Zamknij

Śmiały plan turystyczny radnego Szopy. Co na to Rada Powiatu?

17:07, 10.09.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Radny Powiatu Bytowskiego Aleksander Szopa złożył w umieniu mieszkańców interpelacje dotyczącą opracowania i realizacji strategicznej zewnętrznej promocji regionu. Plan taki miałby pomóc dźwignąć się branży turystyczno-gastronomicznej pod kryzysie pandemicznym. Co na to Rada Powiatu Bytowskiego?

- W związku z trwającą pandemią COVID-19 i istniejącymi obostrzeniami, które w sposób mocno uderzyły w życie społeczno-gospodarcze powiatu bytowskiego, składam interpelację w sprawie opracowania i realizacji przez powiat strategicznej koncepcji zewnętrznej promocji regionu - piszę w interpelacji radny Szopa.

Radny zachęca do stworzenia spójnej koncepcji promocji dla wszystkich 10 gmin. Nowe miejsca wypoczynku i rekreacji oraz wzrost atrakcyjności turystyczno-krajobrazowej regionu sprawia, że powiat bytowski odwiedza coraz więcej turystów. Radny zwraca uwaga, że powiat dba o ochronę środowiska, jednak zwraca uwagę, że brakuje na szczeblu powiatowym spójnej polityki promującej turystykę pieszo-rowerową. Na wstępie radny zachęca do wytyczenia przy drogach powiatowych szerokiego utwardzonego pobocza i oddzielenia go od jezdni asfaltowych podwyższeniem. 

- Bezpieczeństwo atrakcyjność, bezpośredniość, spójność i wygoda to podstawowe standardy przygotowania projektów, którym towarzyszyć powinna proponowana budowa koncepcji promocji ziemi bytowskiej - mówi radny Aleksander Szopa.

Aleksander Szopa dopytuje również jakie ulgi i ułatwienia w prowadzeniu działalności turystyczno-gastronomiczno-hotelarskiej podjął Zarząd w okresie pandemii. Zwrócił się także z prośbą o wskazanie propozycji dla dzieci i młodzieży z naszego powiatu na spędzenie wolnego czasu. Co na to zarząd?

- W okresach tzw. lockdownu niewskazane jest wprowadzanie zajęć dla dzieci i młodzieży powodujących gromadzenie się. W okresie stabilizacji oferowana jest szeroka gama zajęć sportowych, kulturalnych i naukowych przez szkoły i Powiatowy Dom Kultury. Zarząd Powiatu nie posiada uprawnień do przyznawania ulg i ułatwień w prowadzeniu działalności turystyczno-gastronomiczno-hotelarskiej - odpowiada Leszek Waszkiewicz, Starosta Bytowski.

Starosta, ze względu na brak szczegółów koncepcji, nie chce odnosić się wprost do pomysłu budowy koncepcji turystycznej. Zwraca jednak uwagę, że w strategii rozwoju społecznego-gospodarczego powiatu na lata 2015-22 uwzględniono w priorytecie tworzenie ciągów pieszo rowerowych przy jezdniach.

- Kierunek ten jest realizowany w ostatnich latach etapowo. Ostatnim przykładem takiego działania jest droga pieszo-rowerowa wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 209 z Bytowa do Świątkowa - mówi Starosta Bytowski.

Leszek Waszkiewicz zwraca również uwagę, że Zarząd Powiatu aktywnie uczestniczy w pracach projektowych związanych z ustaleniem sieci ścieżek rowerowych zarówno turystycznych, jak i transportowych przebiegających przez powiat bytowski. Zapewnia także, że na ten cel powiat będzie starał w najbliższej perspektywie finansowej pozyskać kolejne dofinansowania. 

Nic nie wskazuje zatem, aby pomysł radnego Aleksandra Szopy został zrealizowany według jego koncepcji. Władze powiatu zapewniają jednak, że ten kierunek rozwoju regionu będzie nadal realizowany. Czy uda się wypracować spójną strategię regionu dotyczącą turystyki? Tego na razie nie wiadomo. 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

goścgośc

0 1

Brawo dla Pana Szopy i kondolencje......
Nie ma ŻADNYCH powtarzam ŻADNYCH szans aby powstały takie drogi rowerowe czy inna infrastrukura jak w Brusach Koscieżynie Ciecholewy itp gdzie można spokojnie zwiedzić rowerem połowę województwa a bytów tylko pisze o swoich planach oddddddd kiedy rysiu jest na stołku 19:24, 10.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

GramotnyGramotny

1 0

Może popracowałbyś nad interpunkcją i ortografią. To znacznie ułatwiłby czytanie wypowiedzi. 19:47, 10.09.2021


REKLAMA
0%