Zamknij

Orlen Lang Team Race 2020 w Bytowie

17:42, 22.09.2020 P.K Aktualizacja: 17:44, 22.09.2020
Skomentuj

W miniony weekend odbył się tegoroczny wyścig kolarski Orlen Lang Team Race. Ze względu na włączenie powiatu bytowskiego do tzw. "czerwonej strefy" organizatorzy musieli jednak wprowadzić szereg obostrzeń.

Lang Team Race został rozegrany na dwóch dystansach – MINI o długości 27 km i MAXI – 93 km.

Jeśli spojrzymy na kategorię MINI w Klasyfikacji Kobiet, w swoich grupach wiekowych pierwsze lokaty zdobyły Zuzanna Merda, Paulina Szulc, Monika Szotowicz, Agnieszka Kerth i Dobromiła Andrzejak. Wśród Panów na tym dystansie królowali Jakub Skrzypkowski, Bartek Kurkowski, Łukasz Janic, Maciej Chmielewski.

W kategorii MAXI wystąpiło tylko 10 pań - wśród nich w swoich grupach wiekowych pierwsze lokaty zdobyły Marta Borkowska, Karolina Ruta-Korytowska, Kinga Tomaszewska. Panów w tej kategorii było znacznie więcej, bo aż 122. W swoich kategoriach wiekowych zwyciężyli kolejno: Aleksander Suszko, Sebastian Młyński, Artur Szarycz, Andrzej Kaiser, Sławomir Chrzanowski i Lechosław Michalak. Serdecznie gratulujemy zarówno zwycięzcą, jak i wszystkim uczestnikom!

W związku z trwającą pandemią koronawirusa i "czerwoną strefą" wprowadzono szereg obostrzeń. Uczestnicy byli zobowiązani do noszenia maseczek oraz zachowania dystansu podczas zgłoszeń w biurze zawodów, podczas dojścia na miejsce startu i we wszystkich obszarach wyznaczonych przez organizatora. Nie było m.in. tradycyjnego miasteczka zawodów i animacji.