Zamknij
REKLAMA

Bytowska policja podsumowała 2020 rok

17:33, 22.02.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Dzisiaj, inaczej niż zazwyczaj, bo za pomocą aplikacji audio-wideo odbyła się odprawa roczna podsumowująca wyniki osiągnięte przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Bytowie, w 2020 roku. W spotkaniu uczestniczyli policjanci kadry kierowniczej bytowskiej komendy, a także przedstawiciele lokalnych władz samorządowych i prokuratury.

- Podczas odprawy Komendant Powiatowy Policji w Bytowie insp. Andrzej Borzyszkowski podsumował wyniki pracy osiągnięte przez policjantów w 2020 roku. Komendant szczegółowo omówił pion kryminalny, prewencji i ruchu drogowego, a także logistyczny. Odprawa ze względu na warunki epidemiologiczne odbyła się on-line - relacjonuje sierż. szt. Damian Chamier Gliszczyński.

W 2020 roku spadła dynamika wszczęć postępowań przygotowawczych. Zachowaliśmy przy tym wysoką, wykrywalność ogólną przestępstw, która wyniosła 83,4 %, co jest drugim wynikiem w województwie. Zmalała także  o 83 liczba przestępstw o charakterze kryminalnym,  a ich wykrywalność ukształtowała się na poziomie 78,4%, co również jest także drugim wynikiem w województwie. W ubiegłym roku wszczęliśmy 82 sprawy narkotykowe, w których zabezpieczyliśmy ponad kilogram różnych środków odurzających.

Bytowscy policjanci w ubiegłym roku odzyskali skradzione w Niemczech i Szwecji audi i dostawczego fiata. Mundurowi ustalili i zatrzymali podejrzanych o podpalenia m.in. samochodów szkolnych w Miastku i elewacji szkoły, a także budynków gospodarczych w Ugoszczy. Ciekawą sprawą, którą prowadzili śledczy było wyjaśnianie okoliczności powstania nielegalnego składowiska odpadów w Czarnej Dąbrówce - relacjonuje sierż. szt. Damian Chamier Gliszczyński.

Mundurowi przeprowadzili ponad 200 różnego rodzaju spotkań prewencyjnych i akcji profilaktycznych z zagadnień dotyczących np. bezpieczeństwa w ruchu drogowym, narkotyków, dopalaczy, środków odurzających, cyberzagrożeń, czy bezpieczeństwa seniorów. 667 razy interweniowaliśmy w związku ze zgłoszeniami na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Za każdym razem bardzo wnikliwie analizowaliśmy przekazane za pomocą tej aplikacji informacje. 66% zgłoszeń zostało potwierdzonych. Najwięcej zgłoszeń dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz nieprawidłowego parkowania.

Na drogach powiatu bytowskiego zanotowaliśmy 87 wypadków (96 w roku 2019). W zdarzeniach tych zginęło 15 osób a 103 zostały ranne (w 2019 zginęło 5 osób, rannych było 134). Każdy z tych najtragiczniejszych wypadków został szczegółowo przeanalizowany przez mundurowych wspólnie z przedstawicielami zarządców dróg i Straży Pożarnej. Policjanci ruchu drogowego przeprowadzili także 14823 badań trzeźwości kierowców i zatrzymali 307 nietrzeźwych kierujących (331 w roku 2019).

W ubiegłym roku bytowska komenda wzbogaciła się o 1 nowy oznakowany radiowóz toyota land crusier zakupiony ze środków Komendy Głównej Policji. Samochód wyposażony jest w silnik Diesla o pojemności 2,8l, mocy blisko 180 KM, automatyczną skrzynię biegów i oczywiście napęd na 4 koła. Auto zostało przydzielone do wydziału prewencji i w głównej mierze wykorzystywane jest przez dzielnicowych z obszarów wiejskich.Komendant Powiatowy Policji w Bytowie podziękował zaproszonym gościom za dobrą współpracę i okazaną pomoc, a policjantkom i policjantom oraz pracownikom cywilnym za zaangażowanie w codzienne obowiązki, czego efektem są osiągnięte bardzo dobre wyniki.
 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Baju bajBaju baj

1 0

Kolejna część serialu science-fiction, Lem się chowa 20:35, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%