Zabójcza końcówka. Bytovia wraca bez punktów! [RELACJA]

21:27, 05.10.2019 C.K Aktualizacja: 21:29, 05.10.2019
Skomentuj Fot. bytoviabytow.pl Fot. bytoviabytow.pl

Pomimo gry przez całą drugą połowę w osłabieniu, a także doprowadzenia do wyrównania w 87. minucie, piłkarze Bytovii wracają do Bytowa bez punktów. W 12. kolejce rozgrywek na szczeblu II ligi podopieczni Adriana Stawskiego przegrali na wyjeździe ze Skrą Częstochowa 2:3.

Pojedynek z jednym z outsiderów obecnego sezonu, przynajmniej w teorii, miał być dla bytowian szansą na poprawę swojego stanu punktowego. Zespół Skry przed rozpoczęciem tego spotkania znajdował się w strefie spadkowej i mało wskazywało na to, że może być równorzędnym rywalem dla Bytovii, która dość spokojnie utrzymuje miejsce w górnej połówce stawki. Jak się okazało, wydarzenia boiskowe dość mocno zweryfikowały te przypuszczenia.

Mecz rozpoczął się znacznie lepiej dla gospodarzy, którzy już w 8. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Dawida Wolnego, który pokonał Pawła Kapsę uderzeniem głową. Kolejne minuty znacząco się nie różniły od samego początku spotkania - drużyna z Częstochowy dość łatwo przedostawała się pod bramkę Bytovii i wydawało się, że kolejna bramka będzie tylko kwestią czasu.

Zamiast podwyższenia prowadzenia, do wyrównania doprowadzili goście. W 32. minucie do siatki głową piłkę skierował niezawodny Kacper Kawula, wykorzystując idealne dośrodkowanie z rzutu rożnego. Do końca pierwszej połowy w dalszym ciągu stroną przeważającą była Skra. Duża aktywność gospodarzy nie wyszła im jednak na dobre - w 45. minucie drugą żółtą kartkę obejrzał pomocnik Skry, autor pierwszej bramki, Dawid Wolny, wskutek czego Bytovia całą drugą połowę grała w przewadze.

Przez długie fragmenty drugiej części, pomimo gry w osłabieniu, ponownie to Skra spisywała się lepiej. Efekt lepszej gry nadeszedł w 83. minucie, kiedy to gola na 2:1 strzelił Piotr Nocoń. Radość gospodarzy trwała zaledwie cztery minuty - wówczas wejście smoka zanotował Piotr Giel, który kilkadziesiąt sekund po wejściu na boisko ponownie doprowadził do remisu. Ostatnie słowo należało jednak do zawodników z Częstochowy - po niecałej minucie ostateczny cios zadał Krzysztof Napora, zapewniając swojemu zespołowi zwycięstwo 3:2.

Porażka w takich okolicznościach sprawiła, że Bytovia pozostała na 7. miejscu w tabeli II ligi, ale w przypadku chociażby remisu Błękitnych Stargard w jutrzejszym pojedynku z Górnikiem Łęczna spadnie na 8. lokatę. W następnej kolejce bytowianie wrócą na własne boisko - 12 października zmierzą się ze Stalą Rzeszów.

Skra Częstochowa vs. Bytovia Bytów 3:2
1:0 Dawid Wolny 8'
1:1 Kacper Kawula 32'
2:1 Piotr Nocoń 83'
2:2 Piotr Giel 87'
3:2 Krzysztof Napora 88'

Bytovia: Paweł Kapsa – Deleu, Krzysztof Bąk, Kacper Kawula (Denisław Stanczew 39'), Michał Rutkowski – Adrian Kwiatkowski (Norbert Hołtyn 76'), Przemysław Lech (Piotr Giel 86'), Daniel Feruga, Adrian Liberacki – Karol Czubak, Mateusz Szela (Jakub Janik 87').