Zamknij
REKLAMA

Nowy dzierżawca targu przy Bauera, nowe stawki opłat

11:43, 22.05.2020 | C.K
Skomentuj
Fot. Zdjęcie poglądowe
REKLAMA

Podczas nadchodzącej sesji Rady Miejskiej w Bytowie poddana pod głosowanie radnych zostanie uchwała, zakładająca wprowadzenie nowych stawek opłaty targowej, dotyczącej targowiska przy ul. Bauera. Wszystko za sprawą nowego dzierżawcy.

Zmianie uległy zasady rozliczania dziennej opłaty targowej w odniesieniu do sprzedaży z samochodu osobowego. Poprzednia uchwała zakładała dzienną stawkę w kwocie 15 zł. Nowe zarządzenie wyklucza ten punkt z wykazu stawek i zakłada włączenie go do regulacji związanych ze sprzedażą z pojazdu ciężarowego, ciągnika, przyczepy i naczepy. W związku z tym, każda sprzedaż dokonywana z jakiegokolwiek pojazdu wyceniana będzie na 16 złotych za dzień.

Pozostałe stawki nie uległy zmianie. Przy sprzedaży ze stołu, straganu i obiekty budowlanego niezłączonego trwale z gruntem należy zapłacić 4 zł (do 1 metra kwadratowego zajętej powierzchni) i kolejne 2 zł za każdy następny rozpoczęty metr kwadratowy. Przy sprzedaży z kosza, skrzynki, stolika lub rozłożonego towaru na ziemi należy zapłacić 12 zł (do 6 metrów kwadratowych zajętej powierzchni) i 3 zł za każdy kolejny zajęty metr kwadratowy.

W związku ze zmianą dzierżawcy targowiska miejskiego przy ul. J. Bauera, którym został Ryszard Sieprawski - Sprzedaż Detaliczna i Hurtowa konieczna jest zmiana dotychczasowej uchwały w sprawie wprowadzenia opłaty targowej w zakresie wyznaczenia inkasenta - tłumaczy burmistrz, Ryszard Sylka w uchwale.

Co ważne, dzienna opłata targowa nie może przekroczyć kwoty 792,21 zł. Pobraną opłatę targową inkasent rozlicza do dnia 10 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni.

Uchwała w sprawie zmiany stawek opłaty targowej będzie uchwalana przez radnych podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się w najbliższą środę, 27 maja.

[ZT]2275[/ZT]

[ALERT]1590140621417[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

agnagn

0 0

Wstyd. Taki duży plac a nic tam się nie dzieje. Brawa dla gminy 14:19, 22.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA