Za nami IV Powiatowe Prezentacje Stołów Wielkanocnych! Impreza odbyła się w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotece w Czarnej Dąbrówce. Było smacznie, tradycyjnie i kolorowo. Do walki o tytuł najpiękniejszego stołu wielkanocnego stanęło 19 lokalnych rodzin, stowarzyszeń i Kół Gospodyń Wiejskich. Kto wygrał? Jakie były nagrody?
Impreza okazała się prawdziwym strzałem w dziesiątkę! Wystawcy przygotowali stoły z pysznymi, tradycyjnymi potrawami wielkanocnymi, a oprócz konkursu na "Najpiękniejszy stół" - rozegrano także batalie o tytuł "Najpiękniejszej palmy wielkanocnej". To jednak nie wszystko!
- Ze sceny mogliśmy usłyszeć piękne pieśni kaszubskie, góralskie i nie tylko. Można było podziwiać także tańce kaszubskie w wykonaniu Kaszubskiego Zespołu Pieśni i Tańca oraz Kaszubskiego Zespołu Folklorystycznego "Kaszubskie nutki" z Czarnej Dąbrówki. Dziękujemy, że byliście z nami w ten przedświąteczny czas. Mamy nadzieję, że bawiliście się wyśmienicie - podsumowują organizatorzy.
W kategorii "Najpiękniejszy stół wielkanocny" pierwsze miejsce oraz nagrodę pieniężną w wysokości 2500 zł zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich Płomyk z Tuchomka. Na podium stanęły także Koło Gospodyń Wiejskich Malwy z Sierżna oraz Koło Gospodyń Wiejskich Pomyszczanki z Pomyska Wielkiego. Stowarzyszenia otrzymały nagrody pieniężnej w wysokości 2000 zł i 1000 zł.
W konkursie na "Najpiękniejszą palmę wielkanocną" pierwsze miejsce zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich Nowe Huty, a drugie miejsce przypadło dla Koła Gospodyń Wiejskich Pomyszczanki z Pomyska Wielkiego. Na podium znalazło się także Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Trzebielinie. Tutaj nagrody były skromniejsze - kolejno 500 zł, 300 zł, 200 zł.
- Doceniam zaangażowanie, pomysłowość, zmysł artystyczny i zdolności kulinarne naszych mieszkańców. Dziękuję organizatorom z Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Czarnej Dąbrówce oraz darczyńcom. Radosnych Świąt Wielkanocnych i do zobaczenia za rok - komentuje Leszek Waszkiewicz, Starosta Bytowski.
Impreza cieszy się sporym uznaniem nie tylko w naszym powiecie. Nic dziwnego więc, że "Powiatowe Prezentacje Stołów Wielkanocnych" otrzymały Certyfikat Marki Zielonego Serca Pomorza, którego organizatorem jest lokalna grupa działania Partnerstwo Dorzecze Słupi. Zapraszamy do krótkiej fotorelacji z tego wydarzenia!
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"198"}
Magellan14:27, 04.04.2023
Kolega Lesio Pekaesio nie odpuści żadnej imprezy, jeszcze trochę, a otworzę lodówkę a tam wyskakuje od propagandy bytowskiej kolega Leszek. Brakowało mi jeszcze na tym zdjęciu ministranta Marian, który również lubi brylować o bok kolegi Leszka. A uszy na zdjęciu jak najbardziej pasowałby Leszkowi, tak jak Pinokio z Warszawy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ibytow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Radny Sławski prawomocnie skazany. 3 lata bez prawka
Pycha kroczy przed upadkiem.
bubu
09:04, 2026-06-26
Kary dla mieszkańców, kwiaty dla wójta
Jedno jest pewne, będą podwyżki i to wszystkiego i dosięgną wszystkich, żaden radny nikt nie powie nie !!! będą się zasłaniać tym że w gminnej kasie nie ma pieniędzy i tak trzeba,ale to nie oni. Zawsze jest to samo i najgorsze że wszyscy narzekają i będą coraz bardziej narzekać,ale i tak wybiorą te same osoby na radnych!!!! Więc jeśli komuś jest lub będzie źle ??? To nie narzekajcie ludzie,tylko cieszcie się że jesteście tak ślepi na to co robi rada gminy i wasi radni!!!! Im nie przeszkadza że będą podwyżki bo oni mają diety i to z naszych pieniędzy,ale im się należy,bo oni są radnymi!!!!! No i wszystko ucichnie i będzie jak zawsze,amen
Mieszkaniec
08:56, 2026-06-26
Kary dla mieszkańców, kwiaty dla wójta
Ciekawe czy pan wójt swoim domowym budżetem tak samo gospodaruje?
bubu
08:46, 2026-06-26
Radny Sławski prawomocnie skazany. 3 lata bez prawka
Jesli tacy radni dzialają w radzie miasta to masakra po pijaku ustalaja ? trzeba przed kazda sesja poddawć wszystkich na spozycie alkocholu oraz innych uzywek
orzel
06:12, 2026-06-26