Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
11:08, 16.01.2023
Główny Inspektorat Transportu Drogowego przekazał dane dotyczące liczby zdjęć wykonanych za pośrednictwem fotoradaru w Półcznie. Od 1 czerwca 2022 roku do 31 grudnia 2022 roku urządzenie zarejestrowało 834 przypadki naruszenia prędkości. To wzrost w porównaniu do poprzednich miesięcy. Od 1 stycznia do 31 maja 2022 roku urządzenie zarejestrowało aż 527 naruszeń.
1
20:58, 15.01.2023
Sołecka kosiarka samojezdna zostanie na stałe przeniesiona do budynku plebanii w Ugoszczy. Taką decyzję podjął wójt Bogdan Ryś. Sołtys Witold Wantoch Rekowski nie ukrywa zaskoczenia. Pokusił się nawet o publikację listu wysłanego do niego przez władze gminy.
2
17:17, 30.12.2022
Tuż po świętach Bożego Narodzenia zakończył się remont drogi gminnej Przewóz-Hamer Młyn. Inwestycję udało się zrealizować dzięki wsparciu finansowemu Lasów Państwowych Nadleśnictwa Osusznica. Celem zadania jest polepszenie komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców i użytkowników drogi.
13:43, 15.12.2022
W ubiegłym tygodniu do Urzędu Gminy w Studzienicach zaproszono Zofię i Franciszka Kulas z Somin oraz Marię i Tadeusza Jutrzenka Trzebiatowskich z Osławy-Dąbrowy. Pary te świętują 50-lecie zawarcia związku małżeńskiego, czyli tzw. Złote Gody. Z tej okazji wójt gminy w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej wręczył im Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
1
13:13, 13.12.2022
W miniony piątek - 9 grudnia - w Gołczewie wójtowie trzech gmin oraz Prezes Zarządu Spółki Zielona Energia Kaszubska podpisali umowę zawiązania Kaszubskiego Klastra Energetycznego. Umowę podpisali Bogdan Ryś - wójt Studzienic, Andrzej Dołębski - wójt Parchowa oraz Mirosław Ebertowski - wójt gminy Lipusz. Z ramienia Spółki Zielona Energia Kaszubska umowę sygnował Manfred Struck. W jakim zakresie samorządy będą ze sobą współpracować?
REKLAMA
15:23, 18.11.2022
Wczoraj przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Półcznie poinformowali o śmierci dh. Ryszarda Zawadewicza - wieloletniego członka jednostki i emerytowanego strażaka zawodowego. W przeszłości pełnił on funkcję gospodarza oraz prezesa jednostki, jak również komendanta Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Studzienice. Strażak pozostawił po sobie ostatnią wolę. 
1
15:54, 08.11.2022
Wójt Gminy Studzienice rozpisał konkurs na wolne stanowisko referenta ds. księgowości usług komunalnych i obsługi kasy. Kandydat musi legitymować się wykształceniem wyższym o kierunku ekonomia, finanse i rachunkowość, zarządzanie lub administracja. Musi on także znać pakiet Microsoft Office oraz znać ustawy dotyczące ordynacji podatkowej, rachunkowości oraz Kodeks Postępowania Administracyjnego.
15:29, 28.10.2022
Nadleśnictwo Osusznica zorganizowało dzisiaj wspólne sadzenie lasu na terenie leśnictwa Lubaszki w gminie Studzienice. Choć akcja miała charakter kameralny, na zaproszenie odpowiedziało aż 160 osób. Przybyli leśniczowie z okolicznych nadleśnictw, policjanci, a także druhowie z lokalnych PSP i OSP. W sumie posadzono kilka tysięcy sadzonek.
1
08:59, 25.10.2022
Mimo pozyskanego dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego w ramach Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych i dodatkowych środków z Nadleśnictwa Osusznica, Studzienice nie zrealizują przebudowę drogi w Prądzonce. Złożone w przetargu oferty niemal dwukrotnie przekraczają pierwotne założenia budżetowe gminy. 
6
14:51, 19.10.2022
W ostatnich dniach obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej - zwany także Dniem Nauczyciela. Z tej okazji w gminach przyznawane są nagrody dla pedagogów, którzy w minionym roku wyróżnili się swoją pracą. Podobne spotkania miały miejsce w ostatnich dniach m.in. w Bytowie, Kołczygłowach, Tuchomiu i Trzebielinie. 
REKLAMA
09:27, 18.10.2022
Powodzianin z Osiedla Leśnego. Tak czuje się Wojciech Tarasiewicz, mieszkaniec Studzienic. Narzeka, że jego posesja jest regularnie zalewana po większych opadach deszczu. Podobno wielokrotnie interweniował w tej sprawie, ale dotychczas gmina nie znalazła skutecznego rozwiązania. Tarasiewicz twierdzi, że urzędnicy nie słuchają go, gdy wskazuje bardzo proste metody na rozwiązanie tego problemu. 
15:02, 14.10.2022
Nie tylko Tuchomie w najbliższym czasie przeprowadzi wybory uzupełniające. Do urn pójdą także mieszkańcy sołectwa Sominy. Wszystko w związku z faktem, iż Monika Gierszewska złożyła w ubiegłym miesiącu mandat radnej. Czym była podyktowana ta decyzja? Kiedy odbędą się wybory?
1
15:00, 07.10.2022
Władze Studzienic i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej próbują rozwiązać problem braku mieszkań socjalnych. Z tego powodu w ostatnim czasie podpisano umowę na dostawę drugiego już kontenera socjalnego. Zamieszka w nim mieszkanka Ugoszczy, która została eksmitowana wyrokiem sądowym ze swojego poprzedniego lokum. Dzieje się tak dlatego, gdyż zgodnie z literą prawa, Gmina ma obowiązek zapewnienia dachu nad głową osobie wyeksmitowanej, niezależnie od tego z czyjego mieszkania jest ona eksmitowana.
16:41, 06.10.2022
We wtorek w Urzędzie Gminy Studzienice została podpisana umowa na modernizację oczyszczalni ścieków w Ugoszczy. Zgodnie z ofertą koszt realizacji zadania wyniesie ponad 6,5 miliona złotych. Projekt dotowany jest w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych.
1
10:23, 01.10.2022
Emerytowany nauczyciel, pszczelarz zapisze się w historii gminy Studzienice. Wiktor Schroeder napisał książkę drobiazgowo przedstawiającą historię wsi Sominy. To nie tyle książka historyczna, co pasjonująca opowieść o historii tego terenu, o jego wielokulturowości, a nawet o miłości. 
REKLAMA
REKLAMA