Zamknij
REKLAMA
09:39, 20.09.2021

Groźnie wyglądający wypadek na drodze wojewódzkiej nr 211 w okolicach Rokit (gm. Czarna Dąbrówka). Jadący od strony Kartuz bus uderzył w tył autobusu szkolnego PKS Bytów. W środku były dzieci.

Do wypadku doszło za Rokitami, przy skrzyżowaniu z drogą do Rokicin. Autobus szkolny skręcał do tej miejscowości jadąc od strony Kartuz. Rozpędzony bus uderzył w tył pojazdu. Jak się okazało, kierowca busa był pijany - 1,5 promila. Samochód ma tablice rejestracyjne z powiatu kartuskiego. 

W autobusie były 24 dzieci. Nikomu nic się nie stało. W busie jechały 3 osoby. Wszystkie są ranne, ale nic ich życiu nie zagraża. 

- Dyżurny bytowskiej komendy około godziny 7:30 otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej numer 211, na trasie Rokity - Gowidlino. Jak ustalili wstępnie policjanci pracujący na miejscu zdarzenia kierujący peugeotem nie zachował szczególnej ostrożności w trakcie wyprzedzania i doprowadził do zderzenia z autobusem marki Scania. Niestety, w wyniku zdarzenia trzy osoby zostały ranne. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego peugeotem. Okazało się że w organizmie ma ponad półtora promila alkoholu - mówi Damian Chamier Gliszczyński, oficer prasowy KPP Bytów.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres:
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA