Zamknij
REKLAMA

Bytowiacy na starej fotografii - zobacz wystawę online!

07:59, 11.12.2020 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie udostępniło w sieci wystawę "Bytowiacy na starej fotografii". To już ósma edycja tego przedsięwzięcia. Jeżeli tęsknicie za otwartymi muzeami, jest to świetna okazja na spotkanie z kulturą. Wystawa będzie czynna do 31 marca 2021.

Środki na wystawę zostały uzyskane w ramach otwartego konkursu ofert z Powiatu Bytowskiego i Gminy Bytów. Twórcy podkreślają, że tworząc publikacje, opierali się na zbiorach fotografii, których użyczyli krewni i znajomych osób przedstawionych na zdjęciach. 

- Fotografie, obrazy drobnych epizodów, mgnienia z życia ofiarodawców i ich bliskich, czyli historia naszego miasta i jej mieszkańców w pigułce. Wydarzenia o różnej randze, które miały miejsce w naszym mieście, różne losy ludzkie, zostały utrwalone w kadrze na fotograficznej kliszy. Historia miejsc oraz mieszkańców często tocząca się obok i niezależnie od nich na pewno zawsze była warta utrwalenia - opowiadają członkowie Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

Choć to już 8. edycja tego przedsięwzięcia, w tym roku z racji trwającej pandemii COVID-19 na razie nie możemy obejrzeć zdjęć na żywo - w Muzeum Zachodniokaszubskim w Bytowie.

Szczególne podziękowania kierujemy do pana Janusza Kopydłowskiego, który swoimi bezcennymi radami i pomocą wspierał wszystkie edycje naszego programu - opowiadają czlonkowie ZKP.

Kuratorem wystawy została Jolanta Turzyńska. Wirtualną ekspozycję można obejrzeć TUTAJ.

WIEŚCI Z POWIATU - DARMOWA GAZETA - ZNAJDZIESZ JĄ W POBLISKIM SKLEPIE!

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%