Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
17:05, 16.05.2022
Urząd Miejski w Bytowie wszczął postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego - budowy sieci wodociągowej rozdzielczej w Mądrzechowie. Jak udało się nam ustalić, start inwestycji jest zaplanowany jest jeszcze w tym roku, jednak wszystko będzie zależało od sytuacji rynkowej.
1
15:30, 16.05.2022
Inflacja nie zatrzymuje inwestorów. Mimo rosnących cen materiałów budowlanych w Bytowie szykują się kolejne inwestycje. Obecnie w Urzędzie Miejskim w Bytowie toczy się postępowanie w sprawie budowy kolejnych budynków mieszkalnych. Gdzie one powstaną?
6
23:47, 14.05.2022
Gdy kupowali mieszkania w jednym z pierwszych budynków, zbudowanych przez bytowską firmę Cyferka, nie spodziewali się takich kłopotów. Po kilku latach właściciele mieszkań przy ulicy Nad Strumykiem w Mądrzechowie są zrozpaczeni. Nie dość, że nie mają gminnej drogi dojazdowej, to są jeszcze inne mankamenty, takie jak na przykład brak dogodnego dojścia dla kominiarzy na dach. Największy problem to zbudowana z płyt betonowych droga, która miała być drogą tymczasową, a wygląda na to, że zostanie na lata. Jej współwłaścicielką jest Beata Hinc, prezes Szpitala Powiatu Bytowskiego. Dojazd jest fatalny. Istnieje ponadto zagrożenie, że prywatni właściciele powiedzą kiedyś "dość", uniemożliwiając przejazd do wielorodzinnego budynku. Mieszkańcy winią władze gminy i Wydział Budownictwa w Starostwie Powiatowym, który wydał pozwolenie na budowę, a także firmę Cyferka, która podobno wprowadziła ich w błąd. 
13:57, 12.05.2022
Co to będzie za jubileusz! Ochotnicza Straż Pożarna w Nakli została założona w maju 1922 roku. Przez te wszystkie dekady jednostka stale się modernizowała, aby czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców. Teraz strażacy z OSP Nakla szykują się do obchodów jubileuszu 100-lecia istnienia jednostki. Co przygotowali dla mieszkańców?
7
21:56, 10.05.2022
Władze powiatu bytowskiego zlikwidowały budżet obywatelski, który funkcjonował bardzo krótko, bo tylko przez 1 rok. Sprawa jest kontrowersyjna i jak mówi starosta, Leszek Waszkiewicz, dla niego bardzo trudna, ale z uwagi na oszczędności twierdzi, że trzeba było podjąć taką decyzję. 
REKLAMA
16:06, 10.05.2022
Za nami obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Dnia Położnej. Z tej okazji na bytowskim rynku odbył się piknik medyczny, na którym pielęgniarki, pielęgniarze, położne i położni służyli swoją pomocą, wsparciem i radą mieszkańcom naszego regionu. Organizatorem wydarzenia była Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Słupsku we współpracy z samorządem i Szpitalem Powiatu Bytowskiego Sp. z o.o.
8
14:32, 10.05.2022
Kamienica z długą historią i ogromnymi problemami. Mieszkańcy budynku przy ulicy Sikorskiego 22 obawiają się, że ich dom w końcu się zawali. W tle są problemy własnościowe. Chociaż miasto przez lata pobierało od nich czynsz, okazuje się, że gmina nie ma do budynku prawa własności. Należy on do potencjalnych spadkobierców mężczyzny, który mieszkał tam jeszcze przed II wojną światową oraz krótko po zakończeniu działań wojennych. Jego syn wyjechał do Niemiec i ślad podobno po nim zaginął. Sprawa w sądzie utknęła właśnie dlatego, że nie można znaleźć spadkobierców. 
3
12:01, 10.05.2022
Przy bytowskim zamku stoi obelisk z tablicą będącą wyrazem wdzięczności dla Armii Czerwonej. Przez lata pomnik nie wzbudzał większego zainteresowania, jednak w związku z wrogimi działaniami wojsk rosyjskich w Ukrainie, bytowscy działacze postanowili przykryć obelisk polską flagą. Jak będzie przyszłość pomnika?
14:28, 09.05.2022
Nowa droga za 14 milionów złotych coraz bliżej! Jakiś czas temu bytowski ratusz rozpisał przetarg na budowę ulicy Przyborzyckiej. Inwestycja ta  ma na celu odciążenie ulic Lęborskiej i Sikorskiego. Choć środki na ten cel gmina pozyskała z Polskiego Ładu - Programu Inwestycji Strategicznych, to okazuje się, że są one niewystarczające. Ratusz nie zamierza jednak rezygnować z inwestycji. 
14:56, 05.05.2022
Przed nami Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek, Pielęgniarzy i Położnych w Bytowie. W tym roku Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Słupsku, przy współpracy z przedstawicielami samorządu terytorialnego, organizuje pikniki medyczne w każdym z powiatów, które przynależą do naszego samorządu zawodowego. Co zostało zaplanowane dla Bytowa?
REKLAMA
3
12:36, 05.05.2022
Radny Powiatu Bytowskiego - Zbigniew Kosiński - zwrócił się z interpelacją do Starosty i Zarządu Powiatu Bytowskiego w sprawie odbudowy drogi Pomysk-Rokity. Wskazuje, że na ostatniej sesji Rady Gminy Czarna Dąbrówka, radni oskarżali Zarząd Powiatu i starostę o zaniedbania na drogach powiatowych, będących przyczyną częstych wypadków. Co na to bytowski starosta?
11
21:41, 04.05.2022
Zaledwie 1130 zł netto za ponad 3200 m2. W takiej cenie działkę od Starostwa Powiatowego w Bytowie dostał przewodniczący Rady Nadzorczej Wodociągów Miejskich w Bytowie, Bogdan Gierszewski. Nie on jeden skorzystał z okazji. W identycznej cenie jeszcze większą działkę ze stawem w Kwiśnie zdobył mieszkaniec gminy Miastko. Nie są to umowy sprzedaży, tylko dzierżawa, ale i tak według niektórych radnych tak niskie ceny wynikają z zaniedbania władz powiatu. Radny powiatowy Wojciech Duda twierdzi, że starosta Leszek Waszkiewicz nie dba o właściwą promocję takich ofert. 
14:52, 02.05.2022
Utrzymanie Centrum Integracji Społecznej w Bytowie kosztowało gminę w ubiegłym roku 1,5 mln złotych. Działania jednostki skupiały się na przeciwdziałaniu alkoholizmowi, pomocy społeczną i realizacji usług opiekuńczych. Ponadto, oprócz działań bieżących, CIS zrealizował dwa duże projekty z zakresu reintegracji społeczno-zawodowej. Na co zostały przeznaczone środki? 
1
13:30, 02.05.2022
Od 5 maja do publicznego wglądu ponownie zostanie wyłożony projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego pn. „Kwiatowa” wraz z prognozą oddziaływania na środowisko. Plan będzie można obejrzeć do 26 maja w siedzibie Urzędu Miejskiego w Bytowie oraz stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej. Zaplanowana jest także otwarta dyskusja.
4
05:48, 02.05.2022
Mimo turbulencji bytowski ratusz rozpisał przetarg na zakup komputerów dla dzieci z rodzin popegeerowskich. Przypomnijmy, że już w połowie lutego ogłoszono wyniki naboru wniosków do programu "Granty PPGR - Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym". Program ten ma na celu wsparcie rodzin z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego oraz dostępu do Internetu. Większość lokalnych samorządów rozpisała przetargi już wcześniej. Skąd opóźnienia w Bytowie?
REKLAMA
REKLAMA