Zamknij
REKLAMA

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Szkole Podstawowej w Gostkowie

12:41, 30.06.2020 | C.K
Skomentuj Fot. UM Bytów
REKLAMA

Każdego roku w pierwszym tygodniu czerwca Fundacja XXI CPCD ogłasza Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Tym razem wydarzenie przyjęło zupełnie inną formę, niż w poprzednich latach.

W szkole w Gostkowie z tej okazji już od 17 lat odbywały się spotkania z „książką”, podczas których uczniom czytali zaproszeni goście, był Dzień Teatralny i Dzień Kaszubski, odbywały się imprezy czytelnicze w klasach, w bibliotece, różne konkursy. W tym roku ten tydzień był zupełnie inny, bo… wirtualny. Oczywiście miał swoje ramy czasowe 30 maja - 7 czerwca.

Plus takiego wirtualnego tygodnia jest taki, że trwa nadal. Ciągle można posłuchać i zobaczyć ciekawe materiały przygotowane przez Fundację. W tym roku Cała Polska czytała dzieciom o zwierzętach. Można zajrzeć na stronę kampanii CPCD i jeszcze wziąć udział w OTCD. Szkoła Podstawowa w Gostkowie w nim uczestniczyła, a nauczyciele i inni pracownicy szkoły też przygotowali materiały dla przedszkolaków i uczniów.

Po pierwsze krótki filmik, w którym przeczytały wiersze Wandy Chotomskiej z tomiku „Wiersze pod psem”. Po drugie prezentację całego tomiku wierszy – każdy może sobie te wierszyki przeczytać lub najmłodszym mogą je poczytać rodzice. Po trzecie prezentację pod tytułem; „Zwierzęta pracowników Szkoły Podstawowej w Gostkowie”. Przedstawiono w niej swoich milusińskich, a prezentację rozpoczęły piękne i mądre słowa: „Prawdziwy przyjaciel pozostawi ślady łap na Twoim sercu”.

[ZT]2411[/ZT]

[ALERT]1593513734364[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz