Zamknij
REKLAMA

Radny sfinansował zakup sprzętu do ratownictwa wodnego dla OSP w Lipnicy

13:30, 29.07.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Sylwester Owśnicki, Radny Rady Powiatu Bytowskiego z prywatnych środków sfinansował zakup podstawowego sprzętu do ratownictwa wodnego dla druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnicy. W skład zestawu wchodzi: dwie kamizelki asekuracyjne z uprzężą, rzutka ratownicza oraz lina na kołowrocie. 

Strażacy wyrazili wdzięczność za przekazany sprzęt, jednak podkreślili, że mają nadzieję, że wspomniany sprzęt będą częściej wykorzystywać podczas szkoleń niż podczas rzeczywistych działań ratowniczych. Otrzymany sprzęt został umieszczony na samochodzie GBA Mercedes Atego. Na temat sprzętu udało nam się również porozmawiać z radnym Owśnickim.

- Po rozmowie z chłopakami z OSP Lipnica dowiedziałem się, że jednostka nie dysponuje sprzętem do ratownictwa wodnego. Zaproponowałem więc, że w jakieś niewielkiej kwocie mogę wesprzeć te działania. Sam strażakiem nie jestem, ale wiem, że chłopaki każdego dnia strzegą bezpieczeństwa zarówno mojego, jak i innych mieszkańców. Uważam, że w dzisiejszych czasach to samorządowiec powinien być dla ludzi, a nie na odwrót. Mamy nadzieje, że w takim działaniu nie będę odosobniony - tłumaczy Sylwester Owśnicki, Radny Rady Powiatu Bytowskiego.

To nie jedyny sprzęt jaki trafił do jednoski OSP w Lipnicy. W ostatni dniach dzięki  dofinansowaniu 5000+ otrzymanym z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej strażacy zakupili również ubranie specjalne trzyczęściowe Rosenbauer Fire Max SF, dwie pary rękawic strażackich Rosenbauer Safe Grip III oraz kominiarkę strażacką.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Obywatel Obywatel

3 0

SZACUNEK. 17:18, 29.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

2 0

Postawa godna naśladowania! 18:37, 29.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%