Schody prowadzące do budynku Starostwa Powiatowego mogą w przyszłości doczekać się remontu lub przebudowy.
Remont schodów prowadzących do budynku Starostwa Powiatowego może w najbliższych latach trafić do budżetu powiatu. Z propozycją przygotowania takiej inwestycji wystąpił radny Roman Zaborowski podczas posiedzenia komisji.
::addons{"type":"only-with-us","color":"black"}
Radny zaznaczył, że nie chodzi o realizację zadania jeszcze w tym roku, lecz o przygotowanie dokumentacji i oszacowanie kosztów, tak aby inwestycję można było wpisać do jednego z kolejnych budżetów.
– Będę się starał, żeby ten wniosek – przy poparciu komisji budżetowej – do kolejnego budżetu wciągnąć. Nie w tym roku, ale do następnego budżetu – mówi Roman Zaborowski.
Jak podkreśla radny, zanim zapadnie decyzja o realizacji inwestycji, samorząd powinien znać orientacyjne koszty różnych wariantów przebudowy.
– Warto byłoby wiedzieć mniej więcej, jakie są koszty przy wariantach – powiedzmy takim ograniczonym i bardziej rozbudowanym – wskazuje.
Dlatego zaproponował, aby jeszcze w tym roku zlecić opracowanie koncepcji lub dokumentacji, która pokaże możliwe rozwiązania i koszty inwestycji.
Z odpowiedzi urzędników wynika jednak, że w pierwszej kolejności rozważany jest remont schodów w obecnej formie. Jak poinformowano podczas posiedzenia, starostwo planowało w tym roku wykonać prace naprawcze.
– Planowaliśmy w tym roku te schody naprawić. Mamy jakieś telefoniczne uzgodnienie, tylko nie pamiętam kwoty – musiałabym sprawdzić – usłyszeli radni.
Jednocześnie zaznaczono, że nie ma jeszcze pewności, czy w tegorocznym budżecie znajdą się środki pozwalające na pełne odnowienie konstrukcji.
Radny Roman Zaborowski podziękował za wyjaśnienia i zaznaczył, że cieszy go fakt, iż urząd zajmuje się tą sprawą.
::addons{"type":"only-with-us","color":"black"}
::addons{"type":"alert"}
€09:39, 10.03.2026
Niezwykle ważna i trudna sprawa. Ogrom wysiłku i zaangażowania w tak ambitny projekt, jest godny zauważenia. To jest rada!
żółta kurteczka13:55, 10.03.2026
Nic dodać!
Problem, którym powinien zająć się konserwator (lub inny cieć) zatrudniony w Starostwie, jest oczkiem w głowie pana, pożal-się-Boże radnego, jeszcze-bardziej-pożal-się-Boże byłego senatora.
Obciach, żenada, wstyd!
@17:48, 10.03.2026
A pomyśleć, że kiedyś wmawiano ludziom, iż na Platformę głosuje inteligencja. Najsmutniejsze jest to, że aspirujący do niej uwierzyli w to bez zastrzeżeń. Uchowaj Panie od takiej inteligencji.
Pozostałe komentarze
Maryś10:40, 10.03.2026
zgadzam się z Eurem! artykuł na miarę biznes insajder! Romek chece schodów. a nasza dumna i wielka Rzeczypospolita Polska Pisowska nie chce oze sroze! o schody, to wystarczy Olka Kapuśniaka spytać, pracował po 24 godziny na tydzień, z niejednego chleba jadł, to chyba wystarczyłoby aby On się wypowiedział??? no chyba, że to Bogdan G zepsuł schody, noooo to wówczas to jest afera nawet nadająca się do programa pod napięciem albo do sprawa dla reportera
Lesio 12:27, 10.03.2026
Radny Roman niech sobie zrobi zdjęcie, najlepiej w żółtej kurtce. Sam niech nie robi, przecież niedoszly radny umie pstrykać focie.
Reginka14:14, 10.03.2026
A pozwolą znowu wejść na płytę lotniska?
Jacuś15:28, 10.03.2026
Był starostą, był wojewodą, był senatorem i co? Szkoda gadać. Jak tam rewitalizacja Romek?
ciągutek13:36, 11.03.2026
... ale w roli burłaka samolotowego czuł się najlepiej. A w jakim znakomitym towarzystwie ciągnął ten samolot.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ibytow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Biznesmen płacił 329 zł rocznie, PODATNICY ZAPŁACĄ 920
Jak zwykle wyliże się z tego i wyjdzie beż szwanku. A kasa? Lud zapłaci. Nie ma jak robić za nie swoje.
Giercik
07:55, 2026-06-22
Nowa prezes Nimfy: bezpieczeństwo i modernizacja
Ależ Panie Wisiński , nie musi Pan tłumaczyć zasad powoływania prezesów spółek- wiemy że zawsze jest furtka prawna dla wprowadzenia swoich, dla wszystkich innych są konkursy, czesto wieloetapowe. Pisze pan, że ta osoba ma wiedzę i doświadczenie- właśnie o to chodzi ,że basen był źle zarządzany, nie było prawidłowego nadzoru, konserwacji itp. więc to są niedobre doświadczenia I wybór byłej kierownik nie jest w tej sytuacji trafny. Pan wszakże nie jest chyba małym dzieckiem aby tego nie rozumieć. Bardzo niedobrze,że zarządzanie tym krajem od szczytów władzy po prowincje zawsze jest oparte na kolesiostwie.Najgorsze ,że zawsze znajdą się ludzie popierający układy i nie wstydzą się tego ogłaszać, to prawdziwy dramat.
Hm
07:31, 2026-06-22
Biznesmen płacił 329 zł rocznie, PODATNICY ZAPŁACĄ 920
I właśnie po to są media. Brawo.
:)
06:44, 2026-06-22
Biznesmen płacił 329 zł rocznie, PODATNICY ZAPŁACĄ 920
I znowu Klasa! 🤣
Obserwator
01:11, 2026-06-22