Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
09:43, 07.10.2022
Dzięki budowie nowego wodociągu zmodernizowany zostanie plac rekreacyjny w centrum wsi Kleszczyniec. Stara hydrofornia zostanie przerobiona na obiekt służący mieszkańcom.
22:39, 06.10.2022
Kolejny bytowski lokal gastronomiczny padł ofiarą inflacji. Tym razem to Bar Mały, działający na ulicy Wojska Polskiego, naprzeciwko sklepu Szulta G. Wcześniej likwidację ogłosił właściciel restauracji Zamek. Restauratorzy tłumaczą, że w dobie wysokiej inflacji, a w szczególności wysokich kosztów nośników energii, ich działalność staje się nieopłacalna. Na szczęście w przypadku Baru Małego znalazły się osoby, które chcą kontynuować działalność. 
2
22:04, 06.10.2022
Mieszkańcy Jasienia są podwójnie zbulwersowani. Raz, że stracili sklep, a dwa - wójt Jan Klasa podobno próbuje pozbawić ich również namiastki sklepu w postaci firm, dowożących produkty spożywcze samochodami dostawczymi. Na forum internetowym włodarz napisał, że dostawcy powinni mieć się na baczności, jeśli nie uiszczają opłaty targowej. 
16:41, 06.10.2022
We wtorek w Urzędzie Gminy Studzienice została podpisana umowa na modernizację oczyszczalni ścieków w Ugoszczy. Zgodnie z ofertą koszt realizacji zadania wyniesie ponad 6,5 miliona złotych. Projekt dotowany jest w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych.
11:21, 06.10.2022
Bądź gotów na moment, gdy drogowcy przyjdą zabrać ci ogródek lub trawnik przed domem. Jan Mruk z Parchowa nie był na to gotowy i teraz jest zaskoczony. Niespodziewanie dowiedział się, że Zarząd Dróg Wojewódzkich wznowił granice drogi. Wyszło im, że wrzyna się ona akurat w pobliżu jego posesji, wchodząc pod ścianę budynku, a następnie łagodnie wraca do wyznaczonego chodnikiem przebiegu. Mruk nie zgadza się na dobrowolne oddanie fragmentu działki o szerokości kilku metrów. Tym bardziej, że jeśli taki plan zostanie zrealizowany, to po modernizacji drogi w Parchowie ludzie, przechodzący chodnikiem, będą mu mogli pukać do okien. Rozpoczęła się batalia o zablokowanie tych działań. 
REKLAMA
3
09:37, 06.10.2022
Gmina Parchowo przyjęła „Plan dystrybucji preparatu jodowego". Został on przygotowany na wypadek wystąpienia zdarzenia radiacyjnego. Władze podkreślają, że przyjęty plan ma charakter działania prewencyjnego. Chodzi o to, aby obywatele mieli świadomość, gdzie należy zgłosić się po preparat w przypadku zagrożenia. Parchowo jest pierwszą gminą w naszym powiecie, która udostępniła takie instrukcje na swojej stronie. 
1
19:31, 03.10.2022
Na koniec września 2022 roku Czarna Dąbrówka była zadłużona na kwotę 13 mln 297 tys. złotych. To jednak nie koniec. Władze Gminy rozpisały właśnie przetarg na udzielenie i obsługę kredytu długoterminowego do maksymalnej wysokości 3,48 mln zł. Środki te miałyby być spłacone w ciągu... 12 lat. Skarbnik Czarnej Dąbrówki zapewnia jednak, że w przetargu zawarta jest kwota maksymalna. Finalnie kredyt ma być znacznie niższy.
4
11:09, 03.10.2022
Mieszkańcy tzw. szeregowców na ulicy Fiołkowej w Bytowie mają dość ciągłych awarii sieci wodociągowej. W ostatnim czasie dochodzi do nich bardzo często. Ludzie łączą ten fakt ze zwiększeniem ciśnienia w rurach. Uczynił to dyrektor Marcin Rychter, na wniosek mieszkańców. Sprawa jest niezwykle ciekawa i trudna do rozwiązania. Szef Wodociągów twierdzi, że główna przyczyna nie leży po stronie spółki, tylko po stronie dewelopera, który niegdyś szeregowce zbudował. Woda została podłączona w niewłaściwy sposób. 
8
22:17, 02.10.2022
Kierowcy przejeżdżający drogą wojewódzką nr 212 przez Rekowo i poruszający się chodnikiem piesi “przecierają oczy ze zdumienia”, gdy widzą efekt finalny przeprowadzonej niedawno inwestycji. Zbudowano nowy asfalt, wymieniono chodniki, ale w jednym miejscu wąski chodnik został w połowie przedzielony żółtymi barierkami. Mieszkańcy Rekowa “pukają się w głowę”. Jest tak wąsko, że nie sposób minąć się dziecięcymi wózkami.
19:40, 02.10.2022
Zamiast siedzieć w domu, lepiej wziąć kosz, nożyk i ruszać do lasu. Z testu przeprowadzonego w Parchowie wynika, że w lasach jest mnóstwo grzybów. Testem było wielkie grzybobranie zorganizowane przez Gminne Centrum Kultury.
REKLAMA
1
22:04, 01.10.2022
Właściciele stacji paliw Moya w Bytowie, na ul. Przemysłowej, uruchomili zbiórkę karmy dla psów. Akcja trwa do końca października. 
10:23, 01.10.2022
Emerytowany nauczyciel, pszczelarz zapisze się w historii gminy Studzienice. Wiktor Schroeder napisał książkę drobiazgowo przedstawiającą historię wsi Sominy. To nie tyle książka historyczna, co pasjonująca opowieść o historii tego terenu, o jego wielokulturowości, a nawet o miłości. 
16
18:15, 29.09.2022
Od poniedziałku w Starostwie Powiatowym będzie zimniej. Wszystko w związku z wdrażanym planem oszczędnościowym. Oprócz tego, że temperatura w pomieszczeniach ma spaść do 18 stopni Celsjusza, to wyłączone zostaną poszczególne lampy oraz zredukowana zostanie liczba czajników elektrycznych. Podobne działania będą podejmowane w innych jednostkach podlegających pod władze powiatowe. 
7
14:50, 29.09.2022
Bohaterowie są wśród nas. Kilku mieszka w Nożynie (gm. Czarna Dąbrówka). Służą w miejscowej jednostce OSP. W lipcu uratowali życie 14-letniego chłopaka i 12-letniej dziewczynki poszkodowanych w wypadku drogowym. Teraz otrzymali podziękowania. Dzieci nadal potrzebują pomocy. Trwa internetowa zbiórka. 
13:48, 27.09.2022
Zakończono budowę instalacji fotowoltaicznej na terenie oczyszczalni ścieków w Zielinie. W ramach zadania na terenie oczyszczalni ścieków wykonano system fotowoltaiczny o mocy znamionowej 48,18 kW wraz z jego włączeniem do istniejącej sieci niskiego napięcia. Instalacja ma znacząco wpłynąć na obniżenie kosztów funkcjonowania obiektu - zwłaszcza w dobie szalejącej inflacji.
REKLAMA
REKLAMA