Zamknij
REKLAMA

Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Czarnej Dąbrówce również z ministerialną dotacją

00:51, 28.07.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że Biblioteka - Gminne Centrum Kultury w Trzebielinie uzyskała 124,5 tysiąca złotych dofinansowania z programu Konwersja Cyfrowa Domów Kultury z Narodowego Centrum Kultury. W ramach projektu do czerwca 2022 roku w instytucji powstanie profesjonalne studio nagrań do streamingu. Jak się okazuje, na podobną dotację może liczyć także Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Czarnej Dąbrówce.

[ZT]4496[/ZT]

Na projekt pn. „Kulturalne studio nagrań”, Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Czarnej Dąbrówce otrzyma z tego samego konkursu aż 136,5 tysiąca złotych. Środki te zostaną przeznaczone na budowę studia nagrań oraz na nowe nagłośnienie i oświetlenie w sali widowiskowej.

Program NCK spotkał się z ogromnym zainteresowaniem instytucji kultury. Konkurencja była spora. Ostatecznie wyłoniono 200 grantobiorców, którzy otrzymają łączne dofinansowanie w kwocie 26 430 500 złotych. Miejmy nadzieję, że w kolejnych latach pozostałe centra kultury z naszego powiatu będą miały okazje uzyskać dofinansowanie z podobnych źródeł, co przełoży się na szybszą cyfryzację kultury. 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%