Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
11:21, 06.10.2022
Bądź gotów na moment, gdy drogowcy przyjdą zabrać ci ogródek lub trawnik przed domem. Jan Mruk z Parchowa nie był na to gotowy i teraz jest zaskoczony. Niespodziewanie dowiedział się, że Zarząd Dróg Wojewódzkich wznowił granice drogi. Wyszło im, że wrzyna się ona akurat w pobliżu jego posesji, wchodząc pod ścianę budynku, a następnie łagodnie wraca do wyznaczonego chodnikiem przebiegu. Mruk nie zgadza się na dobrowolne oddanie fragmentu działki o szerokości kilku metrów. Tym bardziej, że jeśli taki plan zostanie zrealizowany, to po modernizacji drogi w Parchowie ludzie, przechodzący chodnikiem, będą mu mogli pukać do okien. Rozpoczęła się batalia o zablokowanie tych działań. 
3
09:37, 06.10.2022
Gmina Parchowo przyjęła „Plan dystrybucji preparatu jodowego". Został on przygotowany na wypadek wystąpienia zdarzenia radiacyjnego. Władze podkreślają, że przyjęty plan ma charakter działania prewencyjnego. Chodzi o to, aby obywatele mieli świadomość, gdzie należy zgłosić się po preparat w przypadku zagrożenia. Parchowo jest pierwszą gminą w naszym powiecie, która udostępniła takie instrukcje na swojej stronie. 
19:40, 02.10.2022
Zamiast siedzieć w domu, lepiej wziąć kosz, nożyk i ruszać do lasu. Z testu przeprowadzonego w Parchowie wynika, że w lasach jest mnóstwo grzybów. Testem było wielkie grzybobranie zorganizowane przez Gminne Centrum Kultury.
3
20:56, 14.09.2022
Była uroczysta oprawa, poczęstunek i upominek dla sponsora. Przy remizie OSP Żukówko zorganizowano wydarzenie przypominające trochę uroczystości przekazania nowych wozów bojowych. Tym razem jednak nie chodziło o samochód ratowniczo-gaśniczy, ale o zestaw nowego sprzętu. Wyróżniony został właściciel znajdujących się w tej wsi kurników - Bogdan Gierszewski. 
16:12, 06.09.2022
“Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka?” Treść tego przysłowia podobno doskonale sprawdziła się ostatnio w gminie Parchowo. “Wilkiem” ma być Wiesław Przybyła, będący od dawna w opozycji do wójta Andrzeja Dołębskiego. Sygnalizował nieprawidłowości nad jeziorem Mausz, w tym w szczególności utratę plaży przez gminę. Teren wykorzystywany od lat przez mieszkańców kupiła firma Dal-Sol. Obecnie budowane są tam prywatne domy. Przybyła wielokrotnie atakował wójta, sugerując bliskie powiązania z firmą Dal-Sol. Teraz “piłeczka została odbita”. Przybyła został oskarżony o budowę nielegalnego pomostu, a ponadto jeszcze o zanieczyszczenie jeziora Mausz.
REKLAMA
1
18:40, 02.09.2022
Wczoraj strażacy z jednostki OSP Gołczewo otrzymali długo wyczekiwany nowy wóz strażacki marki Iveco. Stary Volkswagen był już mocno wyeksploatowany, gdyż lata temu jednostka otrzymała go za darmo od policji. Wóz z biegiem lat stawał się coraz bardziej awaryjny i nie był w stanie sprostać dzisiejszym potrzebom. Nowy pojazd to ważny element modernizacji jednostki. Na przywitanie wozu przybyły tłumy! 
2
19:02, 01.09.2022
Groźnie wyglądający wypadek na drodze krajowej numer 20 nieopodal wsi Nakla. Zderzyły się dwa samochody - Volkswagen i Skoda.
14:47, 30.08.2022
Bytowscy dzielnicowi uratowali skrajnie zaniedbane psy, które trzymane były w fatalnych warunkach. Mundurowi wspólnie z pracownikami GOPS-u w Parchowie i fundacją Animals odebrali zwierzęta właścicielowi i przekazali do schroniska.
05:58, 25.08.2022
W ostatnich tygodniach w Parchowie miały miejsce dwa piękne jubileusze - swoje 101 urodziny obchodziła Wanda Jankowska, a Teresa i Wacław Windorpscy z Nakli świętowali swoje Złote Gody. Z tej okazji wójt gminy - Andrzej Dołębski - spotkał się z mieszkańcami złożyć im najserdeczniejsze życzenia zdrowia i miłości.
11:54, 09.08.2022
Wiosną tego roku przedstawiciele Regionalnej Izby Obrachunkowej w Gdańsku przeprowadzili kompleksową kontrolę gospodarki finansowej gminy Parchowo. Badanie to miało charakter rutynowy - zgodnie z ustawą o regionalnych izbach obrachunkowych, urzędy te są zobowiązane do przeprowadzania tego typu audytów minimum raz na cztery lata. W gminie rządzonej przez wójta Andrzeja Dołębskiego wykryto nieprawidłowości.
REKLAMA
4
13:16, 23.07.2022
To miała być miła przejażdżka w dniu ślubu. Zakończyła się fatalnie. Najprawdopodobniej z powodu nadmiernej prędkości, dwóch Szwedów w kabriolecie Porsche rozbiło się w Frydrychowie (gm. Parchowo). Do kolizji doszło w sobotni poranek 23 lipca. Na szczęście zarówno kierowca, pan młody, jak i jego pasażer nie odnieśli poważnych obrażeń.
12:40, 21.07.2022
Trwa budowa sieci wodociągowej z przyłączami w Jamnowskim Młynie. Zadanie to jest realizowane przy dofinansowaniu ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Choć inwestycja jest w toku - do urzędu gminy w Parchowie wpłynęła skarga jednego mieszkańców. Wzywa on do zatrzymania prac do wyjaśnienia sprawy. Wójt uważa skargę za bezzasadną. Co się stało?
4
23:55, 18.07.2022
Były już przewodniczący rady nadzorczej spółki Wodociągi Miejskie w Bytowie znowu został przyłapany na nieprawidłowościach. Tym razem to efekt kontroli Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Kontrolowane były kurniki Bogdana Gierszewskiego znajdujące się w miejscowości Żukówko. 
15:07, 05.06.2022
Strażacy OSP Nakla i OSP Półczno oraz PSP Bytów udzielali pomocy osobie poszkodowanej w dzisiejszej kolizji. Do zdarzenia doszło 5.06. Strażaków wezwano o godz. 11.08.
12:09, 31.05.2022
W miniony weekend strażacy z OSP Nakla świętowali 100-lecie istnienia jednostki. W ramach obchodów odbyła się uroczysta Msza Święta w kościele parafialnym oraz oficjalny apel. Ponadto popołudniu odbył się poczęstunek, a wieczorem mieszkańcy mogli wspólnie świętować podczas zabawy tanecznej. Kulminacyjnym punktem wieczoru był występ teatru ognia.
REKLAMA
REKLAMA