Zamknij
REKLAMA

Inspektor NAKAZAŁ opróżnienie hali. Bogdan Gierszewski to IGNORUJE

22.41, 14.09.2022 M.W.
Skomentuj Pomimo nakazu wojewódzkiego inspektora hala w Udorpiu funkcjonuje nadal, jako zakład produkcyjny
REKLAMA

Zbudowana nielegalnie hala w Udorpiu nie może funkcjonować jako zakład produkcyjny - taka jest ostateczna decyzja Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Chociaż została wydana 8 lipca tego roku, na działce należącej do byłego szefa rady nadzorczej Wodociągów Miejskich - Bogdana Gierszewskiego nic się nie zmieniło. Mieszkańcy sygnalizują, że bytowski przedsiębiorca decyzji inspektora nie przestrzega. Produkcja trwa, a płacony jest niski podatek rolny. 

Sprawa ma swój początek w 2019 roku, gdy wyszło na jaw, że obiekt ten został zbudowany bez pozwolenia. Po kilku miesiącach zalegalizowano go jako budynek rolny, płacąc 20 000 zł opłaty legalizacyjnej. Pomimo to od początku użytkowany był jako hala produkcyjna. To sprytny wybieg inwestora, bo legalizacja hali produkcyjnej byłaby o wiele trudniejsza i 10-krotnie droższa. Ponadto podatki płaci się za obiekt rolny, a nie za przemysłowy, więc zaoszczędzić można kilkadziesiąt tysięcy zł rocznie.

[ZT]7475[/ZT]

Z czasem Bogdan Gierszewski zaczął starać się o przekształcenie hali rolnej w obiekt przemysłowy. Po długiej urzędowej batali Pomorski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego podjął decyzję - obiekt ten nie może pełnić funkcji zakładu produkcyjnego. Zbudowany został na polu i przechowywane w nim mogłoby być jedynie płody rolne i nawozy. 

- Nakazuję przywrócenie poprzedniego sposobu użytkowania obiektu budowlanego, budynku gospodarczego przeznaczonego do przechowywania płodów rolnych, sprzętu rolniczego, materiału siewnego, nawozów i środków ochrony roślin, użytkowanego jako budynek produkcyjno-magazynowy - taka jest decyzja Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. - Nakaz przywrócenia poprzedniego sposobu użytkowania należy rozumieć jako usunięcie z terenu tego obiektu wszystkich urządzeń i maszyn, które służą do produkcji stolarki PCV i aluminium. Niniejsza decyzja jest ostateczna.

Pod dokumentem podpisała się Małgorzata Liczbik, zastępca Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. W czasie kilku kontroli inspektorzy ustalili, że właściciel hali samowolnie zmienił sposób użytkowania na produkcyjno-magazynowy. Pomimo kontroli, nic sobie z tego nie robił. Nadal prowadzi produkcję. Zresztą nakaz przywrócenia do poprzedniego sposobu użytkowania został już raz wydany przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, pod koniec 2021 roku. Niebawem mija 12 miesięcy od tej decyzji.

- Produkcja trwa tam każdego dnia, co widać gołym okiem. To jawna kpina z polskiego prawa. Wygląda na to, że każdy może na polu postawić halę i robić w niej co mu się żywnie podoba - mówi mieszkaniec Udorpia, który wielokrotnie sygnalizował nieprawidłowości związane z tą sprawą. - Moim zdaniem znaczący jest fakt, że on unika płacenia wyższych podatków, które uiszcza na rzecz gminy większość legalnie działających bytowskich przedsiębiorców. Płaci kilkaset złotych podatku rolnego. To oburzające!

Sprawa trafiła również do policji, która miała przeprowadzić kontrolę. Dziwnym zbiegiem okoliczności akurat w dniu, w którym przyjechali policjanci, obiekt była nieczynny. Leżące przed nim produkty przykryte zostały plandekami. Dzień po odjeździe policjantów, produkcja została wznowiona. Przypadek?

Do tematu wrócimy. 

[ZT]7476[/ZT]

[ZT]5994[/ZT]

CHCESZ WIĘCEJ INFORMACJI? CZYTAJ DARMOWE WIEŚCI Z POWIATU!

SKUTECZNA REKLAMA? TYLKO U NAS! Darmowa gazeta WIEŚCI Z POWIATU (nakład 30 000 szt.) + portale informacyjne (www.ibytow.pl www.miastko24.pl www.iszczecinek.pl ) + Gazeta Miastecka + GRATIS Spotted Bytów

tel. 513 313 112 e-mail: [email protected]

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (7)

Ryszard Lwie SerceRyszard Lwie Serce

16 2

Widocznie Boguś ps. "Pusty portfel" jest jak obecna władza poza zasięgiem wymiaru sprawiedliwości i innych organów ścigania, to odsłania słabość tego państwa. Dziwi mnie postawa Wujka Leszka i Cioci Kamili przy takich znajomościach i nieograniczonych finansach są bezradni w stosunku do bratanka. 23:53, 14.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

goscgosc

13 1

BYTOWSKA osmiorniczka ma się dobrze....
kolega prokurator wszystko umorzy... 03:54, 15.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EkspertEkspert

3 8

Jakby dali mu zalegalizować tą hale to by płacił te podatki … 06:36, 15.09.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

anonimanonim

10 1

i pokazli innym że łamanie prawa jest wpełni legalne wystarczy zapłacic ???
oj baranie pomyśl 07:09, 15.09.2022


......

13 0

Prawo jest dla maluczkich i biednych - dla takich jak on prawo nie istnieje. Przykre..... :( 07:58, 15.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MN 19041978MN 19041978

11 0

Zapewne daje komu trzeba w łapę 💵i wie kiedy kontrola np.policji lub innych służb zamek w Stobnicy też stoi nie legalnie a dalej trwa tam budowa wystarczy mieć kasę i łamać prawo można ogólnie ten osobnik Bogdan G.......już dawno powinien siedzieć robi przekręty za przekrętami i nic mu nie mogą zrobić to nazwisko kiedyś znaczyło dużo teraz to tylko deweloper i hodowca kur mieszkania buduję z usterkami a jego kurniki to tylko smród...... 13:04, 16.09.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Miesozerny Miesozerny

0 0

Mięsa nie jesz?
Smrodu smin czy bydła nie czujesz?
Ksylen z malarni Polmoru Tobie nie przeszkadza? 23:47, 05.10.2022


REKLAMA
REKLAMA
0%