Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
3
10:49, 30.07.2021
Wszędzie drogi budują, a w Trzebielinie poszli w odwrotnym kierunku. Zbudowana około 8 lat temu droga osiedlowa - ulica Sosnowa - została rozebrana. To efekt interwencji powiatowego inspektora nadzoru budowlanego, Mariana Wysockiego. Z inicjatywy jednego z sąsiadów, byłego powiatowego inspektora nadzoru budowlanego, obecny powiatowy inspektor Marian Wysocki, poszedł na wojnę z gminą Trzebielino i wygrał, kosztem mieszkańców. Po latach batalii sądowej uzyskał sądową decyzję w postaci nakazu rozbiórki wspomnianej drogi. Jednocześnie ucierpieli mieszkańcy i w największym ogniu krytyki znalazł się właśnie powiatowy inspektor. 
1
09:08, 30.07.2021
Bytovia Bytów wczoraj przekazała smutną wiadomość, że po długiej walce z chorobą nowotworową zmarł Przemysław Gawin - prezes klubu. 24-latek objął funkcję prezesa Bytovii pod koniec czerwca. Wcześniej był wiceprezesem i rzecznikiem prasowym klubu. Obecnie trwają przygotowania do pogrzebu mężczyzny.
2
13:30, 29.07.2021
Sylwester Owśnicki, Radny Rady Powiatu Bytowskiego z prywatnych środków sfinansował zakup podstawowego sprzętu do ratownictwa wodnego dla druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnicy. W skład zestawu wchodzi: dwie kamizelki asekuracyjne z uprzężą, rzutka ratownicza oraz lina na kołowrocie.
4
00:52, 29.07.2021
Burmistrz Bytowa poinformował, że aż 13 projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego na 2022 r. przeszło pozytywnie weryfikację. Zadanie te zostaną poddane pod głosowanie już we wrześniu. Niemal wszyscy wnioskodawcy walczą o maksymalne dopuszczalne finansowanie w wysokości 50 tysięcy złotych. Jakie projekty znalazły się na liście?
15
22:40, 28.07.2021
Przywłaszczenie mienia o wartości przynajmniej 100 000 tys. zł - o taki czyn Rafała i Bogdana Gierszewskich - oskarża ich młodszy brat. Wezwał policję, która dokonała przeszukania hal produkcyjnych firmy BRK Windows działającej w Pomysku Wielkim (gm. Bytów). 
2
16:48, 27.07.2021
Dzisiaj przy strzeżonej plaży nad jeziorem Jeleń w Bytowie mobilny zespół rekrutacyjny złożony z żołnierzy lokalnych jednostek wojskowych i przedstawicieli Wojskowych Komend Uzupełnień lub Wojewódzkich Sztabów Wojskowych zachęcał do zasilenia polskich sił zbrojnych.
13:08, 26.07.2021
W Brzeźnie Szlacheckim znajdują się Dęby Pamięci poświęcone zamordowanym w 1940 roku w Twerze policjantom Policji Państwowej. Dęby zostały posadzone w ramach programu edukacyjnego ?Katyń? ocalić od zapomnienia?. Każdy z tych dębów ma również odpowiednik w postaci tablicy pamięci, które znajdują się w sali odpraw Komendy Powiatowej Policji w Bytowie. W dniu Święta Policji, a jednocześnie w 102. rocznicę powstania Policji Państwowej insp. Andrzej Borzyszkowski komendant bytowskiej jednostki policji złożył kwiaty pod tablicą pamięci i oddał hołd zamordowanym w Zbrodni Katyńskiej.
40
23:06, 25.07.2021
Czy to już jest dosłownie ?stanie nad przepaścią?? Sam starosta bytowski, Leszek Waszkiewicz przyznaje, że wskaźniki zadłużenia powiatu bytowskiego są tak wysokie, że wątpliwe staje się wpisanie jakiejkolwiek większej inwestycji do budżetu na 2022 rok. Nadchodzi czas spłaty kredytów. Chude lata. 
08:22, 25.07.2021
W piątek w bytowskiej komendzie odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. W bytowskim garnizonie w ceremonialnej oprawie awanse na wyższe stopnie otrzymało prawie 40 policjantów. Komendant Powiatowy Policji w Bytowie insp. Andrzej Borzyszkowski wszystkim funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym złożył podziękowania za codzienne zaangażowanie w zapewnienie bezpieczeństwa społeczeństwu.
3
11:42, 24.07.2021
Radny Kazimierz Olik z Niezabyszewa jest na tropie nielegalnych wyścigów. Zresztą nie tylko on. Konkretnie alarmuje, że kierowcy quadów urządzają sobie wyścigi na nasypie kolejowym w Niezabyszewie. 
2
22:23, 23.07.2021
Leszek z Żukówka, który pracuje w Norwegii - te kilka słów bardzo zdenerwowało Leszka Mielewczyka z Żukówka. Jak twierdzi nasz czytelnik, ktoś podszył się pod niego, aby nagłośnić problem kłusownictwa na stawach i jeziorach. Osoba, która zadzwoniła do naszej redakcji, przedstawiając się jako Leszek Mielewczyk, w rzeczywistości nim nie była. Właściwy Leszek Mielewczyk dowiedział się o tym, gdy przeczytał artykuł w czerwcowym wydaniu darmowej gazety WIEŚCI Z POWIATU. 
17
15:43, 23.07.2021
Sekretarz Zenon Smantek, wieloletnia szefowa Wydziału Gospodarki Przestrzennej Krystyna Krzemianowska i Roman Zaborowski, były wojewoda pomorski i senator Platformy Obywatelskiej pełniący funkcję doradcy burmistrza Bytowa żegnają się z urzędem. Dziś w bytowskim urzędzie odbyła się oficjalna pożegnalna kawa. 
15:10, 23.07.2021
W ostatnich tygodniach sporo się mówi o planowanych inwestycja zarówno w Pomysku Wielkim, jak w Pomysku Małym. Tym razem Burmistrz Bytowa wszczął postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na zmianie sposobu zagospodarowania działki w Pomysku Małym oraz budowie 16 budynków jednorodzinnych na wyodrębnionych działkach budowlanych.
4
14:40, 23.07.2021
W trakcie lipcowego posiedzenia Zarządu Powiatu Bytowskiego zebrani przedstawiciele wyrazili zgodę na przyznanie środków na dostawę, montaż i uruchomienie klimatyzacji w sali konferencyjnej w budynku Starostwa Powiatowego. Decyzja ma zapewne związek z coraz gorętszymi latami i trudnością pracy w upale. Jakie jeszcze decyzje zostały podjęte w ostatnim czasie?
11:10, 23.07.2021
Burmistrz Bytowa spotkał się z nauczycielami gminy Bytów, którzy w bieżącym roku szkolnym uzyskali kolejny stopień awansu zawodowego - nauczyciela mianowanego. Kolejny krok w swojej karierze nauczycielskie postawiło w tym roku czterech bytowskich pedagogów.
REKLAMA