Zamknij

27-latek pod wpływem amfetaminy spowodował kolizję i WJECHAŁ w stodołę

11:45, 15.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Bytowscy policjanci w piątek wyjaśniali okoliczności kolizji na drodze krajowej numer 20. Kierujący nissanem najprawdopodobniej w wyniku nieprawidłowego wyprzedzania na skrzyżowaniu doprowadził do zderzenia z audi, a następnie uderzył w znak drogowy i wjechał w stodołę. Sprawca kolizji oddalił się z miejsca zdarzenia, ale szybko został zatrzymany przez policjantów. 27-latek był pod wpływem amfetaminy i miał sądowy zakaz kierowania.

W pojeździe śledczy ujawnili także narkotyki. Za kierowanie pod wpływem amfetaminy w trakcie obowiązywania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów i posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

- W piątek przed godziną 11 dyżurny bytowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolizji w Niezabyszewie na drodze krajowej numer 20. Skierowani na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że kierujący nissanem w wyniku nieprawidłowego wyprzedzania na skrzyżowaniu doprowadził do zderzenia z kierującym audi, a następnie uderzył w znak drogowy i wjechał w stodołę. Mężczyzna po kolizji oddalił się z miejsca zdarzenia, ale policjanci szybko go zatrzymali. Okazało się, że 27-latek nie posiadał uprawnień do kierowania i obowiązywał go sądowy zakaz kierowania pojazdami do grudnia 2022 roku - mówi sierż. sztab. Damian Chamier Gliszczyński, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie.

Mieszkaniec gminy Bytów jak ustalili funkcjonariusze, był także pod działaniem narkotyków. Śledczy w trakcie czynności przeszukali pojazd i znaleźli w nim amfetaminę. W związku z tym zatrzymany został mężczyzna i 32-latka, którzy noc spędzili w policyjnym areszcie. W najbliższym czasie o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Śledczy, pracując na miejscu, zabezpieczyli ślady, wykonali oględziny miejsca, sporządzili dokumentację fotograficzną oraz opisali uszkodzenia pojazdów.

Za kierowanie pod wpływem amfetaminy w trakcie obowiązywania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów i posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%