Zamknij
REKLAMA

Centrum Edukacji Zawodowej w Bytowie już działa

13:00, 09.10.2019 | C.K
Skomentuj
REKLAMA

7 października swoją działalność oficjalnie rozpoczęło Centrum Edukacji Zawodowej. Obiekt powstały przy ul. Wybickiego w Bytowie kosztował łącznie 21 milionów złotych i przede wszystkim ma służyć uczniom szkół zawodowych.

- Z marzeń, potrzeb i ciężkiej pracy w powiecie bytowskim powstała jedna z najnowocześniejszych placówek kształcenia zawodowego w Polsce. Uczniowie będą mogli korzystać między innymi z pracowni elektroniki i elektryki samochodowej, diagnostyki pojazdów i obsługi silników, maszyn CNC, budowlanej, spawalniczej oraz obróbki plastycznej. Na ich potrzeby przygotowano też trzy sale wykładowe. Co najważniejsze, o kształcie Centrum Edukacji Zawodowej decydowały potrzeby przedsiębiorców, a wielu z nich aktywnie uczestniczyło w jego tworzeniu. Wszyscy mamy świadomość, że z jednej strony na rynku pracy brakuje fachowców, z drugiej młodzi ludzie chcieliby móc liczyć na możliwość zatrudnienia zaraz po ukończeniu szkoły. Gwarantem jednego i drugiego jest odpowiedni poziom kształcenia - mówi starosta Leszek Waszkiewicz. - Jestem przekonany, że w takim miejscu, przy nowoczesnym sprzęcie i świetnej kadrze, uda się to osiągnąć

Sama budowa nowego obiektu kosztowała 12 mln złotych. Całość to 21 mln złotych.

- Mam nadzieję, że za kilka lat będziemy mogli bez cienia wątpliwości powiedzieć - to była jedna z najlepszych decyzji - podkreśla Waszkiewicz.

Słowa radości z powodu wybudowania i otwarcia Centrum Edukacji Zawodowej wyraził również wójt Czarnej Dąbrówki, Jan Klasa. - To piękny, nowoczesny, przestrzenny, funkcjonalny obiekt z wieloma specjalistycznymi gabinetami i salami do praktyk zawodowych. Jest to ważny dzień dla całej społeczności powiatu, a szczególnie młodzieży. Nauka w takiej szkole to satysfakcja i przyjemność - powiedział.

[ZT]1575[/ZT]

[ALERT]1570611476075[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA