Zamknij
REKLAMA

27 szkół z dofinansowaniem z programu Laboratoria Przyszłości. Nabór nadal trwa

14:07, 19.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych, którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

- Szkoły do programu mogą zgłaszać się do końca listopada. Obecnie 27 szkół z naszego powiatu otrzymało dofinansowanie o łącznej wartości 1 miliona 873 tysięcy złotych. Szkoły muszą zrealizować projekt do sierpnia przyszłego roku, jednak 60% przyznanych środków musi być wykorzystane jeszcze w tym roku - informują urzędnicy.

10 szkół z powiatu bytowskiego nadal czeka na weryfikację wniosków. Największe dofinansowania, powyżej 200 tysięcy złotych zyskały Szkoły Podstawowe nr 5 i nr 2 w Bytowie. Powyżej 100 tysięcy otrzyma także bytowska "jedynka" oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miastku. 

- W ramach programu szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego m.in. w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych - dodają urzędnicy.

Obecnie w skład wyposażenia podstawowego, które szkoły będą musiały albo zakupić w ramach otrzymanego wsparcia albo zapewnić w inny sposób wchodzą Drukarki 3D z akcesoriami, Mikrokontrolery z sensorami, Sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć oraz stacje lutownicze. 

- Chcemy aby to wyposażenie trafiło do każdej szkoły podstawowej w Polsce i było dostępne dla uczniów na każdym przedmiocie, ale też na zajęciach pozalekcyjnych. Celem jest wsparcie procesu dydaktycznego i uczynienie go bardziej interdyscyplinarnym i innowacyjnym - tłumaczą twórcy programu.

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%