Zamknij
REKLAMA

Spotkanie z podróżnikiem Romualdem Koperskim

06:00, 23.09.2019 | C.K
Skomentuj
REKLAMA

W najbliższy czwartek, 26 września o godzinie 16:00 w Sali Portretowej (I piętro) Muzeum Zachodniokaszubskiego w Bytowie odbędzie się spotkanie z podróżnikiem, Romualdem Koperskim, który opowie o swoich niezwykłych podróżach przez lądy i oceany.

Romuald Koperski (ur. 1955 w Sopocie) – polski podróżnik, pisarz, przewodnik po Syberii, pionier wypraw samochodowych po rozległych terenach Syberii, pilot samolotowy I klasy, dziennikarz reportażysta, fotograf, myśliwy, nurek oraz zawodowy muzyk pianista. Rekordzista Guinnessa. Autor książek: „Pojedynek z Syberią”, „Przez Syberię na gapę”, „1001 Obrazów Syberii”, „Syberia Zimowa Odyseja”, wystaw fotograficznych i wielu publikacji poświęconych Syberii, którą wielokrotnie przemierzył na całej długości oraz szerokości geograficznej.

Jest znany m.in. z tego, że dotarł do najodleglejszych zakątków Syberii. Jest autorem takich książek, jak „Pojedynek z Syberią”, „Zimowa odyseja”, „Przez Syberię na gapę”, „1001 obrazów Syberii”, a także wystaw fotograficznych i wielu publikacji poświęconych Syberii. Do osiągnięć podróżnika należą również: pierwsza w historii (1994) udana ekspedycja samochodowa na trasie Zurych - Nowy Jork; dziesięciokrotny przejazd samochodowy przez Syberię na długości geograficznej - ponad 140 000 km; pionierska zimowa wyprawa samochodowa wzdłuż wybrzeża Oceanu Arktycznego; badanie trasy dojazdu do Cieśniny Beringa oraz kilkunastokrotny przejazd przez Mongolię na jej długości geograficznej.

[ALERT]1569188134836[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz