Prokuratura Rejonowa w Bytowie prowadzi postępowanie w sprawie śmierci nastolatka, którą wstępnie zakwalifikowano jako samobójstwo. W przestrzeni publicznej pojawiły się informacje sugerujące, że chłopak mógł być ofiarą stalkingu lub nękania ze strony innych osób.
– Przesłuchujemy świadków. Na tym etapie nie potwierdzają się informacje dotyczące tzw. stalkingu – przekazuje szefowa bytowskiej prokuratury Małgorzata Jackowska-Borek.
Kluczowym dowodem w sprawie może okazać się telefon zmarłego nastolatka, ucznia prywatnej szkoły branżowej na ulicy Drzymały. Urządzenie zostało zabezpieczone i przekazane do specjalistycznych badań.
– Telefon został wysłany do analizy. Być może znajdują się tam treści dotyczące przekazywanych lub odbieranych wiadomości, które mogłyby wskazywać na ewentualne nieprawidłowości. Na razie nie dysponujemy jeszcze opinią biegłych – zaznacza prokurator Jackowska-Borek.
W toku postępowania pojawił się również wątek informacji, które – według niektórych relacji – miały trafić do pedagoga szkolnego ZSP. Prokuratura zapowiada, że takie osoby zostaną przesłuchane.
– Pedagog szkolny ma zostać przesłuchany. Jeżeli ktokolwiek przekazywał tej osobie jakiekolwiek informacje, należy się spodziewać, że zostaną one ujawnione w toku postępowania – dodaje.
Prokurator przypomina jednocześnie, że każdy świadek ma obowiązek złożenia pełnych i zgodnych z prawdą zeznań.
– Świadek ma obowiązek powiedzieć całą prawdę. Nie tylko nie wolno kłamać – zabronione jest również zatajenie istotnych informacji. Fałszywe zeznania obejmują także przemilczanie faktów – ostrzega prokurator.
Śledztwo pozostaje w toku. Prokuratura oczekuje na wyniki badań telefonu oraz komplet materiału dowodowego z przesłuchań świadków.
🆘 Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich przeżywa kryzys psychiczny lub ma myśli samobójcze, nie zostawaj z tym sam.
Skontaktuj się z lekarzem lub psychologiem albo zadzwoń pod całodobowe, bezpłatne numery wsparcia:
📞 116 123 – linia wsparcia dla dorosłych
📞 116 111 – dzieci i młodzież
Pomoc jest anonimowa i dostępna 24 godziny na dobę.
::news{"type":"see-also","item":"21539"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ibytow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Dni Bytowa na stadionie. Murawę mają chronić maty
Rozrywka dla ludu to jasna sprawa, jednak każdego człowieka z rozumiem większym niż orzech włoski, powinno jednak choć trochę zastanowić jak wygląda zagospodarowanie funduszami miasta, gdzie zimą nie potrafią poradzić sobie ze śniegiem i lodem, a latem robi się imprezę za setki tysięcy złotych. Błąd logiczny, czy ignorancja w najczystszej postaci?
@
14:27, 2026-05-05
Miał wrócić do domu na stałe. Wrócił, ale… na wózku
pod linkiem inna wersja
https://ibytow.pl/pl
13:47, 2026-05-05
Minister Motyka mówi „NIE” dla odstrzału wilków
Bardzo dobrze! Trzymajcie swoje brudne łapy z daleka od wilków ! Komuś marzyła się przed kominkiem skóra z wilka albo wypchany wilk, więc rozpętano nagonkę na wilki ! Żeby zabijanie zwierząt nazywać sportem, to trzeba mieć pomieszane klepki pod sufitem. Zwierzę nie jest ruchomą tarczą strzelniczą, chcesz strzelać idź na strzelnicę, chcesz zabijać to zaciągnij się na jakąś wojnę, tam wszyscy mają równe szanse ! Strzelanie do zwierząt to ujawnianie swoich krwiożerczych instynktów !!!
Viking
13:33, 2026-05-05
Dni Bytowa na stadionie. Murawę mają chronić maty
Kogo obchodzi jakaś murawa,dla kilku fanatyków piłki robi się zamieszanie,chcą grać ?? To niech na kartoflisku grają,taka to jest liga, ogromne pieniądze wyrzucane w błoto, ważniejsze jest aby mieszkańcy mogli się bawić i to wszyscy bo to my płacimy podatki a kopacze niech na sztucznej sobie tam coś ...bo inaczej tego nie można nazwać
No
12:27, 2026-05-05