Zamknij
REKLAMA
14:29, 24.07.2020

Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy audi, który najechał wczoraj na tył dwóch poprzedzających go samochodów. W wyniku zderzenia pierwsze z uderzonych aut wjechało do rowu i wywróciło się na dach. Dwie dziewczynki podróżujące tym samochodem zostały przewiezione do szpitala. Całe szczęście po badaniach okazało się, że nie odniosły poważnych obrażeń. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.

- Wczoraj przed godziną 13.00 dyżurny bytowskiej komendy odebrał zgłoszenie o zderzeniu 3 samochodów na drodze wojewódzkiej nr 212 pomiędzy Bytowem a Udorpiem. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz służby ratownicze. Mundurowi, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący audi A3 jadąc w kierunku Udorpia najprawdopodobniej nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechał na tył citroena, który w wyniku zderzenia wjechał do rowu i wywrócił się na dach. Audi A3 następnie uderzyło w tył kolejnego samochodu Audi A6, którego kierowca chciał skręcić w lewo na stację benzynową - opowiada Michał Gawroński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Bytowie.

W wyniku zdarzenia do szpitala przewiezione zostały dwie pasażerki citroena w wieku 6 i 8 lat. Po badaniach okazało się, że nie odniosły poważnych obrażeń.

W miejscu wypadku występowały utrudnienia, ruch odbywał się wahadłowo. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wykonali oględziny. Technik kryminalistyki wykonał szkic miejsca wypadku i dokumentację fotograficzną. Policjanci udokumentowali także uszkodzenia pojazdów.

- Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Policjanci 20-letniemu kierowcy audi A3 zatrzymali prawo jazdy. Po zakończonym postępowaniu śledczy sprawę przekażą do sądu - informuje Gawroński.

Mundurowi apelują o ostrożność na drodze.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres:
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA