Zamknij
REKLAMA

Miesiąc od startu akcji "Szczepimy się z OSP". W naszym powiecie o nagrody walczą 4 jednostki

22:14, 14.09.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Miesiąc temu Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosił konkurs dla jednostek OSP, który ma na celu popularyzacje szczepień przeciw COVID-19. Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, które zaangażują się we wsparcie szczepień mogą zdobyć nagrody pieniężne. Premiowanych będzie 300 jednostek z najlepszymi wynikami. Na razie jednak dopiero nieco ponad 250 jednostek przekroczyło minimalny próg 100 punktów. W tym gronie są cztery jednostki z naszego powiatu.

Program #SzczepimySię z OSP składa się z 3 części - 3 tys. zł dla jednostki OSP za pomoc w wykonaniu 50 szczepień pierwszą dawką, 20 lub 40 zł (w zależności od wieku zaszczepionej osoby) dla OSP za pomoc w zaszczepieniu każdej kolejnej osoby oraz ogólnopolski konkurs na 300 najlepszych jednostek OSP według liczby zrealizowanych szczepień.

- W powiecie bytowskim najlepiej spisuje się Ochotnicza Straż Pożarna w Tuchomiu. Tamtejsi strażacy zdobyli już 438 punktów i znajdują się wśród 50 najlepszych jednostek OSP w kraju. Wartość Premii za Szczepienia dla OSP Tuchomie to obecnie 7660 zł. Jeśli strażakom uda się utrzymać w pierwszej setce rankingu, to na koniec konkursu dostaną dodatkowe 20 tysięcy złotych bonusu - informują organizatorzy.

W ramach konkurs punkty przyznawane są następująco:

  • 2 punkty za wykonanie szczepienia dla osoby w wieku powyżej 60 roku życia,
  • 1 punkt za wykonanie szczepienia dla osoby w wieku poniżej 60 roku życia.

Jak wygląda sytuacja w naszym powiecie? Spośród 58 jednostek OSP działających na terenie powiatu bytowskiego, na razie tylko cztery przekroczyły minimalny próg punktowy. Oprócz OSP Tuchomie są to OSP Żabno, OSP Trzebiatkowa i OSP Pomysk Wielki. Jeśli uda im się utrzymać w rankingu wśród 300 najlepszych jednostek, to będą mogły one liczyć, oprócz premii początkowej, także na 5 tysięcy złotych bonusu.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%