To był dobry czas dla funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Komendant Powiatowy bryg. Fryderyk Mach wręczył decyzje o mianowaniu na wyższe stanowiska. Powody do radości ma łącznie kilkunastu strażaków z jednostek w Bytowie i Miastku. Doceniono nie tylko staż pracy, ale też dodatkowe kwalifikacje i wielkie serca krwiodawców.
Uroczystość była okazją do podsumowania zaangażowania funkcjonariuszy w codzienną służbę. Awanse nie są tu rozdawane za darmo – wiążą się ze szczególnym zaangażowaniem, zdobywaniem nowych umiejętności oraz oczywiście wysługą lat. Jak podkreśla kierownictwo komendy, zmiany te mają na celu docenienie profesjonalizmu kadry.
– W tym roku łącznie dwunastu strażaków awansowało na wyższe stanowiska. To sześć osób w Bytowie i sześć osób w Miastku – mówi dla nas bryg. Fryderyk Mach, Komendant Powiatowy PSP w Bytowie.
Oto lista strażaków z JRG nr 1 w Bytowie, którzy objęli nowe stanowiska:
st. ogn. Andrzej Pałasz – starszy operator sprzętu
st. ogn. Paweł Kosiński – starszy operator sprzętu
mł. ogn. Mateusz Staubach – starszy ratownik-kierowca
mł. ogn. Karol Pażontka Lipinski – starszy ratownik-kierowca
mł. ogn. Piotr Malek – starszy ratownik-kierowca
sekc. Grzegorz Paszylk – ratownik-kierowca
Zmiany kadrowe nie ominęły również JRG nr 2 w Miastku. Tutaj awanse otrzymali:
mł. asp. Gracjan Kuik Studzinski – dowódca zastępu
st. ogn. Piotr Freza – starszy operator sprzętu
st. ogn. Mariusz Prądzyński – operator sprzętu
st. ogn. Łukasz Czutro – operator sprzętu
st. ogn. Przemysław Borko – operator sprzętu
ogn. Tomasz Maliszewski – starszy ratownik-kierowca
mł. ogn. Julian Jacecko – starszy ratownik-kierowca
Poza awansami służbowymi był też czas na nagrody specjalne. Tę jubileuszową, za 20 lat pracy i służby, odebrał ogn. Dawid Litwiński. Komendant nie zapomniał też o tych, którzy ratują życie nie tylko na akcjach, ale i dzieląc się tym, co najcenniejsze.
– Jedna osoba otrzymała nagrodę jubileuszową za 20 lat pracy, a pozostałe osoby zostały też nagrodzone przez komendanta powiatowego za między innymi honorowe oddawanie krwi – dodaje komendant Mach.
Wyróżnienie za wzorową postawę i ideę honorowego krwiodawstwa trafiło łącznie do 10 funkcjonariuszy.
Przy okazji rozmowy o awansach dowiedzieliśmy się o zmianach w komunikacji bytowskiej straży z mediami. Obowiązki oficera prasowego przejął Adrian Kuik Studziński, zastępca dowódcy jednostki.
::news{"type":"see-also","item":"22832"}
Antek M.10:46, 05.02.2026
Panie Redaktorze - a jak tam afera mobbingowa w straży?
Mobbing 14:14, 05.02.2026
W straży? Chyba w KP w Miastku😂😂 tam się dzieje. Pan niebieska karta w akcji😎
Rychu 11:36, 05.02.2026
Panie redaktorze, a jak tam afera gruzowa?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ibytow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Pijany 22-latek z gminy Czarna Dąbrówka dachował
Zawsze ale to zawsze mówię i mówić będę i to do znudzenia mówić będę, piłeś proszę błagam nie jedź zamów taxi, wyrusz parę minut wcześniej, spiesz się powoli a zdążysz powtarzam zdążysz do celu bezpiecznie ja to wam mówię, wasz ekspert od spraw życiowych a wiem co mówię bo z nie jednego pieca chleb jadłem, tylko że nikt mnie nie chce słuchać bo każdy ale to każdy udaje mądrzejszego od siebie, dodam jeszcze że ostatnio chamskie i beszczelne komentarze były pisane w moją stronę, mam to gdzieś, możecie mnie wyzywać, krytykować, obgadywać, możecie dać kciuk w górę lub w dół, możecie mnie opluwać, mam to gdzieś a krytykantom powiem jedno, kto choć raz trochę mnie posłucha to na pewno ale to na pewno nie będzie zimą w dziurawych butach chodził.
Olek kapusta
12:29, 2026-05-17
Pijany 22-latek z gminy Czarna Dąbrówka dachował
No to się popisał "mistrz kierownicy" z cegłą w bucie i z sieczką we łbie zamiast mózgu ! Teraz na bardzo długo będzie brudne kwity z wpisem KARANY ! No ale może to będzie jedyna skuteczna nauczka dla takiego bałwana !
Driver
11:24, 2026-05-17
Nieuczciwy przedsiębiorca ZAŚMIECA Bytów
Naprawdę nie wiedzieli że tam są kamery ? No ale się nie dziwię z śmieciami to pewnie jest tak jak z przyjęciem zwięrząt do schroniska .. Dzwonie do pierwszego odrazu mówią że nie przyjmują dzwonie do drugiego 30 kilometrów dalej a oni żądają opłaty 3500 !!!! rozumiecie to ?
osioły
13:31, 2026-05-16
Nadleśnictwo przyznaje: granica została przekroczona
Co to za tłumaczenie, że prace wykonywał podmiot zewnętrzny? Przed przstąpienim do realizacji zlecenia, granice powierzchni wskazuje nadleśnictwo, w tym przypadku miejcowy leśniczy! Za klasykim: "dotarło zakute łby...."
Nestor
12:35, 2026-05-16