W toku jest postępowanie zainicjowane przez policjantów, którzy sugerowali, że wicekomendant miał stosować wobec nich mobbing
Prokuratura Rejonowa w Słupsku umorzyła dochodzenie w sprawie rzekomego znęcania się nad byłą żoną byłego już zastępcy komendanta Komisariatu Policji w Miastku Krzysztofa B. Sprawa dotyczyła podejrzenia przemocy domowej, o której redakcję informowała była żona policjanta. Kobieta przekazała również nagranie, na którym nie było przemocy fizycznej, ale słychać było wulgarne krzyki i zachowanie, które w jej ocenie miało charakter przemocy psychicznej.
::addons{"type":"only-with-us","color":"black"}
::event{"type":"vertical","item":"951"}
Śledczy nie dopatrzyli się jednak podstaw do dalszego prowadzenia sprawy. Postępowanie zostało umorzone, a była żona Krzysztofa B. zapowiada, że nie będzie składać zażalenia.
– Nie wiem, dlaczego tak postąpili. Pewnie było za mało dowodów, ale nie będę się odwoływać. Sprawę i tak zamiotą pod dywan, jak sprawy policjantów z Miastka – komentuje była żona policjanta.
Do redakcji trafiło zawiadomienie z Prokuratury Rejonowej w Słupsku. Pismo datowane jest na 7 kwietnia 2026 roku. Wynika z niego, że decyzja o umorzeniu zapadła kilka dni wcześniej.
„Sekretariat Prokuratury Rejonowej w Słupsku zawiadamia, że postanowieniem prokuratora z dnia 02.04.2026 r. umorzono dochodzenie w sprawie znęcania się nad Panią Marleną B., tj. o czyn z art. 207 § 1 k.k.”
To krótka, formalna informacja, ale jej znaczenie jest duże. Sprawa, która wcześniej wywołała duże emocje po publikacji nagrań i relacji byłej żony policjanta, na tym etapie kończy się bez zarzutów.
Sprawa zaczęła się od relacji byłej żony funkcjonariusza. Kobieta twierdziła, że w domu miało dochodzić do przemocy. Wskazywała zarówno na przemoc psychiczną, jak i fizyczną. Redakcja otrzymała od niej nagrania, które – według jej relacji – miały pokazywać zachowania byłego już zastępcy komendanta.
Na jednym z nagrań nie było widać przemocy fizycznej. Słychać było natomiast ostre, wulgarne krzyki, które kobieta odbierała jako element przemocy psychicznej.
W lipcu 2025 roku Prokuratura Rejonowa w Słupsku informowała, że wszczęto śledztwo dotyczące czynu z art. 207 § 1 kodeksu karnego, czyli znęcania się fizycznego lub psychicznego. Chodziło o okres nie wcześniej niż od 2022 roku i nie później niż do sierpnia 2024 roku.
– Dostałam wezwanie na przesłuchanie. Powiem wszystko, co wiem, zgodnie z prawdą – mówiła wtedy była żona policjanta.
Krzysztof B. nie pełni już funkcji zastępcy komendanta Komisariatu Policji w Miastku. Z ustaleń redakcji wynika, że w międzyczasie do przełożonych wpłynęła również inna sprawa, dotycząca rzekomego mobbingu wobec podwładnych. To właśnie na tej podstawie komendant powiatowy miał podjąć decyzję o odsunięciu go od stanowiska kierowniczego.
Obecnie Krzysztof B. jest szeregowym policjantem.
Wcześniej rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Bytowie podkreślał, że policjant może pełnić służbę, ponieważ nie postawiono mu zarzutów i nie został skazany.
Decyzja prokuratury nie zamyka pytań, które pojawiły się po ujawnieniu nagrań i relacji byłej żony funkcjonariusza. Formalnie jednak postępowanie zostało umorzone, a osoba, której sprawa dotyczyła, nie zamierza składać zażalenia.
::news{"type":"see-also","item":"20140"}
::addons{"type":"only-with-us","color":"black"}
Olgierdzik07:19, 27.04.2026
A nie mówiłem? To było jasne od początku, umorzenie to ulubione słowo . Farsa popędzana zamiataniem pod dywan.
Tak12:05, 27.04.2026
Od początku było wiadomo. Specjalnie prowadzili długo aby umorzyć.
Ktoś słyszał 14:51, 27.04.2026
A co z tym dzieckiem co tak płakało a ten się wydzierał? Czy też wszyscy udają że nie słyszeli?
Mariuszek 14:09, 28.04.2026
Wszyscy udają, że nie słyszeli, że to nie było rozwleczone e czasie czyli wypełniało znamiona znęcania psychicznego. Nic się nie stało. USMUECHNIJCIE SIE BRYGADA!
gość18:23, 27.04.2026
A potem się dziwią, że kobiety nie zgłaszają przemocy...Co to za kraj...
Pozostałe komentarze
Jr11:08, 27.04.2026
Oooj biedna żonka 🤣🤣🤣🤣
Oczywiście że biedna12:04, 27.04.2026
Oczywiście że biedna , nic dziwnego że tak się dzieje. Zwykły obywatel na siłę karany. A tu i w innych umarzane sprawy. Będzie jeszcze gorzej . Ręka rękę myje więc mamy to co mamy.
Nika12:19, 28.04.2026
Widzę że Jr koleżka z branży jprdl co tu się dzieje😤
Olek kapusta 12:17, 27.04.2026
Wiadomo umorzone bo rządzi platforma,za PiS takie sprawy by na pewno nie były umarzane niech wróci Zbigniew Z i to natychmiast!!!!tylko w nim nadzieja na prawo i sprawiedliwość w takich sprawach ja to wam mówię, wasz ekspert od spraw życiowych a wiem co mówię bo z nie jednego pieca chleb jadłem, tylko że nikt mnie nie chce słuchać bo każdy ale to każdy udaje mądrzejszego od siebie, dodam jeszcze że ostatnio chamskie i beszczelne komentarze były pisane w moją stronę, mam to gdzieś, możecie mnie wyzywać, krytykować, obgadywać, możecie dać kciuk w górę lub w dół, możecie mnie opluwać, mam to gdzieś a krytykantom powiem jedno, kto choć raz trochę mnie posłucha to na pewno ale to na pewno nie będzie zimą w dziurawych butach chodził.
Złość 12:27, 27.04.2026
Nam nie potrzeba żadnej wojny. Już ja mamy , będzie coraz gorzej. W bibli jest napisane że staniemy się ludzie coraz gorsi. I to się dzieje.
Kon13:17, 27.04.2026
Cyrk na kiju, niby niewinny ale i tak go zdegradowali...
Ręce opadają22:58, 27.04.2026
.... a ja wiedziałem, że tak będzie....🙂
Endrju15:31, 28.04.2026
I jak tam ? Wrócili już buntownicy z dochodzeniówki ze zwolnień lekarskich? A dlaczego tylu ich poszło na zwolnienia? Panie rzeczniku, może teraz coś na temat, co? Bo to, że ukaraliście sprawcę kradzieży chipsów, to wiemy, ale co się dzieje w wydziale dochpdzeniowym?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ibytow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Biznesmen płacił 329 zł rocznie, PODATNICY ZAPŁACĄ 920
Jak zwykle wyliże się z tego i wyjdzie beż szwanku. A kasa? Lud zapłaci. Nie ma jak robić za nie swoje.
Giercik
07:55, 2026-06-22
Nowa prezes Nimfy: bezpieczeństwo i modernizacja
Ależ Panie Wisiński , nie musi Pan tłumaczyć zasad powoływania prezesów spółek- wiemy że zawsze jest furtka prawna dla wprowadzenia swoich, dla wszystkich innych są konkursy, czesto wieloetapowe. Pisze pan, że ta osoba ma wiedzę i doświadczenie- właśnie o to chodzi ,że basen był źle zarządzany, nie było prawidłowego nadzoru, konserwacji itp. więc to są niedobre doświadczenia I wybór byłej kierownik nie jest w tej sytuacji trafny. Pan wszakże nie jest chyba małym dzieckiem aby tego nie rozumieć. Bardzo niedobrze,że zarządzanie tym krajem od szczytów władzy po prowincje zawsze jest oparte na kolesiostwie.Najgorsze ,że zawsze znajdą się ludzie popierający układy i nie wstydzą się tego ogłaszać, to prawdziwy dramat.
Hm
07:31, 2026-06-22
Biznesmen płacił 329 zł rocznie, PODATNICY ZAPŁACĄ 920
I właśnie po to są media. Brawo.
:)
06:44, 2026-06-22
Biznesmen płacił 329 zł rocznie, PODATNICY ZAPŁACĄ 920
I znowu Klasa! 🤣
Obserwator
01:11, 2026-06-22