Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
2
08:35, 12.08.2022
Wystarczyło pójść do radnego Wiesława Dykiera. W taki prosty sposób działacze klubu Orkan Gostkowo załatwili kompleksową odnowę miejscowego boiska. Walczyli o to od lat, a teraz narzekający na stan murawy piłkarze Zawiszy Borzytuchom mogą im pozazdrościć. Wiesław Dykier wykorzystał swoje kontakty i załatwił ponad 1 200 000 zł dofinansowania z rządowego programu na nową murawę i infrastrukturę. 
4
16:01, 08.08.2022
Wodociągi Miejskie w Bytowie przygotowują się do wielkiej rozbudowy sieci wodociągowej w Udorpiu. Chodzi o obszar przemysłowy nazywany Udorpie Południe, który zaczyna coraz mocniej się rozwijać. Firma Gawin zbudowała tam już nowy zakład. Powstać mają kolejne. Pod koniec czerwca radni przyjęli wieloletni plan rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych, aż do roku 2028.
2
14:41, 05.08.2022
Gmina Bytów ma nowy obszar, który będzie zagospodarowany, m.in. poprzez budownictwo, w tym wielorodzinne. Na ostatniej sesji radni zatwierdzili plan zagospodarowania przestrzennego o nazwie Kwiatowa. Prace nad nowym planem zagospodarowania trwały od kwietnia 2020 roku, a więc ponad 2 lata. 
1
22:50, 04.08.2022
Kosztowna inwestycja na drodze wojewódzkiej nr 212 w Rekowie. Po jej zrealizowaniu będzie nie tylko lepsza nawierzchnia na jezdni i na chodnikach, ale również rozwiązany ma być problem odprowadzania wody po opadach. 
5
18:30, 04.08.2022
Spacer chodnikiem na ulicy Miłej do miłych nie należy. Tak twierdzi nasz czytelnik zwracający uwagę na przerośnięte gałęzie. Jego zdaniem wyższe osoby muszą poruszać się z pochyloną głową. 
REKLAMA
22:56, 02.08.2022
Najpierw dali w dzierżawę, a teraz zabierają. Władze gminy Bytów cofnęły uchwałę o wydzierżawieniu działki, znajdującej się przy oczyszczalni ścieków, na rzecz spółki Veolia. Miała tam powstać nowoczesna biogazownia, zasilająca częściowo w energię cieplną bloki na ulicy Słonecznej. Ze śmiałego projektu nic nie wyszło, bo nie uzyskał dofinansowania. 
10
06:54, 02.08.2022
Młoda mieszkanka Bytowa twierdzi, że została pobita przez miejscowego taksówkarza. Do incydentu doszło w sobotni wieczór na ulicy Śródmiejskiej. Taksówkarz potwierdza, że doszło do konfliktu z kobietą, która podobno nieudolnie przechodziła przez przejście dla pieszych. Rozsierdził go środkowy palec, który miała mu pokazać. Zapewnia, że była to tylko ostra wymiana zdań, ale nie doszło do rękoczynów. 
7
18:56, 31.07.2022
Ostrą wymianą zdań pomiędzy jednym z mieszkańców, a szefem firmy remontującej drogi zakończyła się modernizacja ulicy Piwonii w Bytowie. Mieszkaniec Zenon Biłanicz uważa, że płyty betonowe są kładzione za wysoko, przez co okoliczne posesje będą zalewane. Ma władzom gminy za złe, że zdecydowali się na rzekomo tymczasowe rozwiązanie, chociaż od dawna obiecywano asfalt. Ludzie obawiają się, że tymczasowe płyty betonowe zostaną na kilkanaście albo nawet na kilkadziesiąt lat. 
4
09:57, 21.07.2022
Mieszkanka ulicy Tetmajera jest zbulwersowana postępowaniem bytowskiej policji. Nie spodobała się jej postawa mundurowych względem 21-letniego Damiana, który bez prawa jazdy szalał na ulicach Nałkowskiej, Tetmajera i Staffa. Podobno długo tak jeździł, zanim dopadła go policja. Najbardziej mieszkańców uderzył fakt, że mundurowi nie przekazali tej informacji do lokalnych mediów. Szczególnie poruszona jest jedna z kobiet, która była świadkiem zdarzenia. 
13
10:50, 20.07.2022
Wiceburmistrz Bytowa, Mateusz Oszmaniec, ruszył w świat. Jedną z radnych zainteresowało, ile gmina płaci za jego wyjazdy? To radna Katarzyna Januszewska-Lisińska. Poszło o wyjazd do partnerskiego miasta Taurogi na Litwie i od Szwecji.
REKLAMA
10:28, 09.07.2022
Działkowcom z ulicy Miłej w Bytowie tymczasowo udało się zablokować budowę kilkupiętrowych budynków wielorodzinnych. Jak pisaliśmy kilka miesięcy temu, miejscowi deweloperzy kupili teren od spółki Orange i postanowili postawić kilkupiętrowe budynki, bezpośrednio przy granicy z ogródkami działkowymi. Z drugiej strony jest park. Działkowców bardzo ta inwestycja zaniepokoiła. Uznali, że to nie tylko zakłócenie harmonii, jeśli chodzi o zabudowę w tym obszarze miasta, ale również nie chcieli, aby mieszkańcy kilkupiętrowych bloków mieli świetny punkt obserwacyjny do podglądania bytowskich działkowców. 
2
10:35, 08.07.2022
Żarty się skończyły. Mieszkańcy podbytowskiej miejscowości Ząbinowice mają dość walki z… żarłocznymi lisami. Podobno co rusz muszą zmagać się ze stratami, spowodowanymi przez lisy, które coraz śmielej wchodzą do kurników. Nie pomagają najlepsze zabezpieczenia. Stąd pojawił się apel do kół łowieckich, aby zrobiły z lisami porządek. 
4
22:01, 07.07.2022
Nawet jeśli jesteś osobą niepełnosprawną, nie dostaniesz się bezpośrednio do windy w hotelu przy restauracji "Atmosfera" na rynku w Bytowie. Przedsiębiorca z Bytowa jest zbulwersowany potraktowaniem jego niepełnosprawnego kontrahenta przez lokalnych urzędników. Twierdzi, że po tym co się wydarzyło, utwierdził się tylko w przekonaniu, że Bytów to miasto absurdów.
5
10:58, 07.07.2022
Ciekawa inicjatywa ks. Radosława Orlikowskiego z Mądrzechowa. Duchowny w niedługim czasie zamierza uruchomić przedszkole, które będzie znajdować się w budynku plebanii. Mieszkańcy są zadowoleni. Będą nowe miejsca dla ich pociech i to bardzo blisko.
2
20:45, 04.07.2022
Zbyt płytko zakopana rura od instalacji gazowej spowodowała przedłużenie inwestycji polegającej na budowie zatoki autobusowej przy Szkole Podstawowej nr 5 w Bytowie. Ku zdziwieniu inwestora, czyli gminy Bytów, w trakcie robót okazało się, że ktoś kiedyś rurę z gazem zakopał zaledwie 15 cm pod powierzchnią ziemi. Teraz całą instalację trzeba przekładać. 
REKLAMA
REKLAMA