Znamy zwycięzców ORLEN Lang Team Race w Bytowie!

10:51, 20.09.2022 P.K. Aktualizacja: 10:52, 20.09.2022
Skomentuj

W sportowej atmosferze i w duchu fair-play odbył się wyścig ORLEN Lang Team Race w Bytowie. Kolarze-amatorzy walecznie rywalizowali ze sobą w rodzinnych stronach wicemistrza olimpijskiego Czesława Langa i wrócili do domów z satysfakcją i cennymi nagrodami.

W przedostatni weekend września Bytów na jeden dzień został stolicą amatorskiego kolarstwa, a to wszystko za sprawą wyścigu ORLEN Lang Team Race, który przyciągnął tłumy miłośników tego sportu. Niespodziankę zrobił zawodnik World Tourowej drużyny Lotto Soudal – Kamil Małecki, który również stanął na starcie i przejechał wspólnie z amatorami dystans Maxi.

- Finał cyklu ORLEN Lang Team Race w Bytowie to już tradycja. Piękne Kaszuby, to miejsce idealne do uprawiania kolarstwa. Jest się tutaj gdzie zmęczyć. Dzisiejsza trasa to ponad 600 metrów przewyższenia. Organizujemy ten wyścig przede wszystkim dla amatorów, którzy chcą poczuć się jak zawodowcy i przejechać w wyścigu z profesjonalną oprawą jak w Tour de Pologne – mówi Czesław Lang.

Tradycyjnie już, dla kolarzy były do wyboru dwa dystanse. Maxi oraz Mini, na które zapisało się ponad ćwierć tysiąca osób. Dla najlepszych przygotowano cenne nagrody. Zestaw produktów 4F Fuel, Capri-Sun, a także nagrody finansowe sięgające 500 złotych. Udział w wyścigu wziął także dyrektor ds. bezpieczeństwa i trasy – Przemysław Niemiec.

- Trasa bardzo wietrzna, ale ciekawa. Trochę nam dolało na pierwszym okrążeniu, ale na drugim było już dobrze. Konkurencja jak zwykle na wysokim poziomie i dziś udało się zdobyć drugie miejsce – podsumował.

Na trasie Maxi najlepiej wypadł Wojciech Zieliński z teamu Quest Road, który ukończył trasę w 01:56:56. Dwie i pół minuty później na metę dojechali exe quo Rafał Rynkowski i Gabriel Girau Tur. Z pań najlepiej poradziła sobie Agata Mikołajczyk z zespołu Bogdziewicz Team Cumulus, która ukończyła wyścig w 02:21:43. Jeśli chodzi o trasę Mini, najlepiej poradził sobie Tomasz Reca, który ukończył wyścig w 01:02:05. Z Pań najlepiej wypadła natomiast Karolina Karpińska, która dojechała na metę w 01:14:05. Zarówno Tomasz Reca, jak i Karolina Karpińska startowali w barwach MLKS Baszta Bytów.

Serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy nie tylko wygrali, ale także wzięli udział w wyścigu. Wyniki wyścigu znajdziecie TUTAJ.