Zamknij
REKLAMA

Święta jednak zawitają do Bytowa. Będą ILUMINACJE i świąteczny JARMARK!

14.23, 21.11.2022 P.K. Aktualizacja: 14.35, 21.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Dobre wiadomości napływają z bytowskiego ratusza. Mimo obaw związanych z kryzysem energetycznym miastu udało się wygospodarować środki na iluminację świąteczną, choć będzie ona skromniejsza niż w ubiegłym roku. Na początku grudnia rozpocznie się także Świąteczny Jarmark z Drutexem! 

- Podjęliśmy decyzję, że nie możemy zrezygnować całkowicie z iluminacji świątecznej, nie chcemy tego robić mieszkańcom. W tym roku ze względu na oszczędności strojenie miasta ograniczymy do Rynku i ul. Wojska Polskiego. To nie jedyna zmiana. Ozdoby zostaną z nami krócej niż w poprzednich latach, planujemy ich demontaż już po Święcie Trzech Króli - mówi Jacek Czapiewski, wiceburmistrz Bytowa.

Ozdoby świąteczne są własnością miasta, dlatego jedyny koszt, jaki gmina będzie musiała ponieść, to opłata za energię elektryczną. Ozdoby - tradycyjnie już - mają być gotowe na początku grudnia. 

Prawdziwym Świętym Mikołajem okazał się Drutex, który ponownie został głównym sponsorem Jarmarku Świątecznego. Impreza rozpocznie się w poniedziałek, 5 grudnia i potrwa do niedzieli, 11 grudnia 2022 r. Z informacji, które udało nam się pozyskać z Bytowskiego Centrum Kultury, wynika, że na mieszkańców oprócz domków handlowych, czekać będzie wiele zabaw, konkursów i artystycznych występów. W weekend funkcjonować będzie również zagroda Świętego Mikołaja z żywym reniferem

- Zwiększyliśmy liczbę domków handlowych. W ubiegłym roku było ich 20, w tym będzie aż 25. Mamy jeszcze dwa lub trzy domki dostępne, dlatego, jeżeli ktoś jest jeszcze zainteresowany wystawieniem, serdecznie zapraszamy. Dziękujemy firmie Drutex za sfinansowanie wszelkich dodatkowych atrakcji. Pomoc sponsora jest nieoceniona. Bez niego moglibyśmy pomarzyć o tych wszystkich karuzelach, konkursach i animacjach - mówi Marian Gospodarek, dyrektor Bytowskiego Centrum Kultury.

Choć Drutex nie zdradza, jaką kwotą wsparł organizatorów, biorąc pod uwagę dodatkowe atrakcje, możemy się domyśleć, że nie jest to mała suma. Na rynku postawiona zostanie karuzela wenecka, świąteczny pociąg, a także coś, czego w Bytowie jeszcze nie było - 15-metrowe koło widokowe! Wszystko po to, aby stworzyć świąteczny jarmark z prawdziwego zdarzenia, który wszystkich mieszkańców Bytowa przeniesie w świąteczny klimat. 

CHCESZ WIĘCEJ INFORMACJI? CZYTAJ DARMOWE WIEŚCI Z POWIATU!

SKUTECZNA REKLAMA? TYLKO U NAS! Darmowa gazeta WIEŚCI Z POWIATU (nakład 30 000 szt.) + portale informacyjne (www.ibytow.pl www.miastko24.pl www.iszczecinek.pl ) + Gazeta Miastecka + GRATIS Spotted Bytów

tel. 513 313 112 e-mail: [email protected]

(P.K.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%