Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, ale jak się okazało w Bytowie – jeszcze szybciej przy pełnym portfelu. Spotkanie towarzyskie w domu 72-latka zakończyło się interwencją policji, gdy dwaj goście postanowili wzbogacić się kosztem swojego gospodarza. Zamiast wdzięczności za gościnę, senior otrzymał gorzką lekcję zaufania, tracąc w kilka chwil 2300 złotych.
Wszystko zaczęło się od wizyty listonosza, który przyniósł emeryturę żony gospodarza. Mężczyzna schował pieniądze do szafki, nie przypuszczając, że jego „koledzy” tylko na to czekają. 40-latek i jego 35-letni kompan wykorzystali moment nieuwagi, skradli gotówkę i błyskawicznie ulotnili się z mieszkania. Szczęśliwie sprawą zajęli się bytowscy kryminalni, którzy nie dali złodziejom czasu na wydanie łupu.
Jak relacjonuje Dawid Łaszcz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Bytowie, funkcjonariusze szybko namierzyli sprawców w domu jednego z nich. W plecaku odnaleźli całą skradzioną kwotę, a w śmietniku podarte potwierdzenie wypłaty emerytury. Obaj zatrzymani byli kompletnie pijani i nie potrafili wyjaśnić, skąd u nich takie pieniądze.
Mężczyźni trafili do aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty kradzieży. Za ten czyn grozi im teraz kara do 5 lat więzienia. Dzięki sprawnej akcji mundurowych skradziona emerytura w całości wróciła do rąk prawowitych właścicieli.
[ZT]18287[/ZT]
K.M14:47, 21.01.2026
W rzyciu bym nie uwierzyła ze on by buchna kase. Akurat kto jak kto ale nie buli.Ona akurat ma dosc swojej gotówki
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ibytow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Policja NIEOBECNA na obchodach w Bytowie
Czyli jak zwykle, nie zapraszamy a później pretensje że nie przyszli.
bubu
08:49, 2026-03-11
Orlen w hurcie sprzedaje paliwo drożej niż w detalu
Podziękujcie pomarańczowemu Jankesowi i tej ciemnocie która się cieszyła i cieszy, że został wybrany ! Zobaczycie do czego jest zdolny i co jeszcze rozpęta !
VIKNG
22:09, 2026-03-10
Orlen w hurcie sprzedaje paliwo drożej niż w detalu
Nie placzcie wlasciciele stacji!!!bo jak paliwo tanieje to bronicie sie,ze macie stare zapasy drogiego paliwa i cena nie moze spaść,a jak drożeje to...podnosicie cene jeszcze tego samego dnia!!! I wtedy nagle nie ma rezerwy taniego paliwa😉Takze robicie i tak jak chcecie z cenami,ktore i tak sa zawsze najdrozsze w Bytowie.Od ilu dni toczy sie wojna paliwowa?tydz.dwa?a juz placzecie,kupowaliscie to mega drogie paliwo?Czy wlasnie sprzedawaliscie to tanie,ktore mieliscie wczesniej wiec nie *%#)!&
Kierowca
22:05, 2026-03-10
Droga 209 w Borzytuchomiu do remontu
A tak walczyli z kosciolem Chcieli mury rozwalac dzwonice rozebrali po co ten wszystek balagan jak nic z tego nie bedzie bo nie ma kasy czy gmina odbuduje dzwonice i kiedy
Orzel
21:35, 2026-03-10