Zamknij
REKLAMA

TRAGICZNY POWRÓT Z PRACY. NIE ŻYJĄ mieszkańcy Łubna i Objezierza

12:52, 21.06.2022 | M.W.
Skomentuj W tragicznym wypadku k. Zielina zginęło 3 mężczyzn. To mieszkańcy Łubna i Objezierza
REKLAMA

To był ich ostatni powrót z pracy. W poniedziałek 20 czerwca na drodze krajowej nr 21, na odcinku Trzebielino - Zielin, w wyniku czołowego zderzenia z samochodem ciężarowym, zginęli trzej mężczyźni. To 60-letni kierowca, mieszkaniec Łubna (gm. Kołczygłowy) i dwaj mieszkańcy Objezierza (gm. Trzebielino) w wieku 45 i 49 lat. Kierowca to ich znajomy, odwoził ich po pracy do domu. Na zakręcie zjechali na przeciwległy pas ruchu i czołowo uderzyli w samochód ciężarowy, którym kierował mieszkaniec Bydgoszczy. Temu ostatniemu nic się nie stało. Podróżujący dostawczym volkswagenem zginęli na miejscu.

Do wypadku doszło po godz. 18.00 na zakręcie przed Zielinem. Na miejscu działało 5 zastępów straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe i policja. Do północy droga była zablokowana.

- Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i zorganizowali objazdy. Na podstawie zebranego materiału dowodowego ustalą szczegółowe okoliczności tego zdarzenia - mówi Dawid Łaszcz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Bytowie. 

Oba samochody, na polecenie prokuratora, zostały zabezpieczone do wykonania oględzin.

Rozmawialiśmy z ratownikami pracującymi na miejscu tragedii. Obraz sytuacji jest szokujący. Dowiadujemy się, że mężczyźni wracali z pracy w lesie. W samochodzie były siekiery i dokumenty świadczące o pozyskiwaniu drewna. 60-letni kierowca na co dzień z nimi nie pracował. Akurat tego dnia został poproszony o podwiezienie ich do Objezierza. To znajomy ich szefa, również mieszkańca Łubna. Można powiedzieć, że znalazł się w niewłaściwym miejscu, w niewłaściwym czasie. Na zakręcie najprawdopodobniej wpadł w poślizg, bo do wypadku doszło po opadach deszczu.

- Ciała były mocno uszkodzone. Jeden z nich wykazywał czynności życiowe, ale najprawdopodobniej były to odruchy nerwowe - opowiada jeden z ratowników.

Od mieszkańców Objezierza uzyskujemy więcej informacji na temat dwóch mężczyzn z tej miejscowości. Jeden to 45-letni Henryk G., a drugi 49-letni Adam K. Ten pierwszy niedawno cieszył się z narodzin bliźniaków. Obecnie dzieci miały ponad rok. Ojcem był również 49-latek, który miał dwoje dzieci, córkę i dorosłego syna. Mężczyzna był po rozstaniu z partnerką, mieszkał z mamą. 

- Zazwyczaj z pracy jeździli z kolegą, ale akurat w poniedziałek on nie mógł ich zawieźć do domu. Pojechał podobno znajomy ich szefa. Ten 60-latek znalazł się tam przez przypadek. Niestety, też zginął - opowiada znajomy ofiar wypadku.

Pojawiły się też doniesienia o rzekomych plamach substancji ropopochodnej na jezdni, co mogło doprowadzić do utraty przyczepności. 

Do tematu wrócimy.

[ZT]6627[/ZT]

CHCESZ WIĘCEJ INFORMACJI? CZYTAJ DARMOWE WIEŚCI Z POWIATU!

SKUTECZNA REKLAMA? TYLKO U NAS! Darmowa gazeta WIEŚCI Z POWIATU (nakład 30 000 szt.) + portale informacyjne (www.ibytow.pl www.miastko24.pl www.iszczecinek.pl ) + Gazeta Miastecka + GRATIS Spotted Bytów

tel. 513 313 112 e-mail: [email protected]

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

😥😥😥😥😥😥😥😥

4 0

Straszne.... 18:33, 21.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%