Zamknij
REKLAMA

Trwa budowa niechcianej ścieżki rowerowej z Bytowa do Małej Wsi

06:00, 27.09.2019 | C.K
Skomentuj
REKLAMA

Pomimo początkowego sprzeciwu ze strony mieszkańców, niebawem nowa ścieżka rowerowa będzie w całości ukończona. Chodzi o odcinek prowadzący od Bytowa, poprzez Pomysk Wielki, aż do Małej Wsi.

Zagospodarowanie starego nasypu kolejowego było przedmiotem burzliwych dyskusji. Mieszkańcy nie chcieli, aby na tym terenie pojawił się asfalt - obszar ten stanowił miejsce rekreacji, ale coraz częściej pojawiały się głosy, że należałoby przystosować go dla biegaczy i rowerzystów. Ostatecznie jednak, po przeprowadzeniu konsultacji społecznych, inwestycja została zaakceptowana przez przedstawicieli lokalnej społeczności.

Zakres prac zakłada położenie asfaltowej nawierzchni na odcinku prowadzącym od Bytowa, przy wiadukcie prowadzącym w stronę Mądrzechowa, aż do Pomyska Wielkiego i Małej Wsi. - Inwestycja to właściwe udostępnienie turystyczne lokalnych jezior. Wraz z nią powstanie droga, która będzie prowadziła do jeziora Jeleń - tłumaczy burmistrz Bytowa, Ryszard Sylka.

Choć prace wciąż trwają, z niektórych odcinków mieszkańcy, zwłaszcza młodzież, już korzystają. Budowa planowo ma się zakończyć w ostatnich dniach października.

[ZT]1533[/ZT]

[ALERT]1569528629314[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

w66w66

3 2

Precz z asfaltem 11:13, 27.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA