Zamknij
REKLAMA
10:33, 09.09.2021

Takiej frekwencji na zebraniu wiejskim nie było od dawna. Mieszkańcy podbytowskiego Niezabyszewa, półtorej godziny przed meczem Polska - Anglia w środę 8 września, spotkali się aby spróbować wybrać sołtysa. Było to kolejne podejście we wsi, która od dawna sołtysa nie ma. Już w pierwszym terminie udało się zebrać komplet osób, minimum 1/10 uprawnionych do głosowania. Na zebraniu stawiły się 83 osoby, przy wymaganych minimum 65. 

Aleksandra Bułka-Kudlik była jedyną kandydatką zgłoszoną na stanowisko sołtysa Niezabyszewa. Żadnych kontrkandydatów nie zgłoszono. Nowa sołtys wygrała zdobywając 70 głosów poparcia. 5 osób było przeciwnych i 4 wstrzymały się od głosy.

Na zebraniu poruszono też kilka problemów, m.in. o braku chodnika wzdłuż drogi krajowej nr 20 do Niezabyszewa Cegielni. Jak się okazało, chociaż budowę obiecywano jesienią, przetarg został anulowany, bo cena była za wysoka. Będzie następny przetarg. To jednak nie wszystko.

CIĄG DALSZY (w tym rozmowa z Panią sołtys) we wrześniowym wydaniu DARMOWEJ gazety WIEŚCI Z POWIATU.

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres:
REKLAMA

komentarz (1)

BytowiakBytowiak

0 0

Jeśli dobrze liczę i w artykule niema błędu to uprawnionych do głosowania było ok 650 osób a na wyborach było tylko 80...
😭😭😭😭😭 17:01, 09.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA