Zamknij
REKLAMA

Policjanci zatrzymali podpalacza

15:37, 24.04.2020 | C.K
Skomentuj
Fot. KPP Bytów
REKLAMA

Miasteccy policjanci zatrzymali podpalacza, który w marcu 2020r. dokonał podpalenia czterech samochodów na terenie miejscowości Miastko. Ponadto 26-letni mieszkaniec Miastka w okresie marzec – kwiecień 2020r. trzykrotnie włamał się do samochodów zaparkowanych na terenie Miastka, skąd ukradł pieniądze, dokumenty i inne przedmioty. Za popełnienie tego typu przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

W marcu 2020r. miasteccy policjanci otrzymali informacje o włamaniach do pojazdów oraz włamaniu do sklepu na cmentarzu komunalnym w Miastku. Ponadto otrzymali również informację o umyślnym podpaleniu pojazdu marki Volkswagen Transporter i podpalenia trzech pojazdów na terenie parkingu Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Miastku. W wyniku podpalenia pojazdów doszło do uszkodzenia elewacji budynku internatu szkoły. Jak ustalono na terenie Cmentarza Komunalnego doszło do włamania do sklepu, gdzie zostały ukradzione pieniądze. Funkcjonariusze rozpoczęli pracę nad zaistniałymi wydarzeniami i na podstawie zebranego materiału połączyli ww. sprawy.

W wyniku przeprowadzonych działań funkcjonariusze Komisariatu Policji w Miastku zatrzymali sprawcę przedmiotowych przestępstw. Mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty. W toku przeprowadzonych czynności policjanci odzyskali skradzione dokumenty i przedmioty pochodzące z włamań. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci Komisariatu Policji w Miastku wystosowali wniosek do Prokuratury Rejonowej w Miastku o zastosowanie wobec podejrzanego trzymiesięcznego aresztu.

Za popełnienie tych przestępstw grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

[ZT]2164[/ZT]

[ALERT]1587735461925[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA