900 tys. zł może kosztować średni wóz ratowniczo-gaśniczy, który zamierza kupić komenda powiatowa Państwowej Straży Pożarnej dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Bytowie. Ma on zastąpić kilkunastoletniego Mercedesa. PSP musi uzbierać 300 tys. zł wkładu własnego.
Komendant prowadzi rozmowy z gminą Kołczygłowy. Chce do tej gminy przekazać stary wóz bojowy, a w zamian pozyskać pieniądze na wkład własny, na zakup nowego samochodu.
- Prowadziłem też rozmowy z panem starostą, aby w ten zakup włączył się powiat bytowski - mówi Dariusz Kaźmierczak, komendant powiatowy PSP Bytów.
Wójt Kołczygłów chce przejąć dwunastoletniego Mercedesa, służącego teraz w PSP Bytów.
- Jeśli otrzymamy środki z komendy głównej, będziemy nadal prowadzić rozmowy z gminą. Wstępne porozumienie już jest - zaznacza komendant Kaźmierczak.

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ibytow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Audyt “OBNAŻA” Ścigałę. Ponad 800 000 ZBĘDNYCH KOSZTÓW
Taki audyt to powinien odbyć się w szkołach w Bytowie, tam dopiero wyszłyby niespodzianki. Jeden bałagan i chaos, o zatrudnianiu "swoich" bez studiów, nie wspomnę.
W.
19:43, 2026-04-07
Audyt “OBNAŻA” Ścigałę. Ponad 800 000 ZBĘDNYCH KOSZTÓW
I co ty na to Ścigała - wstyd bardzo duży wstyd. Beznadzieja kompletna - wyłudzacz gminnych pieniędzy - i to jest radny wojewódzki? Jedna wielka patologia.
Jarosław Jarek
19:39, 2026-04-07
Kilka tragedii pod jednym dachem w Niezabyszewie
Are you in need to recover money and cryptocurrency from scammers? If yes contact [email protected] or via WhatsApp +12602183592 and they will be glad to help you.
Teofila
10:15, 2026-04-07
Groźny wypadek na końcu obwodnicy Bytowa
No i co, że będziecie to nazywać obwodnica, jesteście po prostu ignorantami, to zwykła gminna droga. Dziennikarstwo zeszło już dawno na psy, wy to udowadniacie kolejny raz
Adam
17:15, 2026-04-06