Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
6
13:08, 07.12.2022
Miś wywołuje radość na twarzy u każdego dziecka. Uśmiech szczególnie potrzebny jest tym dzieciom, które znalazły się w niecodziennej sytuacji takiej jak przemoc domowa, bądź wypadek drogowy. Dlatego, aby pomóc innym, kilkadziesiąt pluszowych zabawek, zdjęły ze swoich półek parchowskie dzieci i przekazały bytowskim policjantom. Teraz pluszowi pomocnicy będą jeździć w radiowozach wspólnie z funkcjonariuszami, aby w razie potrzeby trafić w ręce potrzebującego dziecka.
7
21:28, 24.11.2022
Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Parchowie to prawdziwy menedżer. Zajmuje się nie tylko organizowanie imprez i wypożyczaniem książek, ale i zarabianiem pieniędzy. Nie dla siebie, lecz dla swojej instytucji. Taki jest cel wprowadzenia nowej usługi. Gminne centrum kultury zajęło się organizowaniem urodzin dla dzieci. 
16:29, 14.11.2022
Jutro - 15 listopada w sali Gminnego Centrum Kultury i Biblioteka w Parchowie miało odbyć się spotkanie w sprawie przebudowy i rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 228 w miejscowości Parchowo. Niestety do spotkania nie dojdzie. Dlaczego?
17:13, 04.11.2022
W przyszły wtorek - 15 listopada - w sali Gminnego Centrum Kultury i Biblioteka w Parchowie odbędzie się spotkanie podczas którego będzie obecny przedstawiciel Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku oraz projektant opracowujący dokumentację projektową dot. „Przebudowy i rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 228 w miejscowości Parchowo”.
11
08:11, 17.10.2022
Wrażliwe jest oko turysty, przebywającego na Kaszubach. Pewnej kobiecie, wypoczywającej w gminie Parchowo, nie podoba się pewne gospodarstwo, znajdujące się na ulicy Kościerskiej w stolicy gminy. Napisała obszerny list na ten temat, przesyłając również zdjęcia. 
REKLAMA
1
23:07, 14.10.2022
Chcą być dobrymi sąsiadami. Za własne pieniądze zbudowali nową, komfortową plażę, dostępną dla każdego nad jeziorem Mausz we Frydrychowie. Jest jednak jeden taki człowiek, który podobno kieruje się prywatnymi interesami, ubierając to w otoczkę działalności na rzecz społeczeństwa. Tak Krzysztof Sobuta, prezes spółki Dal-Sol, prowadzącej ośrodek wypoczynkowy nad jeziorem Mausz, przedstawia działalność Wiesława Przybyły. To mieszkaniec Parchowa, który od miesięcy sygnalizuje, że mieszkańcy stracili plażę nad jeziorem Mausz. Działki z dostępem do wody kupiła spółka Dal-Sol, a następnie je sprzedała. Budują się już na nich okazałe domy. Przybyła sygnalizował również, że wójt Parchowa robi interesy ze spółką Dal-Sol. Kupił od nich jedną z działek, a jednocześnie umarzał tej firmie podatki. Według Przybyły mogło dojść do konfliktu interesów. 
3
11:21, 06.10.2022
Bądź gotów na moment, gdy drogowcy przyjdą zabrać ci ogródek lub trawnik przed domem. Jan Mruk z Parchowa nie był na to gotowy i teraz jest zaskoczony. Niespodziewanie dowiedział się, że Zarząd Dróg Wojewódzkich wznowił granice drogi. Wyszło im, że wrzyna się ona akurat w pobliżu jego posesji, wchodząc pod ścianę budynku, a następnie łagodnie wraca do wyznaczonego chodnikiem przebiegu. Mruk nie zgadza się na dobrowolne oddanie fragmentu działki o szerokości kilku metrów. Tym bardziej, że jeśli taki plan zostanie zrealizowany, to po modernizacji drogi w Parchowie ludzie, przechodzący chodnikiem, będą mu mogli pukać do okien. Rozpoczęła się batalia o zablokowanie tych działań. 
3
09:37, 06.10.2022
Gmina Parchowo przyjęła „Plan dystrybucji preparatu jodowego". Został on przygotowany na wypadek wystąpienia zdarzenia radiacyjnego. Władze podkreślają, że przyjęty plan ma charakter działania prewencyjnego. Chodzi o to, aby obywatele mieli świadomość, gdzie należy zgłosić się po preparat w przypadku zagrożenia. Parchowo jest pierwszą gminą w naszym powiecie, która udostępniła takie instrukcje na swojej stronie. 
19:40, 02.10.2022
Zamiast siedzieć w domu, lepiej wziąć kosz, nożyk i ruszać do lasu. Z testu przeprowadzonego w Parchowie wynika, że w lasach jest mnóstwo grzybów. Testem było wielkie grzybobranie zorganizowane przez Gminne Centrum Kultury.
3
20:56, 14.09.2022
Była uroczysta oprawa, poczęstunek i upominek dla sponsora. Przy remizie OSP Żukówko zorganizowano wydarzenie przypominające trochę uroczystości przekazania nowych wozów bojowych. Tym razem jednak nie chodziło o samochód ratowniczo-gaśniczy, ale o zestaw nowego sprzętu. Wyróżniony został właściciel znajdujących się w tej wsi kurników - Bogdan Gierszewski. 
REKLAMA
16:12, 06.09.2022
“Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka?” Treść tego przysłowia podobno doskonale sprawdziła się ostatnio w gminie Parchowo. “Wilkiem” ma być Wiesław Przybyła, będący od dawna w opozycji do wójta Andrzeja Dołębskiego. Sygnalizował nieprawidłowości nad jeziorem Mausz, w tym w szczególności utratę plaży przez gminę. Teren wykorzystywany od lat przez mieszkańców kupiła firma Dal-Sol. Obecnie budowane są tam prywatne domy. Przybyła wielokrotnie atakował wójta, sugerując bliskie powiązania z firmą Dal-Sol. Teraz “piłeczka została odbita”. Przybyła został oskarżony o budowę nielegalnego pomostu, a ponadto jeszcze o zanieczyszczenie jeziora Mausz.
1
18:40, 02.09.2022
Wczoraj strażacy z jednostki OSP Gołczewo otrzymali długo wyczekiwany nowy wóz strażacki marki Iveco. Stary Volkswagen był już mocno wyeksploatowany, gdyż lata temu jednostka otrzymała go za darmo od policji. Wóz z biegiem lat stawał się coraz bardziej awaryjny i nie był w stanie sprostać dzisiejszym potrzebom. Nowy pojazd to ważny element modernizacji jednostki. Na przywitanie wozu przybyły tłumy! 
2
19:02, 01.09.2022
Groźnie wyglądający wypadek na drodze krajowej numer 20 nieopodal wsi Nakla. Zderzyły się dwa samochody - Volkswagen i Skoda.
14:47, 30.08.2022
Bytowscy dzielnicowi uratowali skrajnie zaniedbane psy, które trzymane były w fatalnych warunkach. Mundurowi wspólnie z pracownikami GOPS-u w Parchowie i fundacją Animals odebrali zwierzęta właścicielowi i przekazali do schroniska.
05:58, 25.08.2022
W ostatnich tygodniach w Parchowie miały miejsce dwa piękne jubileusze - swoje 101 urodziny obchodziła Wanda Jankowska, a Teresa i Wacław Windorpscy z Nakli świętowali swoje Złote Gody. Z tej okazji wójt gminy - Andrzej Dołębski - spotkał się z mieszkańcami złożyć im najserdeczniejsze życzenia zdrowia i miłości.
REKLAMA
REKLAMA