Zamknij
REKLAMA

Uwaga na oszustów, przestępcy wymyślają różne historie

13:25, 18.02.2020 | C.K
REKLAMA
Skomentuj

Bankier, amerykański żołnierz czy przedsiębiorca – to wymyślone przez oszustów postaci, dzięki którym wyłudzają pieniądze. Przestępcy dzięki różnym zmyślonym historiom wzbudzają zaufanie i tak manipulują, że pokrzywdzeni wpłacają na ich konta swoje, często niemałe oszczędności. W miniony weekend miasteccy śledczy przyjęli zawiadomienie o oszustwie, w którym pokrzywdzona straciła blisko 25 tys. złotych. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego przestępstwa i apelują o zasadę ograniczonego zaufania podczas transakcji finansowych.

W miniony weekend policjanci w Miastku przyjęli zawiadomienie o oszustwie. Mieszkanka powiatu bytowskiego straciła blisko 25 tys. złotych. Śledczy natychmiast zajęli się sprawą.

Policjanci ustalili, że z pokrzywdzoną za pomocą elektronicznych aplikacji nawiązał kontakt nieznajomy. Mężczyzna prowadząc rozmowy, wzbudził zaufanie u pokrzywdzonej. Kobieta chcąc mu pomóc dokonała dwóch przelewów na blisko 25 tys. złotych. Środki te miały posłużyć do załatwienia formalności  z wysyłką paczki z Wielkiej Brytanii. W jej wnętrzu miały być pieniądze - 4,5 miliona dolarów. Policjanci apelują o ostrożność w takich sytuacjach. Bytowscy śledczy wyjaśniają już okoliczności wcześniej zgłoszonych, podobnych przestępstw.

Jak działają oszuści? Bardzo często obserwują nasze konta na portalach internetowych. Tam też śledzą nasze zainteresowania, a następnie starają się nawiązać kontakt. Zaufanie wzbudzają prowadząc rozmowy w oparciu o informacje, które wcześniej o nas uzyskali. Starają się wykorzystać naszą chęć pomocy, wzbudzają litość przedstawiając legendę, że są w trudnej sytuacji, że mieli ostatnio ciężkie przeżycia. Ulegając emocjom często dajemy się nabrać i tracimy swoje oszczędności.

Legendy przestępców mogą być bardzo różne. Często udają bankowców, żołnierzy amerykańskich czy przedsiębiorców, którzy chcą zamieszkać w Polsce i tu prowadzić firmy i interesy. Zdąża się również, ze oszuści podszywają się pod banki i agencje pożyczkowe. Wykorzystując trudną sytuację finansową swoich ofiar, uzależniają uzyskanie przez nich kredytu od wpłacenia, często niemałych, sum pieniędzy na ich konta.

Policjanci apelują o ostrożność. Pod żadnym pozorem nie ulegajmy emocjom. Każdą sytuację przeanalizujmy, bądźmy czujni i nie wysyłajmy pieniędzy nieznajomym. Bardzo często, jak się okazuje, są to oszuści, którzy wykorzystują naszą łatwowierność i chęć pomocy.

[ZT]1908[/ZT]

[ALERT]1582028769530[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ibytow.pl | Prawa zastrzeżone