Zamknij
REKLAMA

800 tysięcy na ogrzewalnię dla bezdomnych

19:30, 22.05.2020 | C.K
Skomentuj
Fot. Zdjęcie poglądowe
REKLAMA

Funkcjonująca przy ulicy Przemysłowej ogrzewalnia dla bezdomnych niebawem zacznie zyskiwać nowe funkcje. Decyzją władz, budynek zostanie kompleksowo przebudowany i dostosowany do przepisów.

Wiosenne, a niebawem i letnie warunki sprawiły, że każdy z nas, całkiem słusznie, myśli tylko i wyłącznie o wysokich temperaturach i wypoczynku na świeżym powietrzu. Mimo tego, konieczna jest również pamięć o tym, w jakich warunkach przyjdzie spędzać następną zimę osobom, które nie mają się gdzie podziać.

Budynek przy ulicy Przemysłowej w Bytowie pełni rolę ogrzewalni dla bezdomnych. Dotychczasowe warunki nie spełniały wymogów sanitarnych, dlatego też podjęto decyzję o jego przebudowie.

W ramach przebudowy powstaną dwa duże pokoje, zaplecze kuchenne, toalety oraz zbudowany zostanie węzeł cieplny podłączony do Ciepłowni Miejskiej. Jednocześnie zmianie ulegnie dotychczasowy sposób ogrzewania pozostałej części budynku, która wykorzystywana jest jako mieszkania socjalne. W całym obiekcie zostaną zlikwidowane piece węglowe lub akumulacyjne, a w ich miejsce zamontowane będą grzejniki c.o. - tłumaczy burmistrz, Ryszard Sylka.

Koszt całej inwestycji ma wynieść niespełna 800 tysięcy złotych, z czego około 300 tysięcy złotych wpłynie w ramach dofinansowania. Koniec prac ma nadejść jeszcze przed rozpoczęciem zimy.

[ZT]2279[/ZT]

[ALERT]1590162895009[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA