i żaluzje fasadowe przyciągnęły na stoisko tysiące odwiedzających. Wspomniane targi to jedno z najważniejszych wydarzeń brytyjskiej branży budowlanej.
4
22:17, 06.05.2022
Bytowska gastronomia ma nowego lidera. To otwarta kilka dni temu restauracja Pizza i Wino, działająca przy ul. Przemysłowej, obok stacji paliw Moya (tel. 533 544 127). Przepyszne jest nie tylko jedzenie, ale zachwycający jest również wystrój wnętrz. To dzieło bytowskiej firmy Lofft Architektura Małgorzata Hendrych-Lubińska. Zdjęcia wykonała Agencja Fotograficzna Agaty Hasulak. Skąd właścicielka firmy Lofft czerpała inspiracje?
1
09:08, 30.04.2022
Zmniejsza się szansa na budowę biogazowni przy oczyszczalni ścieków w Przyborzycach pod Bytowem. Firma Veolia, dostarczająca ciepło do domów i mieszkań na terenie Bytowa, zerwała umowę partnerską z firmą Euros Energy. Oba te przedsiębiorstwa miały wspólnie zbudować nowoczesną biogazownię, która podobno nie miała emitować brzydkich zapachów. Miała produkować ciepło dla Osiedla Słoneczna.
3
15:54, 29.04.2022
Bytowska firma Drutex zdobyła prestiżowy tytuł najlepszego pracodawcy w Polsce. Spółka wygrała właśnie drugą edycję rankingu Poland's Best Employers 2022 w kategorii budownictwo. 
REKLAMA
7
22:22, 28.04.2022
Duże zmiany na gastronomicznej mapie Bytowa. Sporo namieszać może nowa restauracja “Pizza i wino” otwarta uroczyście w czwartek 28 kwietnia. Lokal oficjalnie zaczyna działać od poniedziałku 2 maja.
09:56, 27.04.2022
Po raz kolejny Drutex, jeden z największych europejskich producentów stolarki okienno-drzwiowej, organizuje w Bytowie konferencję „Okno na Budownictwo”. Jej celem jest promowanie nauki, innowacji oraz nowoczesnych rozwiązań w budownictwie. Wezmą w niej udział studenci politechnik z Gdańska, Koszalina, Katowic i Szczecina oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
21
12:17, 12.04.2022
Mniejsze firmy mają problem, aby rozwinąć się w Bytowie. Tak twierdzi Paweł Zadworny, właściciel firmy Selfia, apelując do władz miasta, aby pomyślały o stworzeniu czegoś na wzór inkubatora przedsiębiorczości dla małych zakładów produkcyjnych. Proponuje żeby władze miasta wydzieliły specjalną strefę przemysłową z mniejszymi działkami dla takich firm, jak jego zakład. Przy okazji dowiadujemy się jak powstała stolarska firma Selfia. 
3
22:09, 05.04.2022
Sieć marketów Dino rośnie w siłę, co widać również w powiecie bytowskim. Gmina Bytów takiego sklepu jeszcze nie ma, ale wkrótce na pewno powstanie on w Studzienicach. Jeden sklep Dino już funkcjonuje w gminie Miastko, w Dretyniu, a następny buduje się we wsi Świerzenko. Wkrótce prawdziwym zagłębiem dla marketów Dino stanie się gmina Czarna Dąbrówka. Przygotowania do budowy kolejnego marketu tej sieci rozpoczęły się w miejscowości gminnej. Dino powstanie tam, gdzie kiedyś funkcjonowała stacja paliw, przy wyjeździe w kierunku Słupska. Następny market Dino ma być zbudowany w Rokitach.
09:59, 05.04.2022
Drutex, jeden z największych producentów okien, drzwi i rolet w Europie, już po raz trzeci z rzędu, został partnerem Tour de Pologne UCI World Tour. Na tegoroczny wyścig pojedzie ponad 40 pojazdów z floty Drutex, zapewniając logistykę pomiędzy poszczególnymi etapami imprezy.
REKLAMA
00:01, 28.03.2022
Masz działkę i myślisz o tym, czy to dobry moment na sprzedaż? Zastanawiasz się jak ją wycenić, jakie dokumenty przygotować i ile kosztuje załatwienie formalności? Czy warto przed sprzedażą podzielić grunt na kilka mniejszych działek lub przekształcić na działkę budowlaną? Ile obecnie kosztują nieruchomości gruntowe i czy ich sprzedaż może przynieść realny zysk?
22:45, 27.03.2022
Mamy przyjemność zaprosić Państwa do skorzystania z niezwykłej oferty - W JEDNEJ CENIE SKUTECZNE REKLAMA w regionie + 7-DNIOWY POBYT NAD MORZEM w wybranym ośrodku Holiday Park&Resort! albo w górach, domek w uzdrowisku Cieplice Zdrój - dla Ciebie lub jako podarunek dla Twoich klientów! Do wyboru w pakietach reklamowych 7 dni w domku nad morzem dla 9 osób, 7 dni w apartamencie nadmorskim dla 4 osób, albo domek na 7 dni dla 9 osób w polskich górach! Zapoznaj się z ofertą i zdecyduj, którą opcję wybierasz!
7
18:20, 21.03.2022
Uchwałę trzeba przegłosować, bo rząd nakazał. Tak według radnego Kazimierza Olika pozostali radni i bytowscy włodarze podeszli do tematu konieczności utworzenia miejsc do prowadzenia handlu w piątki i w soboty dla rolników oraz członków ich rodzin. Takie lokalne prawo jest obligatoryjne. Gmina musi wyznaczyć miejsce, w którym rolnicy oraz osoby z ich rodzin, w piątki i w soboty będą mogli prowadzić handel, bez żadnych opłat. W Bytowie wskazano oczywiście targowisko przy ulicy Bauera, co radnemu Olikowi bardzo się nie podoba. 
18:46, 14.03.2022
Ceny na stacjach Orlenu zostaną obniżone o 34 gr/l w przypadku oleju napędowego i o 20 gr/l w przypadku benzyny - wynika z poniedziałkowego wpisu prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka w mediach społecznościowych.
3
15:25, 11.02.2022
Dopiero co zakończyły się poznańskie targi BUDMA, a już 4 dni później stolarkę Drutexu zaprezentowano na największych targach budowlanych w Stanie Floryda, w USA – IAHB International Builders Show w Orlando.
REKLAMA
REKLAMA