Aż 92 biegaczy i Nordic Walkerów przebyło ośmiokilometrowy dystans, by powalczyć o cenne nagrody i Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie. Wydarzenie połączone było z rodzinnym festynem, podczas którego każdy mógł m.in. częstować się wyrobami z grilla, a najmłodsi bez ograniczeń korzystali z dmuchańca, waty cukrowej i popcornu. Kolejki ustawiały się też do namiotu policjantów, pod którym mundurowi pokazywali swój sprzęt i to jak pracują.
W minioną sobotę w Płotówku na Górze Siemierzyckiej o godz. 11:00 wystartowała kolejna, bo już siódma edycja Biegu i Marszu Nordic Walking o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie. Imprezę poza bytowskimi policjantami współorganizowała Parafia pw. św. Filipa Neri w Bytowie oraz Gminny Klub Sportowy Myśliwiec Tuchomie. W zawodach wzięło udział w sumie 92 biegaczy i Nordic Walkierów, którzy pokonali dystans 8 km.
- W czasie trwania imprezy, funkcjonariusze promowali zawód policjanta. Każdy mógł zajrzeć do policyjnego namiotu, pod którym mundurowi prezentowali swoje wyposażenie i sprzęt. Chętni wraz z technikiem kryminalistyki wykrywali ślady swoich dłoni. Całe zawody nie mogłyby się odbyć bez wsparcia sponsorów Serdecznie wszystkim dziękujemy - sierż. Dawid Łaszcz, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie.
Poza zawodnikami do Zagrody Styp-Rekowskich licznie przybyły całe rodziny, aby wspólnie uczestniczyć w festynie. Dla nikogo nie zabrakło ciepłej zupy, chleba ze smalcem i mięsa z grilla. Wiele uciechy miały też dzieci, które bez ograniczeń mogły skakać po dmuchańcu i korzystać z waty cukrowej czy popcornu. Na festynie pojawił się też słonik POPO, maskotka pomorskiej policji, który chętnie robił sobie z każdym zdjęcie. Pluszak policjantów zbierał też do puszki środki dla małej Ali. Nieuleczalnie chorej córeczki bytowskiego policjanta. Udało się zebrać około 1000 zł.
Szczegółowe wyniki zawodów wraz z podziałem na kategorie dostępne są TUTAJ.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"156"}
Uuu15:49, 04.07.2022
Uuuu, coraz mniej uczestników. Ciekawe dlaczego? Ja wiem.
Ooo20:24, 04.07.2022
Ta akurat karma zbiera mocne żniwo. Każdy pamięta i będzie pamiętał!
Przepowiednia22:20, 08.07.2022
Każda krzywda każdy fałsz dwukrotnie dotknie tego, który je wypuścił.
Halo halo08:42, 10.07.2022
Jest kilku takich, którzy jak mantrę powinni powtarzać nie czyń drugiemu co tobie nie miłe, delikatnie bardzo mówiąc
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ibytow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Biznesmen płacił 329 zł rocznie, PODATNICY ZAPŁACĄ 920
Sprawa będzie skierowana do sądu a pan biznesmen ma takich prawników że będzie za 10 lat umożenie postępowania...
sąd
06:32, 2026-06-23
Nowa prezes Nimfy: bezpieczeństwo i modernizacja
Odnosze wrażenie że liczył Pan na stołek a tu poszło koło nosa. Panie hm czy hmmhmm. Nie ma znaczenia. Ma Pan prawo myśleć co chce. Zawsze znajdą się osoby niezadowolene z życia oraz tacy którzy wszedzie będą doszukiwać się kolesiostwa. Przykro mi że nie był Pan w stanie stanąć do konkursu. Może następnym razem się uda i wierze że dokona pan cudów w miesiąc. Trzymam kciuki za Pana. Pozdrawoam serdecznie ))
P.W
23:09, 2026-06-22
Biznesmen płacił 329 zł rocznie, PODATNICY ZAPŁACĄ 920
Nosił wilk razy kilka.... ponieśli i wilka.
Ja
22:06, 2026-06-22
Mieszkaniec Soszycy zarzuca instytucjom manipulację
Kilka razy w przeciągu ostatnich lat widziałem jak miejscowi w tym członkowie rodziny lokalnych władz łowią ryby na każdym z tych jezior. Wiec nie widzę tu kłamstwa .
Zbyszek
21:53, 2026-06-22