Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
15:30, 28.11.2022
W miniony piątek - 25 listopada - w JRG Nr 2 w Miastku odbyły się obchody Święta Niepodległości połączone z uroczystym przekazaniem i poświęceniem samochodu pożarniczego. W uroczystości udział wzięli m.in. poseł Aleksander Mrówczyński, Wicewojewoda Pomorski - Mariusz Łuczyk, a także st. bryg. Tomasz Siemiętowski – Zastępca Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Obecni byli również przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, służby mundurowe oraz przedstawiciele Lasów Państwowych.
1
14:50, 12.11.2022
Tego w gminie Miastko jeszcze nie było! Przy drodze krajowej nr 20 w Przęsinie powstanie pierwsza w naszej gminie smażalnia ryb. Będzie też sklep z pysznymi przetworami firmy “Chata Rybaka”, którą prowadzą Rafał Sztobnicki i jego małżonka. Ten pierwszy to ceniony ichtiolog i miłośnik ryb, od lat hodowca suma afrykańskiego. Sklep z pysznymi przetworami będzie otwarty już w listopadzie, a na początku przyszłego roku ma ruszyć smażalnia. 
12
13:00, 11.11.2022
Likwidacja bytowskiej porodówki niesie za sobą dodatkowe skutki. Już nie będzie osób urodzonych w Bytowie. Wiele przyszłych rodziców korzysta z możliwości rodzenia w Miastku. Tamtejsza porodówka cieszy się bardzo dobrą opinią, co potwierdza m.in. żona komendanta policji Andrzeja Borzyszkowskiego. Jego syn Andrzej niedawno urodził się w Miastku. 
1
21:39, 12.09.2022
Rozumie, co się do niego mówi, bo w takim momencie łzy leją mu się z oczu. Gdy nikt do niego nie przemawia, leży nieruchomy “jak kłoda”, nie dając oznak życia. 82-letni Jurek Moszczyński (to nie zdrobnienie - takie imię mu nadano) z końcem września będzie musiał wyprowadzić się z mieszkania przy ulicy Długiej w Miastku. Wraz z żoną Zofią wyrzuca go Miastecka Spółdzielnia Mieszkaniowa, która jest nieprzejednana. W przeciwieństwie do bytowskiego Urzędu Skarbowego. Tam otrzymali pomoc.
12
16:30, 11.08.2022
Kilka dni temu burmistrz Miastka ogłosił nabór na wolne stanowisko kierownicze. Chodzi o posadę Naczelnika Wydziału Rozwoju Gospodarczego. Będzie on odpowiedzialny za kierowanie i nadzorowanie pracą wydziału, w szczególności w zakresie realizacji inwestycji gminnych. Przypomnijmy także, że trwa również konkurs na nowego wiceburmistrza.
REKLAMA
3
10:48, 09.08.2022
Prestiżowe, odpowiedzialne i dobrze płatne stanowisko pracy jest do wzięcia w Urzędzie Miejskim w Miastku. Nowy burmistrz Witold Zajst kompletuje załogę. Obecnie szuka wiceburmistrza i naczelnika wydziału rozwoju gospodarczego. 
12:14, 29.04.2022
Grupa miasteckich radnych Powiatu Bytowskiego- Aleksander Szopa, Paweł Biernacki, Michał Zajst i Marek Grymbowski - złożyli do Starosty interpelacje w sprawie stanu elewacji i ogrodzenia budynku Powiatowego Urzędu Pracy i siedziby Ratownictwa Medycznego w Miastku. Czy władze powiatu planują w najbliższym czasie remont budynku?
14:08, 20.12.2021
W piątek w Urzędzie Stanu Cywilnego w Miastku odbyły się uroczystości związane ze Złotymi Godami miastecki par. ​​​​​​​ Burmistrz Miastka Danuta Karaśkiewicz wręczyła małżonkom prezydenckie medale za długoletnie pożycie małżeńskie, życząc jubilatom długich i pogodnych lat w zdrowiu, wszelkiej pomyślności. 
2
11:14, 28.09.2021
Jak była dziurawa, tak nadal jest. Bardzo wąska i pełna wybojów droga powiatowa z miejscowości Role w kierunku Kramarzyn do tzw. rozjazdu, czyli skrzyżowania. Kierowcy mogą być jednak mocno zdziwieni, bo po obu stronach przeznaczonego do remontu odcinka, na który uzyskano dofinansowanie, pojawiły się już tablice informujące, że droga została wykonana dzięki wsparciu środków rządowych. Aktualnie, za dumnie stojącymi przy szosie tablicami, widzimy drogę przypominającą poligon wojskowy. 
11:34, 13.08.2021
Zarząd Dróg Powiatowych w Bytowie przy udziale Naczelnika Wydziału Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Miastku p. Kazimierza Kozieła, przekazał plac budowy, obejmujący obszar drogi powiatowej Role ? Rozjazd, w związku z jej przebudową.
REKLAMA
1
08:25, 07.07.2021
W czerwcu nastąpiło rozstrzygnięcie XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Hufca Pracy "Aktywność ? dobry wybór". W kategorii zaangażowanie indywidualne pierwsze miejsce zajął Nikodem Olijnyk z 11-19 Hufca Pracy w Słupsku. Nagrodę otrzymał  za inicjatywę "Azyl Nikodema- przystań dla zwierząt".
22:36, 06.07.2021
Przez wiele lat w centrum Wołczy Wielkiej było ogromne zagrożenie, które mogło zakończyć się śmiercią, szczególnie najmłodszych. Bezpośrednio przy placu zabaw, w pobliżu świetlicy wiejskiej, zakopany był niewybuch, tj. konkretnie pocisk moździerzowy. Po ostatnich pracach ziemnych znalezisko zauważyła jedna z dziewczynek i - zachowując trzeźwy umysł - zgłosiła sprawę policji. Saperzy niewybuch zabrali, ale nie wiadomo czy gdzieś w okolicy nie ma kolejnych takich niespodzianek. 
12:13, 06.07.2021
Burmistrz Miastka, Danuta Karaśkiewicz, zamierza w projekcie budżetu na 2021 r. uwzględnić budowę skateparku, o którym miastecka młodzież marzy od wielu lat. Ratusz stara się o dofinansowanie inwestycji w ramach Programu Inwestycji Strategicznych - nowej formy wsparcia inwestycji realizowanych przez samorządy w ramach Polskiego Ładu. Co jednak jeśli Miastko nie uzyska dofinansowania?
1
12:11, 26.05.2021
Kilka dni temu straż rybacka odkryła nielegalnie zastawione sieci na jeziorze Bobięcino. Rozmieszczone były w trzcinie. Państwowa i Społeczna Straż Rybacka czekała na kłusownika zaledwie dwie godziny. Wówczas przystąpiła do akcji i ujęła go na gorącym uczynku. Teraz sprawą zajmuje się policja.
3
12:49, 15.04.2021
Szpital Miejski w Miastku poinformował, że spada liczba zajętych łóżek covidowych. Jeśli ta tendencja się utrzyma w najbliższych dniach, jest nadzieja na powrót części personelu do swoich specjalizacji. To oznacza wznowienie części zabiegów. Jakich? Co z pacjentami z przesuniętymi terminami?
REKLAMA
REKLAMA